Triplex Villa Modelleri 2021 Projeleri

En Güzel Villa Projeleri

Hemen herkesin hayalidir bir villa da yaşamak. En azından binbirdekor.com’un bu sayfasında olan okurlarımızın… Yoksa neden teraslı villa modelleri yada bahçeli villa modelleri gibi bir arama yapıp da bu sayfaya giresiniz ki… Muhtemelen birikimlerinizi böyle hayalini kurduğunuz bir villaya ayıracaksınız ve çeşitli villa modelleri ve içleri hakkında fikir sahibi olmak adına bir araştırma yapıyorsunuz. Betonarme villa modelleri yada taş villa modelleri arasından seçim yapmaya çalışıyor, birikiminizi en doğru şekilde harcamaya çalışıyorsunuz. Eğer bu tahminlerimiz doğru ise ve bahsi geçen birikiminiz yeterli miktarda ise gelin hep birlikte sizler için olması gerektiği gibi 3 katlı villa modellerine göz atalım…

Villa Nedir ?

Yukarıda neden üzerine basa basa olması gerektiği gibi 3 katlı dedik, çünkü bu konu hakkında halkımız son derece yanlış bilgilere sahip. Her görülen gösterişli, lüks bahçeli evi villa olarak adlandırıyor. Dolayısı ile önce Villa kavramını biraz açmak gerekiyor. Efendim Villa kelimesinin sözlük anlamı, yazlık veya şehir dışı yerleşim alanlarında kurulu, bahçeli, havuzlu ve gösterişli yapılar olarak açıklanmış. Buradan çıkaracağımız sonuç villaların şehir merkezinde değilde şehir dışı sayfiye alanlarında inşa edilmiş olması gerektiğidir. Yani şehrinizi sokaklarında caddelerinde gördüğünüz lüks yapılar maalesef villa değil.

Tek Katlı Villa Olur mu ?

Özellikle şehir dışında olmasının sebebi ise bu müstakil yapıların genel olarak çok katlı olmasından kaynaklanıyormuş. Dubleks yada 3 katlı olup tripleks olarak adlandırılan tarzda olan bu yapılar kelimenin literatürümüze girdiği yıllarda şehir merkezinde bu tür çok katlı yapılara izin verilmeyişinden dolayı şehir dışlında inşa ediliyorlarmış. İnternet’te bazı sitelerin tek katlı villa modelleri yada projelerinden bahsettiğini gördük ki buna villa demek imkansız, bunlar olsa olsa tek katlı müstakil ev modelleri kategorisine girecek ama biraz daha şaşalı evlerdir yada şimdilerde biraz daha minimal hale getirilerek loft villa olarak lanse edilen müstakil evlerden biraz daha geniş ve gösterişli evlerdir.

Villa Yaptırmak İçin Gerekli Kriterler

Dolayısı ile “Villa” dediğin isminin hakkını vermeli ve olması gerektiği gibi en az dubleks yani iki katlı olmakla beraber, bahçeli, havuzlu ve gören herkesin ilgisini çeken, içinde karşı konulamaz bir villa sahibi olma isteği uyandıran bir tarza, bir karaktere sahip olmalıdır. Bunun yanında büyüleyen bir doğa manzarası veya deniz manzarası da olursa tam anlamı ile villa olarak adlandırılabiliyorlar. Bir konutun Villa olarak adlandırılabilmesi için bu kadar lüks kritere sahip olması gerekliliği ise Villaların Avrupa’nın o şaşalı Rönesans döneminde ki ihtişamlı eski yapılarından ilham alınarak ortaya çıkarılan konutlar olmasından kaynaklanıyor.

3 Katlı Villa Projeleri

Bu nedenle tek atımlık yani ancak tek kat çıkabilecek kadar bir birikiminiz varsa yaptıracağınız o eve Villa dememeniz sizin için daha iyi olacaktır. Eğer maddi gücünüz varsa da tek katlı villa gibi başlıklara itibar etmemekle birlikte geniş oturum alanlarının yanında çeşitli eğlence ve dinlence alanları da sunabilecek özel ve kesinlikle en az 3 katlı villa modelleri gibi projeleri dikkate alın.

Triplex Ev Proje Çizimleri

Mesela sizler için özel bilgisayar programları ile çizilmiş son derece etkileyici tarzlara ve tasarımlara sahip villaları inceleyin. Hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde yer alan ve yaptıracağınız yeni villanız için ilham alabileceğiniz, fikir edinebileceğiniz bu görsellere göz atmadan inşaat işine girmeyin, en azından sonradan sonraya pişman olmamak adına 🙂

TRİPLEX VİLLA MODELLERİ ve PLANLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir