Zebra Derisinden İlginç Mobilya Tasarımları

Zebra Desenli Mobilya Modelleri

Sayfalarımızda ilginç mobilya tasarımlarına sürekli yer veriyoruz ancak bu sayfamızda sizlerle paylaşacağımız sıradışı mobilyalar gerçekten içimizi acıtıyor. Bu defa ne eğlenceli konulardan, bahsedecek ne de gülücüklü emojiler bırakacağız arkadaşlar. Çünkü bu defa gerçek hayvan derilerinden yapılmış hayvanca tasarımları “beğenilerinize” sunacağız. Gerçi tırnak içerisinde beğenilerinize ne kadar anlamlı oldu bu tartışılır ancak bunu da beğenenler mutlaka vardır. Evet konumuz gerçek hayvan derisi mobilya tasarımları.

Üstelik bu hayvan kimseye zararı olmayan, doğaya katkısı sadece aslanlara yem olmak olan, eşekten tek farkı zarif ve dekoratif çizgileri olan zavallı zebralar. Hani ayrı bir tartışma konusu olan Timsah falan değil arkadaşlar. Bildiğiniz Zebra yani…

Hayvan Derisi Dekoratif Ürünler

Hayvanların etinden sütünden ve gücünden yaşamak için yararlanan, doğanın en zeki hayvanı insanoğlu, sadece bunlarla kalmayıp, derilerinden de yine yaşamak adına kendine kıyafetler yaptı. İlerleyen teknoloji bitkisel ve yapay kumaşların üretilmesine elverişli hale gelince, artık sadece zevk ve lüks için hayvan derileri kullanıldı.

Pahalı kürkler, timsah derisi kemer, çanta, ayakkabı gibi. Ancak doğayı ve doğadaki her şeyi hunharca tahrip etmeye alışmış insanoğlu, zavallı hayvanların derilerinin sadece giyimde değil, dekorasyonda da zevke hitap edeceğini fark ederek talanına devam etti.

Hayvan Postundan Mobilya

Paragraf aralarında sunduğumuz bu mobilya tasarım görselleri bu talanın ardından salonları süsleyen şık mobilyalar olacak, göz zevkinize hitap edecek… Peki ya birazcık kaldıysa bile vicdanlarımıza hitap edecek mi ?..

Zenginlik Göstergesi Hayvan Postları

2. Dünya savaşında Adolf Hitler Yahudileri katlederken bu insanlara türlü türlü işkenceler yaptı. O işkenceler arasında Yahudilerin özel eşyalarını çalmak bir yana organlarını kullanmakta vardı. İnsanları eritip insan yağından sabun yaptılar.

 

Dekoratif Hayvan Postları

Üstelik sadece bununla da yetinmediler. En büyük Nazi kamplarından biri olan ve günümüzde müze haline getirilen Auswitch toplama kampında insanların derisinden masa lambası gibi dekoratif eşyalar yaptılar.

Şimdi düşünün birileri sizi yakalıyor, derinizi yüzüyor ve evinde ki herhangi bir koltuk yada pufu sizin deriniz ile kaplayıp normal bir eşya gibi kullanmaya başlıyor.

Aslında burada ki olan da bundan farklı değil. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi insanoğlunun açgözlülüğü bir gün hayvanların nesli tükendiğinde o aç gözünü insan derisine sırf zevk için çevirecek gibi görünüyor.

Bu sayfada olup da bize katılmayan arkadaşlarımız mutlaka olacaktır. Onların bu konuda ki düşüncelerini de öğrenmekte fayda var.

Bu nedenle bizlere katılmayan arkadaşlarımızın düşüncelerini en alt tarafta ki yorum bölümümüzden bizlere göndermelerini rica ediyoruz.

Acaba bir canlının sadece dekoratif ihtiyaçlar doğrultusunda canını almak için ne gibi bir gerekçeleri var hepimiz merak ediyoruz.

Muhtemelen haklı oldukları bir kaç konu vardır. Mesela ilk insanlar postu için neden hayvan avlıyorlardı falan gibi.

Ancak başta da belirttiğimiz gibi ısınmak, yemek bunlar hakikaten zorunlu insan ihtiyaçları. Ancak dekorasyon nedir ya. Bunun için böyle güzel bir hayvana neden kıyılır ki ?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir