Selim Yuhay Alçı Dekorasyon Örnekleri Ekip Şahane

Ekip Şahane

Selim Yuhay Dekorasyon Örnekleri Alçı Dekorasyon Fikirleri Alçı Duvar Dekorasyonu Alçıpan TV Ünitesi Modelleri Ev Dekorasyon Yenileme Önce Sonra Dekorasyon Görselleri – Bir dekorasyon hastası olup da ülkemizin dahi iç mimarı Selim Yuhay’ı tanımayan yoktur, yaptığı dekorasyon programlarında harikalar yaratan, deyim yerinde ise bu sanatçı yeni TV programı Ekip Şahane de de muazzam işlere imza atıyor.

Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyona, eve, odaya bambaşka bir perspektiften bakan Yuhay, bir duvarı, yada eski bir mobilyayı bir mekanda odak noktası haline getireceğini iyi biliyor. Objelerin nasıl sadece bir duvar yada eski bir mobilyadan ibaret olmadığını adeta insanların gözüne sokan başarılı iç mimar bizlerin çöp olarak değerlendireceği bir çok eşyayı adeta bir cevher gibi yeniden işleyerek dekorasyon uygulamalarına kazandırıyor.

 

Alçı ve Alçıpan

Alçı dekorasyon adına yapılan en büyük keşiflerden biri. Bu malzeme belki yüzyıllardan bu yana mekan dekorasyonunda kullanılıyor. Modern zamanların binalarında da vazgeçilmezleri arasında. Tabi bir çok dekoratör yada iç mimarın da sevdiği gibi Salim Yuhay’ın da en sevdiği oyuncakların başında alçı ve alçıpan geliyor.

Alçı İle Güzelleşen Evler

Selim Yuhay Ekip Şahane isimli programına katılanların evlerini yenilerken, kara sıva olarak adlandırılan eski tip duvar sıvalarını saten alçı ile pürüzsüz bir hale getirirken, alçıpan ile de harika asma tavanlar, alçıpan TV üniteleri tasarlıyor. Öyle ki alçıpan ile yapılan bu alçı tavanlar, alçı TV üniteleri gerek dahice tasarımları, gerekse görsel şıklıkları ile bir sanat eseri niteliğindeler.

Alçıpan TV Ünitesi Tasarımları

Örneğin üst resimde gördüğünüz Selim Yuhay imzalı bu TV ünitesi… Sunta-lamden imal edilen, fabrikasyon ünitelerden çok daha şık durduğu ve bu sayfada olan hemen herkesin plazma televizyonunu yerleştirmek için bu üniteyi tartışmasız tercih edeceği su götürmez bir gerçek değil mi ?..

Alçıpan Tavan Örnekleri

Hele şu asma tavanlar, bilindik asma tavan tasarımlarından çok farklı değiller mi ? Mesela üst resimde gördüğünüz alçıpan tavan tasarımı, bomboş eski tip bir tavan üzerine entegre edilen bu tasarım odaya olduğundan daha modern bir görünüm ve siyah rengi ile derin bir kontrast kazandırıyor. Üstelik sadece odaya şık bir görüntü vermek ve derinlik kazandırmakla kalmıyor bu asma tavan, dikkat ederseniz odada, avize yada aplik gibi herhangi başka bir aydınlatma aracı yok. Bütün odanın aydınlatmasını bu asma tavan besliyor…

Alçıpan Duvar Nişleri

Bundan bir kaç yıl önce duvar nişleri daha çok tarihi binalarda karşımıza çıkıyorlardı. Tarihi dizilerin popüler olduğu zamanlarda dekoratör ve iç mimarların dikkatini çeken bu zarif uygulama, kısa zamanda dekorasyon dünyasında trend haline gelerek modern halleri ile mekanlarda boy göstermeye başladı. Dekoratif aksesuarlar için şahane bir stant haline gelen bu nişler tabi ki Selim Yuhay ve Ekip Şahane’nin de sıklıkla kullandığı dekorasyon uygulamaları arasında yer alıyor…

Selim Yuhay’a Herkes Hayran

Binbirdekor.com’un bu sayfasında olduğunuza göre muhtemelen sıkı bir Selim Yuhay hayranısınız ve belki de yıllardır, önce ki isimleri ile Evim Şahane ve Güle Güle Oturun yeni ismi ile Ekip Şahane programına başvuru yapmışsınızdır. Belki de uzun bir süredir umutla beklemektesiniz, evinizi Selim Yuhay ve ekibinin ziyaret etmesini, odalarınıza bu dahi mimarın sanatsal dokunuşlar yapması için.

Selim Yuhay Benim Evimi Yeniler mi ?

Belki de umutlarınızı yavaş yavaş yitiriyorsunuzdur haklı olarak, çünkü sizin durumunuzda olan, eski evlerinin yenilenmesini bekleyen milyonlarca insan var. Evet abartısız milyonları bulan bir sayı. Ancak umudunuzu yitirmemenizi öneririz, zira bu piyango bir gün size de çıkabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir