Tavana Duvar Kağıdı Uygulama Örnekleri

Tavan dekorasyonu belki de öylece bembeyaz durduğundan yıllardır insan zihnini kurcalıyor. Bu alanda dekorasyon adına bir çok şey denendi, fakat asma tavanların dışında yine öylece durup duruyor. Çok boş bir alan olduğu içinde insan burayı sürekli süslemek zorunda hissediyor kendini. Ancak burası duvar değil ki tablo asasınız 🙂 Dolayısı ile insanlar farklı dekorasyon fikirlerine yöneliyorlar.

Geçtiğimiz günlerde asma tavan yaptıran, ancak asma tavanın dışında kalan alanlara alçı sıva çektirmediği için pişman olan bir arkadaşım, akşamları ışığı açtığında belli olan hatta “ben buradayım” diye bağıran kara sıvadan kalma tavan pürüzlerini nasıl gidereceğini sordu. Cevabım, “alçı sıva çektirerek” gibi gayet düz bir mantıktı. Fakat ortada bir sorun vardı, zira arkadaşım yeni evlenmiş ve evinde oturuyordu. Eşyaları daha yepyeniydi ve bu durum tavana yeniden alçı çekilmesini neredeyse imkansız hâle getiriyordu.

Mecburen başka bir çözüm aramaya koyulduk ve biraz araştırma sonucunda arkadaşımın tavanlarını duvar kağıdı ile kaplamaya karar verdik. Üç boyutlu duvar kağıdı kullanacaktık, çünkü 3 boyutlu duvar kağıdı bu alandaki hataları neredeyse tamamen gizliyordu. Şimdilerde duvar kağıdının desenini bulmaya çalışıyoruz. Ancak iş bittiğinde, foto galerimizde de göreceğiniz üzere ortaya çok şık bir iş çıkacağından eminim…

TAVAN DUVAR KAĞIDI UYGULAMA ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
El Emeği Göz Nûru Tığ İşi Yılbaşı Süsleri

Koskoca bir yılın daha sonuna geldik, eski yıla veda etmemize sayılı günler kaldı, kimilerimiz bir...

Kapat