Vintage Tarzı Fantasatik Mobilya Tasarımları

Önüne kattığı herşeyi bir çığ gibi, bir sel gibi alıp götüren ve olması gerektiğinden fazla hızlı ilerleyen zaman içerisinde gelişen mobilya ve dekorasyon tarzları bu sürate bazen yetişemiyor ve kısır bir döngüye giriyor. İşte o zamanlarda tasarımcılar müflis bakkal hesabı eski defterleri karıştırmaya başlıyorlar, ardındanda zamanda geriye doğru bir kayma oluyor adeta :)

Bir bakıyorsunuz 70’lerin, seksenlerin retro tarzları, bir bakıyorsunuz 50’lerin, 60’ların, vintage tarzları temcit pilavı misali önünüzde. Bazen mağaraların dekore edildiği taş devrine ne zaman gidilecek diye merak etmediğide olmuyor insanın :) Gerçi bir aralar “Muhteşem Yüzyıl” ile en azından Kanunî zamanına kadar geri gitmiştik, Osmanlı tarzı dekorasyon tavan yapmıştı hatırlarsanız.

Bu durum son 3-5 yıldır böyle tasarım konusunda yaşanan kabızlıklar geriye dönüp bakmay ayöneltiyor tasarımcıları, belirleyicileri. Zeki olanlar ardımızda kalanlar ile modern zamanların tarzlarını bir araya getirmeye çalışıyorlar. Ortaya “berbat” olarak nitelendirebileceğiniz çok kötü işlerin çıktığıda oluyor, foto galerimizde de göreceğiniz üzere oldukça fantastik işlerinde çıktığıda oluyor. Burada vintage tarzı mobilyalar üzerinde sınırsız hayal gücü ile sihiri yapılan dokunuşların örneklerini göreceksiniz ve inanın çok beğeneceksiniz !..

VİNTAGE TARZI FANTASTİK MOBİLYA TASARIMLARI GÖRSELLERİ

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Seray Mobilya’dan Çok Özel Yatak Tasarımları

Eski yataklarınıza elveda demenin ve yatak odanıza farklı tasarıma sahip, konforlu ve yepyeni bir yatak odasını davet etmenin tam zamanı...

Kapat