Süper BAR Dekorasyonları Keyif Düşkünleri ve İşletmeciler İçin

Bar Bir Kültürdür

Akşamları işten çıktıktan sonra bir bara gidip bir iki tek atarak günün yorgunluğunu savuşturmak özellikle Avrupa’da vazgeçilemeyen bir kültürdür. Hoş bir kültür müdür ? Bunu sorgulamak elbette ki bizlere düşmez. Sonuçta biz işin dekorasyon ayağındayız 🙂

Dolayısı ile bu konuya da alkolden ziyade olayın dekorasyon tarafından bakmaya çalışıyor ve bu sayfamızı, özellikle işletmeciler ve evinde bir bar dekorasyonu yapmak isteyen müdavim okurlarımız için inceliyor, burada çeşitli örnekleri beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz.

Bar İşletmeleri İçin Dekorasyon

Kendinizden pay biçin arkadaşlar. Bir mekan ne kadar orijinal, ne kadar gösterişli, artı olarak servisi ne kadar muntazam ise bu işletmenin müdavimi oluruz. Görünüm ve hizmet en önemli konudur kısacası. Bu nedenle eğer bir işletme sahibi iseniz yeniliklere açık olmak size çok şey kazandıracaktır. Tabi ki ilk olarak para ardından doğal olarak prestij 🙂

Arabalar ile BAR Tasarımları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Avrupa ve Amerika gibi bir kült haline gelen Bar kültürünü geliştirmek ve yaşatmak adına bir çok farklı ve çılgın uygulama yapılıyor. Mesela Amerika’da klasik Amerikan arabaları parçalanıyor ve barlarda aksesuar olarak kullanılıyor. Aynı trend Avrupa’da ise klasikleşmiş Avrupa otomobilleri ile yapılıyor.

Çılgın BAR Dizaynları

Neon ışıklar eşliğinde kurgulanan tuhaf objeler ilk başlarda bir Amerikan kültürü, özellikle Las Vegas geleneği olsa da şimdilerde Avrupa’da da sıklıkla rastlanılan bir olgu. Bu tür tipik ülkelerde iş yapan işletmeciler pastadan daha büyük bir kapmak adına akla hayale gelmeyecek işlere imza atıyorlar.

Evde Bar Dekorasyonu

1980’li yıllarda maddi anlamda güçlü insanların evinde mutlaka bir köşe bar bulunurdu. Salonun bir köşesine kurulan yada özel olarak yaptırılan bu köşe barlarında bir iki tane tabure bulunur, tavana kadar uzanan raflarını da yurt dışından gelen içkiler süslerdi.

O yılların Yeşilçam filmlerinden hatırlarsanız, evin fabrikatör babası yorgun argın işten gelip, kızının şımarıklıklarını ve günün yorgunluğunu bu ev barında içkisini yudumlayarak atardı 🙂

Ev Barı Nasıl Yapılır ?

Her ne kadar 80 ve 90’lardan sonra ülkemizde bu tip bir ev barı kültürü son bulduysa da Avrupa ve Amerika bu kültten vazgeçmedi. Hatta vazgeçmek bir tarafa oralarda yaşayan insanlar ev barlarını modernize etmek adına yeniden dekorasyon işine giriştiler 🙂

Ev Barları Genişledi

Eskiden hem ülkemizde hem de yurt dışında ki diğer ülkelerde en fazla 2 m² civarında olan bu ev barları, evde arkadaşlarla kutlanan partiler sayesinde dahada bir genişledi ve daha modernize bir hale geldi. Hatta çok zengin yabancılar BAR olayı için oldukça geniş bir oda ayırıyorlar.

Futbolcular, TV yıldızları, aktrisler, evlerinde özel barlar yaptırıp, bu alanlarda bilardo, playstation ve ev sineması gibi etkinliklere yer verip arkadaşları ile unutulmaz zamanlar geçiriyorlar.

Evinizde Bar Düşünür Müsünüz ?

Alkol alan okurlarımızın hayalidir muhtemelen evde bir BAR yapmak. Umarım hayallerine kavuşurlar. Ancak hayallere kavuşmak içinde bir takım öneriler ve örneklere mutlaka göz atmak gerekir. Bu hipotezi göz önüne alarak, hem Bar işletmesini yeniden dekore etmek, hem de evinde farklı ve komşularına, konuklarına, “Vaaaaaaaav” dedirttirecek bir bar dizaynı yapmak isteyen okurlarımız için bir foto galeri hazırladık.

Harika Bar Dekorasyon Görselleri

Hemen alt tarafta ki bu galerimizde yer alan inanılmaz bar dekorasyonlarına göz atarak hayalini kurduğunuz bar tasarımını hem işyeriniz, hem de eviniz için farklı argümanlar kullanarak, biraz da kendi kültürünüzü katarak dizayn edebilirsiniz arkadaşlar.

BAR DEKORASYONUNA İLHAM VEREN GÖRSELLER

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir