Simli Derz Dolgu ile Işıldayan Evler

Derz Arası Kirine Simli Derz Dolgusu ile Pırıl Pırıl Çözüm

Merhaba arkadaşlar, evlerin bitmek tükenmek bilmeyen sorunlarından biri olan derz arası kirlenme sorununa farklı bir çözüm bulmak amacı ile huzurlarınızdayız. Bu gün burada evlerini hem hijyen, hem de dekoratif anlamda derz arası sorunundan kurtulmak isteyen okurlarımız için başta en basit yol olan simli derz dolgu kalemi olmak üzere, vodabond simli derz dolgusu ve çok merak edilen armonia derz boyası hakkında bilgiler verip, sonunda simli derz dolgu nasıl yapılır ? Sorusuna yanıt arayacağız. Dolayısı ile şu sıralar başınız derz araları ile dertte ise ve eskiyen derz aralarına fayans derz dolgu tamiri yapmak niyetinde iseniz üstelik derz rengi değiştirme gibi bir fikriniz var ise bu makalemizi mutlaka okumanızı öneririz.

Derz Dolgu Rengi Nasıl Seçilir ?

Daha önce ki sayfalarımızda bu konuya sık sık değindik aslında. Hazır derz dolgu yada derz boyası yada derz kalemi gibi çözümler hakkında bilgi verdik sizlere. Hatta fayans derz dolgusu yenileme hakkında da değişik fikirler verdik. Elbette ki verdiğimiz bu fikirler ve öneriler kesinlikle kalıcı çözümler değil, zira küf ve rutubetin olduğu özellikle banyo, tuvalet ve mutfak gibi alanlarda her ne kadar temizlenirse yada yeniden yapılırsa yapılsın derzler bir gün yeniden kararıyor yada kirleniyor. Leke tutmayan derz dolgu gibi bir çözüm de henüz keşfedilmediğinden  bu sorun çözümsüz olarak kalıyor.

Derz Ne Renk Olmalı ?

Bu soruna en yakın çözüm, kirlenmeyen yada kiri göstermeyen bir renk derz seçmek gibi görünüyor. Ancak derz rengi değiştirme de başlı başlına bir sorun. Bir kere işe başlamadan önce tüm evin aynı derz rengine sahip olması için mutfak derz dolguları da dahil olmak üzere eski derzlerin biraz kazınması gerekiyor. Sonra derz uygulama işlemine geçilmelidir. Aksi takdirde yeni yapacağınız derz her ne olursa olsun tutmayacak ve belirli bir süre sonra sökülecektir. Özellikle kimyevi maddeler ile temizlik yaptığınızda bu belirli süre daha da kısalacaktır.

Madem Renk Değiştireceğiz Neden Simli Derz Olmasın ?

Bu önemli sorunu dikkate alan üreticilerde bu kirlenme derz arası sorununa buram buram lüks kokan ışıltılar ekleyerek kiri bu ışıltıların arasına gömmeyi denemişler. Simli derz dolgu maddesini keşfeden üreticiler banyo, mutfak, balkon, teras ve havuz gibi seramiğin sıklıkla kullanıldığı ıslak zeminli alanlarda kullanabileceğiniz bu muhteşem dolgu malzemesini üretmişler. Tabii her marka simli derz konusunda kendine has tasarımlar yapmış. Dilerseniz şimdi bu tasarımlara şöyle bir göz atalım.

Simli Derz Dolgu Fiyatları Markaları

Piyasada ki en ünlü marka Vodabond arkadaşlar. Google üzerinde simli derz kaplama yada simli derz dolgu şeklinde bir arama yaptığınızda karşınıza ilk bu marka çıkıyor. Dolayısı ile vodabond simli derz dolgusu hakkında bilgi vermeye başlayalım. Efendim 160 Gramlık tüp içinde hazır derz karışımı yapılmış kullanıma hazır durumda olan bu malzeme su veya başka bir malzeme karışımı yapmanızı gerektirmiyor. Üstelik ustalık gerektirmeyen bu malzemenin altın yada gümüş sim seçeneği var. kırık, bozuk, dökük fayans aralarına çekilebilen bu kolay derz dolgusunun fiyatı ise 30 TL civarında.

Bu paraya değer mi peki, emin olun değer, hele de evinizin tavanında spot ışık uygulamaları varsa tavandan zemine vuran spot ışıkların simle birleşmesi ile oluşan yakamozlar sizi mest edecektir.

Simli Derz Kalemi Fiyatları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi derz arası kalemleri pek meşhur. Evdeki derz renginize uygun kalemleri piyasada çok uygun fiyatlara rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Ancak simli derz kalemleri şu sıralar pek revaçta. Eğer ben evdeki derzleri temizlemek yerine tek tek yeniden çizerim derseniz böyle bir kaleme ödeyeceğiniz para 15 TL ile 20 TL arasında değişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir