Yatak Odası İçin Renk Tonu Tavsiyeleri

Mekanlarımız içerisinde en mahrem ve en özel alanlardır, yatak odalarımız ve bu özel alanların dekorasyonuda oldukça özel ve gizemli olmalıdır… Bu özel odalarınızın dekorasyonunda kullanacağınız ve gerçekten özel olmasını istediğiniz renk tonunu hala seçemediyseniz, binbirdekor.com olarak bu özel alanlarınız için bazı renk tonu fikirleri verirsek, karar vermenize de yardımcı oluruz sanıyorum…
Özel alanlar dedik ya yatak odalarına, dolayısıylada rahatlık ve sükunetin olması gerektiği yerlerdir. Bu yüzden sert kontrastların, ağır renklerin yerine yumuşak renkleri tercih etmelisiniz. İklimi de göz önünde tutmalısınız. Kuzeye bakan odalarda, sıcak renkler kullanılmalı, güney odalarında ise mavi grubu gibi serinletici renklere yer verilmelidir.Sakin bir yatak odası için pastele yakın tonlar uygun olacaktır.Desenden çok doku kullanarak odanıza hoş bir etki yaratabilirsiniz.Dinlendirici renkler arasında toprak kırmızısı,açıkma mavi,Afrika menekşesi, deniz yeşili,turkuaz tonları sayılabilir.

TEK RENK
Renkleri kombine etme yeteneğinize güvenmiyorsanız,bir renge bağlı kalmak birçok pürüzü ortadan kaldırır.Bu görünüm ne erkeksi ne de kadınsı,tamamen doğal.Bu nedenle farklı cinsiyettekilerin paylaştığı odalar için mükemmel bir seçim

BEMBEYAZ
Beyazı tüm saflığı ile yatak odalarınıza yansıtırken hareket verme amacı ile rulonun tersini boyaya batırarak yapacağınız dairesel hareketler puantiyeli bir kumaş görüntüsü verecektir.

PATLICAN MORU
yatak odaları için harika bir seçimdir:güçlü ama aynı zamanda da duyguları okşayıcıdır.Koyu renkleri yatak odalarınıza uygulamaktan çekinmeyin.

BAŞTAN SONA KIRMIZI
Kırmızıyı kulanma cesaretini gösterin;modern fakat sıcak bir odayla ödüllendirileceksiniz.Tamamen kusursuz bir görünüm için doğal ahşap ve deriler kullanın.

BEYAZ
Beyaz hiçbir zaman ‘sadece beyaz’ değildir.Aynı alanda farklı beyaz tonlarını kullanabilirsiniz.Kontrastlar çok belirgin olmak zorunda değil,yumuşak geçişler olabilir.Aynı duvarda beyazın iki farklı tonunu kullanarak birleşen yerlerde belli belirsiz bir his yaratabilirsiniz.

YAMALI DESENLER
Kim parlak sarı ,kırmızı ,turuncu ,iki farklı mavi ve morun beraber muhteşem görüneceğini düşünebilir?70’lerin yatak örtüsü kumaşlarından esinlenerek hazırladığımız ‘yatak başımız’ mozaik desenleri renkle ve dokuyla birleştirerek mükemmel bir görünüm sağlıyor.

SAKİNLİK
Yeşil sakinleştirici bir renk olduğu için yatak odaları için ideal bir seçimdir.Odaya sıcak bir hava vermek için yeşilin iki tonunu kullandık.Bu tonlar odadaki diğer renklerle çok uyumlu .Yüksek tavanları daha alçak göstermek ve duvara bir kişilik kazandırmak için duvarımızı yatay olarak ikiye böldük.

GERÇEK TAMAMLAYICI
Doğal malzemelerle baskın renklerin karışımı modern ve kaliteli bir görünüm oluşturur.’Tek renk’ hissi için yatak başını ve duvarı aynı sıcak kahve tonunda boyadık.Ancak rengin etkileri farklıydı:yatak başımız parlak, duvarımız mattı …

GÜNÜN SONU
Taze ,açık yeşil yatak odası için dinlendirici bir renktir ve pencerenin dışındaki yeşilliği de tamamlar.Mekan gece aydınlatma altında daha sıcak ve huzurlu bir hal alır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir