Bu Evin Mimarisi Bambaşka

İlginç mimariler, farklı mimarilere sahip evler her zaman dikkatimi çekmiştir. Ülkemizdeyeni yapılan rezidanslar haricinde bu tip tasarımlara rastlamak neredeyse imkansız. Ancak Avrupa ve Amerika’da böyle ilginç mimariler sık sık karşımıza çıkıyor. Bizlerde elimizden geldiğince bu ilginç tasarımlara sahip evleri sizlerle Mükemmel Mimariler kategorimizde paylaşıyoruz.

Bu defaki örneğimiz İspanya Granada’dan geliyor. Sıradışı mimarlık ofisi GilBartolome Architects, Akdeniz’e bakan zorlu arazi üzerinde masalsı bir işe imza attı. 42 Derecelik bir eğimle yamaca inşa edilen bu ev ilk bakışta metalik çatısı ile dikkat çekiyor. Bu çatı sadece metalik dokusu ile değil bir ejderha sırtını andıran eğimli yapısı ile de göz kamaştırıyor.

Havuzlu balkona açılan teras ve üst katların pencerelerin dalgalı yapısı bu eyimli çatıyla adlandıramadığımız şekilde tuhaf bir uyum içerisinde. Bu pencere ve teras çıkışı görsel efekt olarak bir ejderhanın ağzı ve gözlerinden ilham alınarak tasarlanmış. Zaten GilBartolome Architects mimarları bu evi “aşağıdan bakıldığında bir ejderha ve yukarıdan bakıldığında denizin dalgaları” olarak özetliyorlar.

Foto galerimizde bu muhteşem mimarların eseri olan eve göz atabilir, fikirlerinizi yorum bölümünden bizlere ulaştırabilirsiniz…

BU EV BİLDİĞİNİZ GİBİ DEĞİL !..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir