Yapışkanlı Kapitone Duvar Panelleri Fiyatları 2021

Dekoratif Duvar Panelleri

Duvar dekorasyonunda son yılların yükselen trendi Çıkart Yapıştır Kendinden Yapışkanlı Duvar Paneli modelleri. Genel olarak Strafor Duvar Paneli olarak adlandırılan bu panellerin bu kadar değer kazanmasının nedeni ise istediğiniz duvar dekorasyonunu orijinalini aratmayacak bir şekilde zahmetsiz, kolay ve ucuz bir şekilde uygulanabiliyor olması. Zira bu paneller sayesinde taş duvar dekorasyonu istiyorsanız duvarınıza çok pahalı ve zahmetli bir iş olan taş döşeme uygulamasını yaptırmıyor, ancak bu strafor paneller sayesinde aynı dekoratif görünümü yakalıyorsunuz. Keza Ahşap Duvar Panelleri ile de doğada ki ağaçları katletmeden ahşabın doğallığını duvarlarınıza yansıtabiliyorsunuz. Kendinden yapışkanlı duvar paneli modellerinde sadece ahşap yada taş desenleri yok, tuğla yada beton duvar panelleri bile var. Üstelik gün geçtikçe popülaritesi artan bu ürünlerin daha farklı görsel alternatifleri üretilmeye devam ediyor. Bu duruma verebileceğimiz en güzel örneklerden biri ise şimdi göz atacağımız Kendinden yapışkanlı yastık duvar paneli yada Kapitone duvar paneli olarak adlandırılan yepyeni ürünler.

Kapitone Desenli Yastık Duvar Panelleri

Şimdilerde ülkemizde de yavaş yavaş kullanılmaya başlayan bu duvar panellerini aslında yüksek kaliteli duvar kaplama konusunda uzmanlaşmış İngiliz tabanlı bir şirket olan Dreamwall‘in kurucusu Hannah Coleman, yatak başlıklarındaki gibi derin düğmeli, kapitone duvar panellerini müşterilerinin beğenisine sundu. Dolgulu kumaştan yapılmış gibi, çok yumuşak ve oldukça rahat görünen bu paneller ise strafor değil de doğal taş, mermer tozu ve poliüretandan yapılmıştı.

Kapitone Hazır Duvar Panelleri

2011 yılının hemen başlarında Dreamwall tarafından piyasaya sürülen ki bu şık duvar panelleri, siyah ya da beyaz renkte, 100X100 mm ebatlarındaydı ve güçlü bir poliüretan kullanarak duvar yüzeyine monte edilirken, son derece hafif, su geçirmez ve alev geciktirici özelliklere sahip oldukları için iç ve dış mekanlar için oldukça idealdi. Ayrıca, termal, akustik ve anti-nem gibi mükemmel niteliklere sahiplerdi.

 

Kapitone Desenleri İle Dekoratif Duvar Panelleri

Tabi o yıllarda ülkemiz de böyle duvar paneli gibi bir malzeme yoktu. Şimdilerde ise bu dekorasyon teknolojisi ülkemize de giriş yaptı. Hatta böyle özel duvar panelleri üreten firmalar bile mevcut. Üstelik işlerini de çok iyi yaptıklarını, hatta batıdan aldıklarının üstüne koyarak doğudan onlara tekrar sattıklarını söyleyebiliriz 🙂 Üstelik fiyatları da inanılmaz uygun. Dolayısı ile bu panellere neredeyse gerçeği ile aynı parayı ödeyen Avrupalı da sayemizde duvar dekorasyonlarında bu mucizevi ürünleri bizden satın alarak kullanıyor.

Kapitone Duvar Paneli Ebatları

Paragraf aralarında ki görsellerde de gördüğünüz üzere oldukça elegant bir tasarıma sahip olan bu panellerin ölçülerine gelecek olursak… Efendim Türkiye’de bu panellerin 60X60 cm ebatlarına sahip paneller halinde satıldığını görüyoruz. Bir panel ise yaklaşık olarak 0,36 metrekare alanı kapatıyor. Buda 10 panelin 35 metrekare bir duvarı kaplayacağını gösteriyor.  Peki bu kadar alan için kapitone duvar kaplaması maliyeti kaç lira ?

Kapitone Duvar Paneli Fiyatları

Bu sayfada olan tüm okurlarımızın merakla beklediği fiyat bilgilerine gelelim. Yaptığımız araştırmalarda gördüğümüz kadarı ile bu ürünlerin metrekare fiyatları ortalama duvar kağıdı fiyatları ile hemen hemen eşit seviyede. 60X60 cm ebatında, 8,5 mm yüksekliğinde olan bu panellerin fiyatı genel olarak 45-50 TL aralığında görünüyor.

Muhtemelen bu ürünü ilk defa görüyorsunuz. Fakat aranızda bu ürünü daha önceden bilen ve hatta kullanan okurlarımız da vardır elbette. O takipçilerimizin diğer okurlarımızı da bilgilendirmek amacı ile kullanım deneyimlerini hemen alt tarafta yer alan yorum bölümümüzden bizlerle paylaşmalarını çok isteriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir