6 Metrekare Banyo Dekorasyonu 2020 Örnekler

Banyo Dekorasyon Fikirleri 2020

Başa bela olan küçük banyo dekorasyonu gibi konular başta olmak üzere, fayanssız banyo modelleri ve döşenmiş banyo modelleri gibi, hatta hamam tarzı banyo dekorasyonları yada modern banyo modelleri gibi konulara defalarca göz attıktan sonra. Artık daha spesifik konulara girerek banyo dekorasyonuna hazırlanmakta olan siz değerli okurlarımıza daha detaylı yardımcı olmak adına olayı metrekare boyutuna dökmeye karar verdik. İlk olarak bu sayfamızda 6m2 banyo dekorasyonları hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışıp, 6 metrekare banyo Tadilat Fiyatları da dahil olmak üzere fikirler ve örnekler sunacağız. İlerleyen günlerde ise 4.5 metrekare banyo ve 5 metrekare banyo modelleri sayfalarımıza konuk olacak. Daha da küçük, mesela 2 metrekare banyo modelleri gibi konulara bile ilerleyen zamanlarda göz atacağız.

6 m² Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Her ne kadar 6 metrekare genişliğine sahip bir banyo memleketimizde küçük olarak sınıflandırılsa da bu alan, 3+1 yada 4+1 planında tasarlanan modern daireler için ideal bir alandır arkadaşlar. 6 Metrekareyi azımsamayın zira neredeyse bir çocuk odası genişliğinde bir alana tekamül ediyor. Dolayısı ile bu alana Hilton olarak adlandırılan lavabolu banyo dolabı, klozet, havlu dolabı ve bir boy dolabı ve üstüne üstlük bir jakuziyi rahatlıkla geniş geniş, ferah ferah yerleştirebilir, bu alanı lüks bir otel süitinin banyosuna dönüştürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken biraz akılcı hamleler yapmak olacaktır.

6 Metrekare Banyo Mobilya Yerleşimi

Bu akılcı hamlelerin başında ise neyi nereye koyacağınızı önceden planlamanız gerekiyor. Varsa jakuzi nereye gelecek, lavabolu banyo dolabınızın su tesisatı nereye çekilecek, havlularınız ve kirli çamaşır dolabı nasıl bir dizayna sahip olacak hepsine banyonuz daha ham haldeyken, yani fayansı döşenmemiş ama geometrik hatları belli iken karar vermeniz gerekiyor. Eğer bu kararları doğru ve zekice verirseniz o küçük diye tabir edilen 6 metrekare banyonuzda abartmasız bir saray banyosu deneyimi yaşayabilirsiniz.

6 Metrekare Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır ?

Öncelikle elinizde geniş bir alan olduğunu unutun, bu durum nasılsa çok yer var düşüncesinden sizi arındırarak bu alanı har vurup harman savurmanızı engelleyecek, verimli bir kullanıma itecektir. Sonrasında ise banyo dekorasyon tarzınızı belirleyin. Endişelenmeyin bu 6 m² alan istediğiniz her türlü tarza cevap verecek genişlikte. Tabi hamam gibi bir şeyler istemiyorsanız 🙂

6 m² Banyo Dekorasyon Tarzları

Mesela Country yani geleneksel bir tarz mı istiyorsunuz yoksa modern bir banyo dekorasyonu sizin için daha ideal, evinize daha uygun bir tarz mı buna karar verin. Ardından banyoların olmazsa olmazları olan tarzınıza uygun fayansları seçin. Fakat fayansları döşettirmeye başlamadan hemen önce yukarıda da bahsettiğimiz neyin nereye geleceği konusunda iyice netleşin, zira fayans döşenmeden önce hilton lavabo ve jakuzi gibi armatürlerin su ve elektrik tesisatlarının çekilerek fayans altında kalması gerekiyor. Ardından tarzınıza uygun fayanslarınızı döşettirip mobilyalarınız ve jakuzinizi yerleştirerek keyifli, şık ve kullanışlı bir banyo elde edebilirsiniz.

6 Metrekare Banyo Dekorasyon Görselleri İnceleyin !..

Tabi bunların en başında nasıl bir banyo dekorasyonu yapacağınız konusunda fikir alabileceğiniz görsellere göz atmak geliyor aslında. Böylelikle bu 6 metrekare alanda insanların ne kadar farklı şeyler yaptığı, nasıl uygulamalar kullandığı hakkında fikir sahibi olabilir, hatta bir kaç örnek modeli bir araya getirerek yeni banyonuza hiç kimse de olmaya şeyler deneyebilirsiniz. Bunun için sizlere yardımcı olacak, ışık tutacak görsellerden meydana gelecek bir foto galeri de biz hazırladık. Hemen alt tarafta yer alan bu galerimiz içerisinde ki 6 metrekare banyo dekorasyon görsellerine göz atarak yeni banyonuzu nasıl bir tarzda dekore edeceğiniz hakkında fikir edinebilirsiniz…

6 Metrekare Banyo Dekorasyon Örnekleri  

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir