Üniversite Öğrencisinin 88 Milyon Dolarlık Evi

Dünyanın En Pahalı Evleri

Mükemmel Mimariler kategorimizde daha önce Dünyanın en güzel evleri arasında Amerika’nın en pahalı evi yada Dünyanın en pahalı evi İstanbul gibi ilgi çeken başlılar ile lüks ev konularına göz atmışken, bir aylık ödemelerini ömrü hayatımız boyunca göremeyeceğimiz futbolcuların evleri hakkında sizlere göz kamaştıran örnekler sunarken, Acun Ilıcalı’nın evi ile hayal kurmanıza yardımcı olurken Amerika’dan bir haber daha geldi ve adeta dudaklarımız uçuklatan bu haberi sizlerle vakit kaybetmeden paylaşmak istedik. Tam Dünyanın en ucuz evi konusunu yayımlamışken, anlayacağınız yine zenginin malı zöğürdün çenesini yoracak arkadaşlar hazırlıklı olun.

Zenginlerin Lüks Evleri

Kominist rejimin bitmesi ile birlikte 90’lı yıllarda büyük ekonomik sıkıntı yaşayan Ruslar, şimdilerde petrol, doğal gaz gibi yeraltı kaynaklarının etkin kullanımı sayesinde bir çok milyoner sahaya sürdü. Bu duruma verebileceğimiz en güzel örneklerin başında ise Forbes listesi verilerine göre 12,9 milyar dolar olarak tahmin edilen servetiyle Roman Arkadyeviç Abramoviç gelir. Rusya’nın 11. dünyanınsa 120. en zengin insanı olan Abramoviç’i dünya, İngiliz Chelsea takımını satın alması ile bizler ise 165 metrelik yatı ile tatil için geldiği sahillerimizde tanıdık.

Amerika’nın En Pahalı Evleri

Kısacası devran döndü arkadaşlar, zira zamanında ülkemizde bavul ticareti ve Nataşa isimleri adı altında fuhuş yaparak hayata tutunmaya çalışan, en kalifiye elemanları olan mühendis ve doktorların 42 Dolar gibi bir maaş ile geçinmeye çalıştığı, dolayısı ile geçinemeyip, Türkiye de dahil olmak üzere farklı ülkelere kaçış yaptığı Ruslar, şimdilerde Suudi Arabistan gibi petrol zengini bir ülke vatandaşı olarak dünyanın her yerinde gayri menkul sahibi oluyorlar. Üstelik alacakları gayrimenkul hoşlarına gitti ise paranın bolluğundan hiç pazarlık dahi etmiyorlar.

Rusların Milyon Dolarlık Evleri

Mesela bir zengin bir Rus bir apartman dairesine, evet yanlış okumadınız, villa değil, malikane değil, sadece bir apartman dairesine 88 Milyon Dolar ödeyebiliyor. Üstelik ailesi yada kendi için değil. Üniversitede eğitim gören kızı için, yani yalnızca bir öğrenci evi için Türk parası ile 589.380.000,00 TL ödeyebiliyor. (Hane sayısının fazlalığından biz rakamı tam olarak kestiremedik 🙂 Üstelik bu şu anki dolar kuru, artık trilyon mu katrilyon mu siz hesaplarsınız)

Dünyanın En Zenginlerinin Paha Biçilmez Evleri

Peki kim bu evladı olmak istediğimiz, hatta can attığımız baba. Tabi ki yukarıda bahsettiğimiz gibi Abramoviç gibi “küçük” bir Rus milyarderi olan Dmitriy Rybolovlev. Nasıl babacan bir baba ise Amerika’nın New York eyaletinde öğrenim gören 22 yaşındaki kızı Ekaterina için meşhur Central Park’a bakan 6744 metrekare genişliğindeki paragraf aralarında resimlerini gördüğünüz “Penthouse” daireyi 88 milyon dolara satın alırken, adettendir deyip pazarlık bile yapmadı 🙂

Dünyanın En Pahalı Ev Fiyatları

Güvenlik nedenleri ile adı açıklanmayan bir Amerikan üniversitesinde okuyan Ekaterina için satın alınan bu daire her ne kadar apartman dairesi olarak geçse de kendi eviniz olan Saray Aparmanında ki 3+1 daireniz ile karıştırmayın, zira bu daire, 10 geniş salon, 4 yatak odası, 7 giyim odası, kütüphane ve hatta özel sanat galerisine sahip.

Helal Olsun Kızıma

Genişliği yukarıda da belirttiğimiz 6744 metrekare olan bu apartman dairesine ödenen para 88 Milyon Dolar. Dolayısı ile evin metrekaresi 140 Bin Dolara geliyor. Yani evin bir metrekaresi sizin o Saray Apartmanında ki 3+1 dairenizi ikiye belki de üçe katlıyor 🙂

En Pahalı Öğrenci Evi

Bu milyon Dolarlık ev haricinde objektiflere yine muhtemelen milyon dolarlık atı ile poz veren Ekaterina’nın aynı zamanda Monako ve İsviçre’de de dairelerinin bulunduğu bilinirken, Nerede bizim öğrenci evi gibi muhabbete girmeden, zöğürt çenemizi de daha fazla yormadan sizleri bu süper apartman dairesinin görselleri ve hayalleriniz ile baş başa bırakalım.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir