Yatak Odalarınız İçin Harika Duvar Boya Renkleri

Yatak Odası Duvar Renkleri – Yatak odası dekorasyonu en az salon veya oturma odası dekorasyonu kadar önem arz eder. Sonuçta bu alan ev içerisinde ki sadece kendinize ait olan ve uyku zamanınızın tamamını geçirdiğiniz özel bir alandır ve ev halkı da dahil bu özel alana başkasının girmesi pek hoş karşılanmaz.

Her ne kadar sizden başka kimsenin girmediği bir alan da olsa kendimize saygımızdan dolay yatak odası dekorasyonu en az salon dekorasyonları kadar önemlidir. Hele bu yatak odasını eşinizle paylaşıyorsanız sadece kendinize değil, eşinize olan saygınızdan dolayıda bu alanın dekorasyonu hassasiyet göstermenizi gerektirir.

Dolayısı ile kendine veya eşine saygısı olmayan ve günün önemli bir zamanını geçirdiği bu alanı “nasılsa bizden yada benden başka kimse görmüyor” şeklinde düşünüp ihmal ederek dekorasyonuna özen göstermeyenler varsa ki başlıktan dolayı bu sayfada olduklarını zannetmiyoruz, burada ilgilerini çekecek pek bir şey bulamayacaklardır.

Ancak yatak odası dekorasyonu da kolay bir iş değildir hani, sonuçta iki kişinin paylaştığı bir alanı dekore ediyorsanız, sınırlı bir alanınız var ve bu alanın bir çoğunu devasa mobilyalar kaplamakta 🙁 Bu nedenle her iki kişiye de hitabeden bir tarz bulmak ve bu kısıtlı alan iki kişilik dekore etmek gibi bir mecburiyetiniz var demektir. Tabi bu özel alanın ismi “yatak odası” olunca da içerisinde Romantik ögeler bulundurması kaçınılmaz bir hal alıyor 🙂

MUTLAKA GÖRMELİSİN !..   Merinos'tan Çok Farklı Bir Yatak Odası (Premiere)

Romantik ögeler deyince bir çoğunuzun aklına, neredeyse vampa kaçan bolca kırmızı, kadınsı desenler ve dantelli kumaşlar geliyor doğal olarak ancak bu işi bu kadar basit unsurlarla halledemeyeceğinizi de hatırlatmak isteriz.

Duvarlar ile biraz oynayarak da son derece başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Mesela abartısız ama güçlü bir renk kombinasyonu seçerek bu kombinasyonu yumuşak ve zarif kumaşlarla eşleştirebilirsiniz. Bu uyum yatak odanızın hem şık hem de modern bir mabete dönüştürecektir…

Yatak odası duvar rengi olarak sıcak nötrleri denemenizi öneririz. Bu tür duvar renkleri yatak odanızda sakin ancak bir o kadar da davetkar bir atmosfer oluşturmanızı sağlar. Örneğin içinde birazcık pembe bulunan istiridye beyazı duvar rengi, açık gri tonlarından taş grisi veya kömür grisi gibi duvar renkleri ile kombinlenip, tekstil veya mobilyalarda da daha koyu renkler aralara serpiştirildiğinde ortaya hem romantik, hem de harika bir yatak odası dekorasyonu çıkacaktır.

Sıcak krem rengi de özellikle rustik tarzlarda ideal bir duvar rengi seçimi olacaktır. Bu renk özellikle ahşap ve deri mobilyalarla inanılmaz şık bir kontrast yakalamanızı sağlar. Sıcak krem ile kahverenginin yumuşak tonlarını harmanlayıp, venge, ceviz gibi mobilyalar, daha keskin kahverengilerin olduğu pamuklu çarşaf takımı ve dokulu yastıklarla da arzuladığınız romantik yatak odası dekorasyonunu elde edebilirsiniz.

MUTLAKA GÖRMELİSİN !..   İder Mobilya Yeni Yatak Odası Takımlarını İnceledik !..

Bej, kil, ve somon renklerinin sıcak nötr tonları tarz sahibi bir yatak odası dekorasyonu adına önemli renk tonları arasında yer alırlarken doğal ahşap renginde ki yatak odası mobilyaları ile de muhteşem bir uyum yakalamanızı sağlayacaklardır.

Bu uyum soğuk ancak çekici bir tarz olan İskandinav tarzını andıracaktır sizlere. Fakat yatak odanızı biraz daha ısıtmak ve tutkuyu daha da artırmak adına Akdeniz tarzı bir görünümü de tercih edebilirsiniz tabi.

Bunun için kırmızıyı es geçemeyiz, zira kırmızı renk tonları donuk alanları ısıtmak için mükemmel bir tercihtir. Örneğin krem, bej veya istiridye gibi sıcak nötr tonlarını yumuşak pembemsi kırmızı gibi, içerisinde biraz turuncu olan bir kırmızı ile kombinleyerek yatak odanızda sıcak ve samimi bir atmosfer yaratabilir, bu renk kombinasyonunu, şatafatlı kadifeler ve pelüş döşemeler ile destekleyip aynı zamanda zengin ve lüks bir yatak odası kontrastı da yakalayabilirsiniz.

Binbirdekor.com olarak yatak odanızı daha romantik bir hale getirebileceğiniz duvar rengi önerilerimiz burada gördükleriniz ile sınırlı değil, her zaman olduğu gibi hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde masalsı Marakeş gecelerinden fırlamış gibi duran yatak odası dekorasyon görselleri eşliğinde sunduğumuz bilgilere göz atabilir, seçeceğiniz duvar rengi yada renklerinin yatak odalarınızda nasıl duracağı hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz…

MUTLAKA GÖRMELİSİN !..   2019 Yatak Odası Modelleri ile İDER Mobilya

ROMANTİK BİR YATAK ODASI İÇİN EN İDEAL DUVAR RENKLERİ

Aramalar: yatak odası duvar renkleri 2018 yatak odası renk kataloğu yatak odası renkleri 2018 yatak odası renkleri anlamları filli boya yatak odası renkleri yatak odası duvar boya renkleri yatak odası boya renkleri 2018 yatak odası ne renk olmalı ahmet maranki

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Meyve-Sebze Kasalarından Çoook Dekoratif Mobilyalar

Sebze Meyve Kasalarından Ne Yapılır ?.. Kendin yap projeleri dahilinde ev dekorasyonunuzun güzelliğine güzellik katacak,...

Kapat