Siyah beyaz ve çok şık perdeler

Çizgili perde modelleri siyah beyaz perde çeşitleri trend perde modelleri yeni sezon perdeler japon perde modelleri perde tavsiyeleri önerileri resimleri en güzel perde modelleri…

Siyah ve beyaz birbirine zıt iki nötr ve bana kalırsa iki muhteşem renk. Beyaz genellikle saflığı ve temizliği temsil ederken, siyah ise karanlığı ve kötülüğü temsil ediyor. Beyaz yaşadığımız en güzel ve özel zamanlardan biri olan düğünlerde, gelinliklerde boy gösterirken, siyah yaşamın sonunu, cenazeleri temsil ediyor. Ancak her ne kadar birbirlerinin tam tersi olsalarda, Romeo ve Juliet, Mecnun ve Leyla, Ferhat ve Şirin gibi dillere destan aşkları yüzyıllardır süregeliyor. İki zıt aşık bir araya geldiklerinde ise ortaya görsel anlamda görülmeye değer kareler çıkıyor ki bu aklınıza gelebilecek herşeyde böyle, moda ‘dan tutunda dekorasyona kadar… Üstüne üstlük yüzyıllardır devam eden bu aşkın modası hiç bir dönemde geçmiyor ve sanırım sonsuza dek sürecek:)

İşin dekorasyon tarafına bir göz atalım, siyah beyaz koltuk takımlarını, duvar kağıtlarını, fayans ve seramik modellerini bir düşünün ne kadar şahaneler değil mi ? Bir de dekorasyonun, özellikle salon dekorasyonlarının vazgeçilmezlerinden olan perdelerin siyah beyaz olduklarını düşünsenize… Örneğin klasik tarzın en çok tutulan perdelerinden olan Fransız perdelerdeki, ilginç normlara sahip Japon perdelerdeki, son dönemin trend perde modellerinden olan zebra perdelerdeki siyah ve beyazın aşkı daha ne kadar göz kamaştırabilir ki ?..

SİYAH BEYAZ PERDE TASARIMLARI GÖRSELLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir