Şifalı taşlarla dekorasyon

Şifalı taşlar akik taşı yeşim ametis çöl gülü taşı faydaları özellikleri resimleri hakkında bilgiler… 

Gerek ofis gerekse ev olsun yaşadığınız mekanın dekorasyonunda sadece görselliğe değil pozitif enerjiye olan ihtiyacınızı da göz önünde bulundurmanızda fayda var. Daha önce pozitif enerji veren duvar renklerinden ve çeşitli dekorasyon stillerinden bahstmiştik. Ancak bunları  dikkate almadan dekorasyonunuzu tamamladıysanız ve gerçekten pozitif enerjiye ihtiyacınız varsa, dekoratif bir aksesuar olarak şimdi sizlere özellikleri ile birlikte sunacağım yarı değerli taşlarla bunu sağlamanız mümkün.
Amatis: Evdeki negatif enerjiyi çeker. Ancak 3-4 günde bir yıkanmalı ve kendi kendine kurumalıdır. Cam bir kavanozun içine koyacağınız su ve kaya tuzu da aynı etkiyi yapar. Onu da 3-4 günde bir değiştirmeniz gerekir.

Yeşim Taşı

Yeşim: Yeşim taşı ve turkuaz taşların hemen hepsi bereket ve bolluk getirir.
Beyaz: Kuvars kristalleri, negatif enerjiyi nötürize eder. Evdeki enerjiyi dengelemek için küre şeklinde olmalıdır. Merdiven altına konulursa, yukarıdan gelen enerjiyi dengeler.

Akik Taşı

Akik Taşı: Sağ kolunuzun üst kısmında bilezik gibi taşırsanız yaratıcılığınız, üstünüzde taşırsanız başarınız artar.
Pembe Kuvars ve Amatis: Bu taşları küvete koyun. 20 dakika bekletin. İçine adaçayı yaprakları atın. Küvetin etrafında mum ve tütsü yakın ve 20 dakika küvette kalın. Tüm kötü enerjilerden arınmış olacaksınız.
Kırmızı Taş: Evdeki durağan enerjiyi hareketlendirir.

Çöl Gülü Taşı

Çöl Gülü Taşı: Sakin enerji sağlar. Çok hareketli ve kavgalı ortamlar için idealdir.
Zenginlik Kesesi: Yeşil bir kesenin içine ay taşı, akik taşı ve kan taşı koyarak, evin dört tarafına yerleştirir ve bir keseyi de yanınızda taşırsanız, bol para gelmesini dileyebilirsiniz.

Ametis Taşı

Ancak tüm taşları kullanmadan ve tam verim alabilmek adına öncelikle yapmanız gereken bazı önemli işlemler var. Aldığınız taşı negatif enerjisi gitsin diye toprağa gömün ve sonra çıkarıp yıkayın. O gün boyunca güneşte bırakın kendi kendine kurusun. Bir gece boyunca siyah bir kesenin içinde ay ışığına bırakın, ancak dolunay olmamasına dikkat edin. Bunun sebebi 4 elementi de taşların içinde barındırmasını sağlamaktır. Ertesi sabah sol elinize alıp tüm enerjinizi yüklüyorsunuz, sonra sağ elinize alıp ne için kullanmak istiyorsanız ona niyet ederek kullanabilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir