Yemek Odası İçin Renk Tavsiyeleri

Yemekli misafirlerlerimizi ağırladığımız ve şahane mobilyalarla dekore ettiğimiz yemek odalarımız, artık bir evin neredeyse vazgeçilmezi haline geldi… Peki şık mobilyalar ve aksesuarlar, hatta pahalı yemek takımları  hazırladığımız yemek odalarımızın rengi ne olmalı…. binbirdekor.com olarak biraz ipucu verelim sizlere bu konuda….

 

Üç Boyutlu Benekler
Sakin ve huzur veren akşam yemekleri için yeşil size dinginlik getirecektir. Ama biraz da hareket katmak için açık ve koyu renklerle uygulanmış dairesel bir tasarım seçebilirsiniz. Giderek artan ve bunaltan şehir stresi ile birlikte, hepimizin hayalidir sanırım bahçesinde ekip bikeceğimiz, güller yetiştireceğimiz bahçeli bir ev…. Bahçeli bir eve sahip insanlara gıpta ile bakmamışmıyızdır hep ?…

 

Sıcak Renkler
Odanızın yemek bölümü için seçilen tarçın rengi ahşap mobilyalalarla çok iyi uyum sağalayacaktır.Sarı,kırmızı ya da krem renkli aksesuarların kullanılmasın da imkan verecektir

Antika – Modern
Eski eşyaların yeni gibi görünmesini sağlamak en yeni trendlerden biri ,eski eşyaları düz renklere boyayarak mükemmel hatlarını ortaya çıkartabilirsiniz.Duvarlarda uygulayacağınız kırmızının pastel tonları samimi ve sıcak bir alan yaratacaktır.

 

Romantik
Sık sık mum ışığında romantik yemekler yenen bir mutfak için en uygun renk elbetteki aşkın rengi pembe olacaktır.

 

Salon Stili
Turuncu ve kızıl renkler çeşitli cam eşyalar için harika bir fon oluştururlar .Beyaz ahşaplar ve zeminler ,altın renkli objeler,genel etkiyi modernleştirmektedir.

Dinginlik
Sokaklar fazlasıyla stresli olsa da doğru seçilmiş yumuşak renklerle en azından evinizde sakin bir hava yaratabilirsiniz.Lila sakin ve yumuşak olduğu kadar şık bir renktir.

Benzer Tonlar
Renkleri kombine etme yeteneğinize güvenemiyorsanız ,tek renk şıklığı yeni bir bahar görünümü oluşturacaktır.Yeşil ,metal ve cam eşyalarla kullanıldığında rahatlatıcı bir görünüm kazanır.

 

Yansıma
Parlak yüzeylerin -cam,ayna,pleksiglas,-tümü bir odaya ışığın vurgularını katar.Özellikle ayna kullanımı duvarın rengini heryerden görebileceğiniz mükemmel bir çerçeve oluşturur.

 

Sütlü Kahve
Birçok renkle uyumludur,duman mavisi ve yumuşak yeşil tonlarıyla çok yakışır. Sürekli yaşanan alanlarda doğal ve sıcak bir ortam yaratır.Sohbeti ve samimi duyguların ortaya çıkmasını teşvik eder.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir