Yeşil Olmadan Olmaz !…

Evimizde Taze Yeşili Hissedelim..
Yeşil’in, bitki’nin, yaşlanmayı geciktirdiği söylenir. Şehir hayatı içinde yaşadığımız mekanlarda bahçemiz, terasımız ve hatta balkonumuz olmasa bile, doğanın verdiği zindelikle, doğayla iç içe yaşayabiliriz. Koridorlarımızı, odalarımızı, salonumuzu, hatta banyolarımızı bile birer bahçeye dönüştürebiliriz. Peki, yaşamsal ve görsel değeri olan yeşili balkonu bile olmayan evimizde nasıl yaşatıp, nasıl dekorasyonumuzda kullanabiliriz. Bunun için yalnızca biraz bilgi ve eksilmeyen bir ilgi gerekiyor. Evinizi oksijen kaynağı bitkilerle nasıl donatacağınız konusunda işte size birkaç öneri!

Odanız için en uygun renkteki bitkiyi kullanın…
Salonunuz için en uygun seçim Yucca… Odunsu gövdeli görünümü ve tropik iklimleri çağrıştıran yapraklarıyla evinize sıcaklık katar. Üstelik sık sulama gerektirmediğinden bakımı çok kolaydır. Evlerin koridorlarına, genellikle az ışık aldığından, çiçek konmaz. Bu önyargı da yıkmak bizim elimizde. Koridorunuz aydınlıksa Gerbera’yı, karanlıksa Dieffanbachia ya da Leopard Lily’yi deneyebilirsiniz…

Banyomuzu Botanik Bahçesi Yapalım mı ?…
Banyonun nemine, sıcaklığına çok bitki dayanamaz. Afrika Menekşesi ya da Saintpaulia banyo için en doğru seçimdir. Hep sağlıklı ve bakımlı görünmeleri için, bozulan çiçek ve yaprakları ayık- lamak, topraklarını susuz bırakmamak gerekir.

Yeşil Olmadan Olmaz !… Galerisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir