Yer Tasarrufu İçin Asma Yatak Odaları

Dar Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası insan yaşantısı için hayati önem taşır. Çünkü adeta savaş gibi geçen bir günün bütün yorgunluğu bu odada atılırken,  yeni ve stresli bir günün, tabiri caizse yeni bir savaşın daha tüm hazırlığı burada yapılır. Bu nedenle yatak odaları düzen, konfor ve dekorasyon ögelerini bir arada barındır-malıdırlar.Tabi bu ögeler maddi durumlar dahilinde bir araya gelir.

Zira kim istemez ki şöyle, geniş, gardırobun rahat rahat sığabileceği, hatta giyinme odalı ve ebeveyn banyolu yatak odaları. Ancak eğer maddi imkanlar kısıtlı ise elde var olan küçük ölçülü yatak odası bir şekilde daha yaşanılabilir ve kullanışlı, pratik yatak odaları hale getirmek gerekir. Tabii bu işlevselliği hayata geçirmek içinde bir takım tetikleyiciler gerekir. Mesela iç mimar yatak odası tasarımları yada diğer profesyonellerden yarım alınabilir.

Bu İnsanlardan ücreti mukabilinde, 12 metrekare yatak odası dekorasyonu yada
15 metrekare yatak odası dekorasyonu konusunda bilgiler alınabilir. En azından dikdortgen küçük yatak odası için dar yatak odası gardrop modelleri önerileri alınabilir. Yada binbirdekor.com’un bu sayfasında sunduğu gibi sıradışı örnekler denenebilir…

Küçük Yatak Odaları İçin

Küçük evler bizim gibi geniş evlerde yaşamaya alışmış halklar için çekilmez bir çiledir. Daracık mutfaklar, gardıropların sığmadığı yatak odaları, çekyat veya koltukları içine alamayan odalar ve sonuçta ortaya çıkan, dekorasyon anlayışını katleden, komik ve saçma sapan görüntüler.

Yabancıların Yatak Odaları

Aslında bunların hiç birini yaşamanıza gerek yok, zira doğru planlama ile miniminnacık metrekarelerde bile oldukça ferah ve geniş, neredeyse saray konforunda yaşayabilirsiniz. Bu konuda binbirdekor.com sayfalarında sık sık bir çok yazı yayınladığımızı ve çeşitli tavsiyelerde bulunduğumuzu, Avrupa’dan bu tarz evlerde yapılmış muhteşem dekorasyon örnekleri sunduğumuzu hatırlıyorum.

Yatak Odası Dekorasyonu Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir ?

Hatta “Küçük Daire Büyük Fikir” ve  “Daracık dairede saray konforu” başlıklı makalelerimizi sunduğumuz örneklere  “Küçük evler için parlak” ve “Mekan genişleten mekanik fikirler“başlıklı makalelerimizi ise dar evler için verdiğimiz dekorasyon fikirlerine örnek olarak sunabilir, bu makaleleri de okumanızı hararetle tavsiye ederiz:)

Dikdörtgen Yatak Odası Dekorasyonu Sorun mu ?

Yine bu tarzda bir makale ile daha doğrusu 1+1 gibi dar bir eve sahip olupta ekstradan bir oda daha isteyenler veya evinde fantastik bir dokunuş hayal edenler için oldukça farklı bir fikir ile huzurlarınızdayız. Özellikle yüksek tavanlara sahip bu tip evlerde muhteşem bir görünüm sağlayan bu sistem oturma alanlarının yeterli bir yükseklikten ikiye bölünmesi ile elde ediliyor ve genelde yatak odası olarak kullanılıyor.

Dar Yatak Odaları İçin Yaratıcı Çözümler

Ülkemizde pek rastlamadığım ancak nüfusunun büyük bir bölümü küçük dairelerde yaşayan Avrupa ve Japonya gibi ülkelerde sıklıkla kullanılan bu dahiyane fikir dekoratif anlamda da oldukça şık sonuçlar elde etmenizi sağlıyor. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizler için bir araya getirdiğim birbirinden şahane asma yatak odalarına hep birlikte göz atalım…

 

ASMA YATAK ODASI TASARIMLARI GÖRSELLERİ ÖRNEKLERİ

“Yer Tasarrufu İçin Asma Yatak Odaları” Konusunda 2 Yorum Var

  1. merhabalar benm odamda çok küçük 1+1 ev kullanıyoruz ve yatağı tavana asarak aşağıda bir alan açmak istiyorum .. bunun bana maliyeti ne kadar olur bilgi verirseniz sevinirim.

    1. Merhaba Aslı, tavana asmaktaki kastınız sanırım buradaki yataklar şeklinde bir uygulama 🙂 bunun için fazla bir maliyet çıkacağını düşünmüyorum. Sac Profille oluşturacağınız bir olay sonuçta bir demir atelyesi ile görüşün. 6-7 boy profil, boya ve demirci ustasının emeği karşılığı isteyeceği ücret maliyetiniz budur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir