Banyolarını Yenileyenler İçin İlham Veren Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyon Örnekleri

Genel olarak sıfırdan ev dekorasyonu yapmaya yada ev dekorasyonu yenilemeye hazırlanan binbirdekor.com okurlarına en önemli tavsiyemiz bir çok katalog yada uygulama örneğine bakmaları oluyor. Bu bağlamda bizlerde dekorasyonlarınıza katkıda bulunmak adına çeşitli dekorasyon uygulamaları ve örneklerini sayfalarımızda sizlerle sıklıkla paylaşıyoruz.

Muhteşem Banyo Dekorasyonlarından İlham Alın

Örneğin bu sayfamızda banyo dekorasyonlarını yenileyen okurlarımızın, zaten zor ve çetrefilli bir iş olan banyo yenileme yükünü biraz olsun azaltmak adına ilham alacakları banyo dekorasyon örneklerini bir araya getiriyor, beğenilerine sunuyoruz.

Benzersiz Banyolarda Keyifli Zamanlar

Hepimiz banyolarımızda çok fazla zaman geçiriyoruz, bu yüzden bu alanın mükemmel bir yer haline getirmeye çalışıyoruz. Bu çabamız çerçevesinde de farklı küvetler, şık makyaj üniteleri, modern tuvalet tasarımları, kullanışlı ve estetik depolama üniteleri çarpıcı vitrifiye, mobilya, musluk, banyo aksesuarları ve aydınlatma ögelerini bir araya getirip ortaya olması gerektiği gibi bir şaheser çıkarmak adına emek ve para harcıyoruz. O halde neden hemen alt tarafta ki banyo görsellerinden ilham almaya bir evvel başlamıyoruz ?..

Çini Karolar İle Muhteşem Bir Banyo

Çiniler insanoğlunun ıslak zemin üzerinde kullandıkları ilk materyallerdir belkide. Bu zarif materyaller modern çağda unutuldu diye düşünebilirsiniz. Fakat başta Kütahya Seramik olmak üzere bir çok seramik üreticisinin son bir kaç yıl ki kataloglarında bu çini seramik ürünlere rastlıyoruz. Sonuçta bu tür ürünler üst resimde gördüğünüz gibi son derece şık banyolar elde etmeniz için harika bir araç olacaktır 🙂

 

Modern Lavabo Tasarımları

Banyoların en can alıcı noktalarından biri de belki de en önemlisi Lavabolardır. Lavabolu banyo dolapları ise banyoların adeta vazgeçilmezleridir. Gerek şık ve derli toplu görünümleri, gerekse bünyesinde barındırdığı depolama alanları nedeniyle kullanışlı olması bu üniteleri banyoların kralı yapar.

Fakat modern dekorasyon uygulamalarında artık bu hem şık hem de kullanışlı ürüne yer olmadığını görüyoruz. Artık daha basit, daha doğal, fakat daha gösterişli unsurlar banyo dolaplarının yerini alıyor. Örneğin tezgah yerine mobilya kullanılmadan iki duvar arasına sıkıştırılarak monte edilen ve bu nedenle adeta havada duruyormuş gibi bir görünüm veren bir granit ve bu granitin altına yerleştirilmiş bir gizli ışık. Tabi bu ışık zeminde ki çakıl taşlarını ön plana çıkarmak için tamamen dekoratif amaçlı yerleştirilmiş.

 

 

İkiz Lavabo ve Şık Bir Küvet Yeterli Mi ?

Banyo dekorasyonunda farklı tasarımlara sahip ögeleri bulmak ve onları birbirleri ile uyumlu bir şekilde kullanmak aydınlığa giden yolların başında gelir. Örneğin bu banyo dizaynında devasa aynalara sahip ikiz lavabolu banyo dolabı bulunduğu yerde harika duruyor. Ancak bu görünümü elbette ki tek başına sağlamış değil. Burada ki görsel zenginliğin 2. başrol oyuncusu ise banyo penceresinden süzülen güneş ışıklarının aydınlattığı banyo küveti olsa gerek…

Botanik Bahçesi Gibi Banyolar

Özellikle Avrupa ülkelerinde banyoların bir serayı andırdığını görüyoruz. Adamlar banyolarını adeta bir botanik bahçesi gibi dekore ediyorlar. Bunun sebebi bizim ülkemizde ki banyolara nazaran daha geniş ve daha kullanışlı banyolara sahip olmaları belkide.

Eğer yeterli alanınız var ise sizde böyle bir uygulama yapabilirsiniz. Örneğin üst resimde gördüğünüz gibi kare yada dikdörtgen bir alan yaratıp buraya küçük bir bahçe dikebilirsiniz. Yeterli alanınız yoksa ama yine de banyonuzda yeşil dokunuşlar istiyorsanız alt resimde ki gibi kendin yap duvar saksıları ile oldukça hoş bir şeyler yapabilirsiniz.

 

Modern Banyo Renk Kombinasyonları

Kim Demiş banyolarda pembenin modası geçti diye 🙂 Sadece tonlarda biraz farklılık oldu o kadar. Birde yanına güzel bir renk eklendiğinde bakın ortaya ne inanılmaz banyo dekorasyonları çıkıyor. Pastel pembe vitrifiyeler ve mat gri renk duvarlar banyoyu inanılmaz modern bir görünüme kavuşturmuş…

Rustik Banyo Dekorasyonları

Küçük banyolar için farklı bir şeyler yapmak isteyen, dekorasyonda da doğallıktan yana olan okurlarımızın bayılacağı bir tasarım huzurlarınızda… Duvar dekorasyonunda farklı ve bir uygulama. Lavabo ise ham bir kütük üzerine oturtulmuş. Sizce de mağaramsı bir görünüm yok mu ?

Banyo Dekorasyonuna Farklı Dokunuşlar

Hazır Rustik dekorasyondan ve bahsetmişken, bu tarzın en önemli ögelerinden biri olan bakırın banyolarda nasıl durduğuna da bir göz atsak iyi olur. Adeta bir çay fincanını andıran ilginç lavabo tasarımları ve aynı çizgilere sahip banyo küveti ilk bakışta göze çarpıyor. Fakat burada oturmayan bir şey var gibi. Sanki bu bakır uygulamasına modern tarzda ki duvar karoları pek uymamış gibi duruyor değil mi ?

Banyo Dekorasyonunda Siyah Zarafeti

Siyah her ne kadar iç karartıcı bir renk olsa da son derece asil bir renk olduğunu da itiraf etmek zorundayız. Üstelik özellikle dekorasyonda büyüleyici işlere imza atmak adına elimizi de güçlendiriyor. Tabi doğru ışıklandırma yöntemleri ile. Mesela resimde gördüğünüz banyoda aslında aksesuarları yerleştirmek iççin tasarlanmış ahşam bir niş tasarımı görüyorsunuz. Ancak bu nişin görevi sadece bir şeylere platform olmak değil. Aynı zamanda bu koyu renkli banyo için bir ışık koridoru sağlamak…

Mermer Fayanslı Banyo Dekorasyonları

Siyahtan bahsetmişken, sevgilisi beyazı da unutmamak gerekir ki yüzyıllardır banyoların en sık kullanılan renk tonudur. Ancak artı sade beyaz pek kullanılmıyor. Bunun yerine mermer desenli beyazlar banyolarda yer alıyor. Yeni yapılarda mermer görünümlü seramik modelleri sıklıkla karşımıza çıkıyor.

Mermer Görünümlü Seramik Modelleri BURADA !..

 

2 Yorum “Banyolarını Yenileyenler İçin İlham Veren Dekorasyon Örnekleri”

  1. Ayyyy bayıldım editor arkadaşım. Parayı falan denkledik. Nasıl bir banyo yaptıracağımızı düşünüyorduk imdadımıza nasıl yetiştiniz anlatamam. Allah sizlerden razı olsun. Eskiden internette gazete okurdum vakit geçirmek için şimdi binbir dekor okuyorum iyimi 🙂

    1. Teşekkür ederiz Halenur hanımefendi. Umarız hayalini kurduğunuz banyoyu yaptırabilir, uzun yıllar ağız tadı ile kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir