Vintage Tarzı Fantastik Mobilya Tasarımları

Vintage Mobilya Nedir ?

Önüne kattığı her şeyi bir çığ gibi, bir sel gibi alıp götüren ve olması gerektiğinden fazla hızlı ilerleyen zaman içerisinde gelişen mobilya ve dekorasyon tarzları bu sür’ate bazen yetişemiyor ve kısır bir döngüye giriyor.

İşte o zamanlarda tasarımcılar müflis bakkal hesabı eski defterleri karıştırmaya başlıyorlar, ardından da zamanda geriye doğru bir kayma oluyor adeta 🙂

Vintage Tarzı Dekorasyon

Bir bakıyorsunuz 70’lerin, seksenlerin retro tarzları, bir bakıyorsunuz 50’lerin, 60’ların, vintage tarzları temcit pilavı misali önünüzde. Bazen mağaraların dekore edildiği taş devrine ne zaman gidilecek diye merak etmediği de olmuyor insanın 🙂

Gerçi bir aralar “Muhteşem Yüzyıl” ile en azından Kanunî zamanına kadar geri gitmiştik, Osmanlı tarzı dekorasyon tavan yapmıştı hatırlarsanız.

Eski Dekorasyon Tarzları

Bu durum son 3-5 yıldır böyle tasarım konusunda yaşanan kabızlıklar geriye dönüp bakmaya yöneltiyor tasarımcıları, belirleyicileri. Zeki olanlar ardımızda kalanlar ile modern zamanların tarzlarını bir araya getirmeye çalışıyorlar.

Ortaya “berbat” olarak nitelendirebileceğiniz çok kötü işlerin çıktığı da oluyor, foto galerimizde de göreceğiniz üzere oldukça fantastik işlerinde çıktığı da oluyor. Burada vintage tarzı mobilyalar üzerinde sınırsız hayal gücü ile sihri yapılan dokunuşların örneklerini göreceksiniz ve inanın çok beğeneceksiniz !..

 

VİNTAGE TARZI FANTASTİK MOBİLYA TASARIMLARI GÖRSELLERİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir