Küçük banyolar için yaratıcı çözümler

Küçük evler her daim eşya ve kullanım yönünden sıkıntı yaratmıştır. Küçük evlerin banyolarıda küçüktür ve kısıtlı kullanım olanakları sunarlar. Banyo dolabı zor yerleştirilir, kapağı açılmaz, armatürlerin en küçüğünü almak zorunda kalırsınız vesaire vesaire… Ancak şimdi sizlere sunacağımız dekorasyon yöntemleri ile küçük banyolarınızı olduğundan daha geniş gösterip, daha verimli kullanabilirsiniz.

Küçük banyo dekorasyonunda işe ilk olarak lavabonuzu bir depolama ünitesi üzerine yerleştirmekle başlayabilirsiniz. Eğer banyonuz çok dar ise banyo tezgahı yerine ayaklı lavabo kullanmanız daha uygun olacaktır.

Banyo mobilyası seçerken yuvarlak hatlı modelleri tercih edin. Yuvarlatılmış köşeler rahatça hareket etmenize yardımcı olur. Bunun yanı sıra banyoda duş mu yoksa küvet mi kullanacağınaza karar verin. Duş sistemleri daha az yer kaplar ve ve görünüm olarakta mekanı daha geniş gösterir. Duvara monte edilen köşeli tuvalet sistemleri ve lavabolar, ayaklı modellere nazaran yerden daha fazla tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Fakat böyle bir durumda, duvarın bu ağırlığı taşıyabileceğinden emin olmalısınız.

Tuvaletlerden alan kazanmak istiyorsanız, duvar içi rezervuar sistemini kullanabilirsiniz. Gömme dolap sistemleri, banyo malzemeleriniz için depolama işini büyük ölçüde görecektir. Son olarak banyo ve tuvaletlerde doğala yakın bir tonda ışık veren ve ayarlanabilen aydınlatmalar kullanın. Böylece daha aydınlık ve ferah bir ortama sahip olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir