2021 Mutfak Modelleri Japon Tarzı Modern Mutfaklar

2021 Modern Mutfak Modelleri

Mutfak dekorasyonlarını yenileyen okurlarımız için hem mutfak dekorasyon tarzlarına, hem de mutfak dolabı modellerine göz atmaya devam ediyoruz. Daha önce 2021 Mutfak trendleri incelemelerimiz dahilinde başta 2021 Mutfak dolapları modelleri olmak üzere, 2021 Mutfak Dolap Renkleri ve 2021 mutfak tezgah modelleri gibi konulara göz atmış, hatta detaylara girerek, son zamanlarda çok popüler olan beyaz parlak mutfak dolapları modelleri hakkında sizleri bilgilendirmiştik. Ayrıca mutfak dolaplarını yenileyen okurlarımız için En güzel Mutfak Dolabı Modelleri gibi bir başlıkla çeşitli görsel örnekleri paylaşmıştık. Bu sayfamızda ise sizleri çok uzaklara götürüyor, yeni dekore edeceğiniz mutfağınız için fikir alabileceğiniz modern Japon mutfaklarından örnekler sunuyoruz.

2021 Mutfak Tarzları

Japonların mistik dekorasyon tarzları bir çok insanı acayip bir şekilde cezbeder… Muhtemelen bu sayfada olan okurlarımız da bu mistik tarzın hastaları arasında yer alıyor. Eğer bu tahminimiz doğru ise bu sayfada biraz hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz, zira burada geleneksel Japon tarzı dekorasyon uygulamalarının aksine son derece modern bir tarz ile karşılaşacaksınız. Burada göreceğiniz mutfaklar beklediğiniz gibi, mistik, sihirli ve sizi cezbeden bir tarza sahip değiller.

Yeni Moda Mutfak Modelleri

Sonuçta artık onlarda çağa ayak uydurmuş durumdalar, hatta teknoloji konusunda çağında ötesindeler.  Fakat yakın bir zamana kadar geleneksel dekorasyon tarzlarından vazgeçmeyen Japonlar, alışagelmiş bu tarzlarını modern dokunuşlarla güncellemeye karar verdiler ve paragraf aralarında gördüğünüz gibi ortaya Japon karakterinden izler taşıyan ama son derece modern mutfak tasarımlarına imza attılar.

Japon Tarzı Dekorasyon

Japon dekorasyon tarzları çok benzemese de İskandinav tarzı ile aynı felsefeleri taşır. Minimal fakat olabildiğince kullanışlı, görsellikten ziyade işlevselliğin ön planda tutulduğu, görsel zarafet özelliği için özel bir çaba gösterilmediği, bu özelliğin tasarıma bağlı olarak kendi kendine geliştiği, basit, şık ve kullanışlı bir tarzları vardır Japonların tıpkı İskandinavlar gibi.

Dekorasyonda Japon Rüzgarı

Vücut ölçülerinin küçüklüğünden midir bilinmez ama, tamamı ile minimalize bir tarz üzerinde yoğunlaşıp, bu dekorasyon tarzlarını da küçük ama fonksiyonel mobilyalarla desteklerler. Bu kullanışlı mobilya ve dekorasyon tarzları sayesinde de bizler gibi en az 120 metrekare evlerde oturmak yerine, 65 metrekare evlerde oturup, 160 metrekare bir ev konforunda yaşarlar.

Japon Mutfak Tarzları

Başta Sushi olmak üzere bol balıklı yemekleri çok tutulan tuhaf damak tatları olan Japonların tüm dünyaya servis edilen yemekleri ise artık o geleneksel mutfaklarında yapılmıyor arkadaşlar. O Japon harfleri ile süslenmiş kağıtlarla bölünmüş mutfaklar yerine daha modern, daha şık, fakat belli başlı Japon ögelerinin, Uzak Doğu dokunuşlarının seyrek ama odak noktası olacak kadar da belirgin notalarla harmanlandığı oldukça modern görünümlü mutfaklarda pişiyor yada genel anlamda çiğ balık yedikleri için pişmiyor, servis ediliyor 🙂

 

İşin şakası bir tarafa, modernleşen Japon mutfak tarzlarında üst resimde gördüğünüz gibi çok renklilik ön planda.

Bu arada Japonların mutfak dolaplarının zemin ile bağlantısını gerek yerden yüksek ayaklarla, gerekse duvara monte dolap tasarımları ile bir şekilde kestikleri gözünüzden kaçmamıştır her halde.

Bunun yanında Japon mutfak dekorasyonunda mutfak dolaplarının belirli bir doku da sabit olmadıkları da görülüyor. Bizlerde ki High Gloss yada mat gibi bir satıh yerine 3 boyutlu satıhlar kullanıyorlar.

Renk konusuna gelecek olursak, Japon mutfaklarında genel olarak koyu renklerin tercih edildiğini burada ki görsellere bakarak rahatlıkla söyleyebiliriz.

Mutfak dolaplarının ve dekorasyon uygulamalarının yanında aydınlatma ögeleri de dikkat çekici. Zira Japonlar geleneksel ögeleri ile harmanladıkları modern tarz mutfaklarının aydınlatmalarında yine mistik ve göz kamaştıran armatürler kullanıyorlar…

“2021 Mutfak Modelleri Japon Tarzı Modern Mutfaklar” Konusunda 2 Yorum Var

  1. havada asılıymış gibi duran masalar,farklı şekillerdeki sandalyelerle evin görünümünü değiştiren farklı tasarımlar oluşmuş…

  2. Ben japon mutfaklarını daha farklı sanırdım. Ne biliyim Geyşalar falan daha bi mistik olduğunu düşünürdüm. Bunlarda fazla modern 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir