Mutfak Tezgah Arası Dekorasyonunda Taze Fikirler

Mutfak Tezgah Arası Modelleri

Mutfak tezgah arası dekorasyonu hakkında hiç bir yerde göremeyeceğiniz ve sizlere ilham kaynağı olacak yepyeni fikirler ile dekorasyon siteniz binbirdekor.com huzurlarınızda. Daha önce belki de binlerce kez mutfak tezgah arası seramik modelleri yada mutfak tezgah arası fayans modelleri sayfalarımıza konuk olmuş, hatta bazı markalar için tezgah arası fayans modelleri ve fiyatları gibi detaylara kadar inmiştik. Bunun yanında seramik ve fayanstan usanan okurlarımız için de bu malzemelerin dışında, mutfak tezgah arası granit modelleri yada mutfak tezgah arası seramik taşları modelleri gibi farklı konulara yelken açmıştık.

Tezgah Arası Dekorasyonunda Farklı Fikirler

Bu sayfamızda mutfaklarını yeniden dekore eden okurlarımız için farklı mutfak dekorasyon fikirleri vermeye, mutfaklarınızı hiç kimse de olmayan bir şekilde dekore etmeye çalışacağız. Dolayısı ile şu sıralar aklınızdan mutfak dekorasyonunuz adına köklü bir değişiklik yapmak geçiyorsa burada vereceğimiz fikirler ve bu fikirlere ait uygulama örneklerine göz atmanız maça 1-0 önde başlamanızı sağlayacaktır.

Mutfak dekorasyonları genel olarak mutfak dolaplarınızın güzelliği ile doğru orantılı bir şeydir. Otoriteler mutfak dekorasyonunuza, dolayısı ile dekorasyon zevkinize puan verirken veya eleştirirken genel olarak mutfak dolaplarınızı kriter olarak alırlar. Mutfak dolabınız ne kadar güzel ise mutfak dekorasyonunuz da o kadar güzel olarak kabul edilir.

Dekoratif Tezgah Arası

Doğru bir eleştiri ya da puanlama sistemi midir, tartışılır. Ancak bu otoritelere de hak vermemek elde değil, zira mutfak dolapları mutfak alanının neredeyse tamamını kapladıklarından, bu mobilyalardan arta pek bir şey kalmadığından değerlendirmenin tamamen yanlış olduğunu söylemekte haksızlık olur.

Evet mutfaklarımız genel olarak mutfak dolaplarından meydana gelir. Fakat bu mutfak dolaplarını olduğundan daha güzel gösterecek olan ve bu mobilyalardan arta kalan alan, tabi eğer devasa bir mutfağa sahip değilseniz sadece mutfak alt dolabı ile mutfak üst dolabı arasında kalan ve mutfak tezgah arası olarak adlandırdığımız kısımdır.

Tezgah ve Dolap Dekorasyonu

Ancak mutfak dolaplarının büyüsüne çok fazla kapıldığımızdan bu alanın mutfak dekorasyonunda ki önemini yeni yeni kavrıyoruz. Tabi bu durumda mutfak tezgah arası için geliştirilen yeni teknoloji ve ürünlerin misyonunu yadsıyamayız. Sadece mutfak tezgah arası fayans ve seramikleri ile geçiştirdiğimiz bu alanın dekorasyonunda bu yepyeni ürünler ufkumuzun açılmasını sağladı. Artık mutfak tezgah arası dekorasyonunda sadece seramik ve fayanslar yok, bunların yerine kullanabileceğimiz, bu alan için özel olarak üretilen özel tasarım bir çok yapı malzemesi var. Dilerseniz şimdi gelin bu alternatif yapı malzemelerini detaylı olarak incelemeye başlayalım…

Tezgah Arası Dekoratif Cam

Seramik ve fayansların artık amiyane tabir ile kabak tadı vermesinin ardından bu alanda fark yaratmak isteyen tasarımcılar cam mozaik tasarımlarını piyasaya sürdüler. Boncuk boncuk camlardan oluşan bu mozaikler bir anda mutfak dekorasyonunda farklı bir lezzet yakalanmasını sağladı. Cam hammadde ile üretilen bu mozaikler tıpkı seramik ve fayanslar ile mutfak tezgah arasına uygulanırken, zaman içerisinde bir çok farklı renk kombinasyonu ve farklı şekillerde ile tasarlandı.

Şimdilerde kırmızı-beyaz, kahve beyaz, gümüş, altın gibi bir çok renk alternatifine sahip olan mozaikler, ekoseyi andıran bilindik kare şekillerini doğal çakıl taşı formatına bıraktılar. Hatta bu ürünlerin üst resimde gördüğünüz tarzda yazılı versiyonlarını bile çıkardılar. (Mutfak tezgah arası cam mozaik modellerini BURADAN inceleyebilirsiniz)

Tezgah Arası Taş Panel

Doğallıktan yana olanlar ise seramik ve fayans yada cam mozaiklerin yerine son zamanlarda ev dekorasyonuna inanılmaz artı değerler katan ve genel olarak patlatma taş panelleri, tuğla duvar kaplamaları veya bu görünümlere sahip duvar karolarını mutfak tezgah arası dekorasyonuna entegre ettiler ve hafif rustik tarzlara sahip mutfak dekorasyonları elde ettiler. İşin güzel tarafı ise mutfak tezgah arası taş panel modellerinde, natürel dekorasyon tarzlarından hoşlananları tatmin edecek kadar bir çok taş seçeneğinin bir arada bulunması oldu.

Bilindik tv arkası dekorasyon uygulamalarında kullanılan, fiberglas, polyester, mastik ve doğaltaş tozundan imal edilen bu taş panellerin mutfak tezgah arası dekorasyonunda yarattığı fark ise sadece görünüm açısından değil, gerek maliyet, gerekse kırım döküm veya harç işi olmadığından uygulama açısından da seramik ve fayanslara göre tüketiciye inanılmaz avantaj sağladı. (Mutfak tezgah arası taş panel modellerini BURADAN inceleyebilirsiniz)

Tezgah Arası Duvar Karoları

Yukarı da bahsi geçen cam mozaikler ve taş panellerin seramik ve fayansların tahtını sallaması seramik duvar karosu üreten firmaların acilen önlem almasını gerektirdi. Gelen tehlikeyi gören bu firmalar ürün gamlarında değişiklik yapma gerektiğini erken fark ettiler ve önemli yatırımlar yaparak, bünyelerine dünyaca ünlü tasarımcıları katarak yer ve duvar karolarına dijital teknolojileri, göz kamaştıran sıradışı tasarımları ürünlerine entegre ettiler.  Bu duruma verebileceğimiz en güzel örnek ise çini desenli seramik ve fayans modelleri ile nomad duvar karoları olabilir.

Tezgah Arası 3D Cam Panel

Son yıllarda en tutulan mutfak tezgah arası dekorasyon uygulaması ise mutfak tezgah arası 3 boyutlu cam panelleri oldu ki bu uygulamanın mutfaklarda yarattığı farklı atmosferi kelimeleri ile tarif etmek neredeyse imkansız. Tabi yeni bir ürün olduğundan, bu ürünü kullanmak adına merak ve endişeleriniz olduğunu tahmin edebiliyoruz. Dolayısı ile bu ürünler için ayrı bir paragraf açmakta fayda var.

Mutfakları farklı bir boyuta taşıyan cam paneller 8 mm kalınlığında, otomobil ve showroom camları gibi bir kalınlığa sahip.  Bilmeyenler için hemen hatırlatalım, otomobillerin camı 4 mm fırınlanmış cam, showroom ve iş yeri camları ise 6 mm fırınlanmış camdır. Tezgah arası cam paneller ise 8 mm fırınlanmış tamperlenmiş camdan imal ediyor. Bu açıklama ürünün sağlamlığı hakkında kafanızda bir fikir oluşmasına yardımcı olacaktır. Dolayısı ile bu paneller darbelere dayanıklı olmakla birlikte, bilinçli olarak sert bir cisimle bastırarak çizilmedikten sonra, bulaşık teli veya sert tabanlı bulaşık süngerleri ile çizilmiyor.

Mutfak tezgah arası 3 boyutlu cam panellerinin montajı için ise ilk olarak tezgah arasının tam ölçüsü alınıyor. Milimetrik ölçüler alındıktan sonra 8 mm kalınlığa sahip bu cam paneller alınan ölçülere göre kesiliyor. İstediğiniz, seçtiğiniz yüksek çözünürlüklü resimler camın üzerine ısı transfer baskı işlemiyle basılıyor. Bu uygulamanın en güzel yanı ise dilediğiniz her görseli, en sevdiğiniz manzaraları, hatta ailenizin ve çocuklarınızın resimlerini bile mutfak tezgah arası dekorasyonunda kullanmanıza imkan veriyor olması. (Mutfak tezgah arası cam panel modellerini BURADAN inceleyebilirsiniz)

Son dönem mutfak dekorasyonunda, daha doğrusu mutfak tezgah arası dekorasyonunda trend haline gelen, yeni ve modern binalarda müteahhitlerin, mutfaklarını yeniden dekore edenlerin sıklıkla kullanıldıkları uygulamalar genel olarak bunlar. Hemen alt tarafta yer alan foto galerimizde bu yapı malzemelerine ait çeşitli uygulama örneklerini sizler için bir araya getirdik.

Üstelik nasıl uygulandıkları, özellikleri, ortalama fiyatları ve maliyetleri gibi önemli bilgileri de bu görsellere iliştirdik. Dolayısı ile mutfak dekorasyonunuza başlamadan, mutfak tezgah arası dekorasyonunuz da kullanacağınız malzemeyi seçmeden hemen önce, mutfak dekorasyonunuz da fark yaratmak ve sonradan “keşke bundan yaptırsaydım” gibi bir pişmanlık yaşamamanız adına foto galerimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca foto galerimizin altında bu güzel uygulamaların video klibini de zevkle izleyebilirsiniz…

MUTFAK TEZGAH ARASI DEKORASYONUNDA YENİ UYGULAMALARDAN ÖRNEKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir