Seksi Bir Yatak Odası Nasıl Olmalı ?

Yatak Odanıza Tutkunuzu Yansıtın

Seksi bir yatak odası demek, aynı zamanda sofistike ve  tutkulu  bir mekana sahip olacağınız demektir. Biraz tutku ise istediğiniz, odanızı ‘ultra seksi’ şekilde dekore etmeyi deneyebilirsiniz. Romantik bir yatak odasına sahip olmak iyi bir şeydir ama bazen bir parça tutku da size iyi gelebilir.

Seksi Bir Yatak Odası Dekorasyonu İçin Tüyolar

Öncelikle doğru atmosfer ve duyguyu yaratmanız gerekiyor. Yakalamak istediğiniz his eğer konforlu ve rahatsa ama aynı zamanda kalp atışlarınızı hızlandıracak bir his ise aşırı dingin bir oda size iyi gelmeyebilir.

Koyu ve zengin renkler tercih edin. Bu odaya sıcak ve davetkar bir hava katacaktır. Son derece iddialı bir renk olan kırmızıyı tercih etmeye özen gösterin. Kırmızı yüzyıllardır aşkın ve tutkunun rengi olduğu için kalbinizi çarptıracağına hiç kuşkumuz yok!

Yatak Odasında Renk Kullanımı

Renk paletinizde yer alabilecek diğer renkler ise koyu mavi ve mor tonları… ancak bir açık renk insanı iseniz lila, fuşya, dore ve lameleri de tercih edebilirsiniz. Kesinlikle parlak beyaz ve pastel renkleri seçmeyin. Tekstil ürünleri ve aksesuarları seçerken renkler arasında bir uyum olmasına özen gösterin.

Yatak Odası Dekorasyonuna İç Gıcıklayıcı Dokunuşlar

Yatak odanızı dekore ederken yumuşak, rahat ve duygulara hitap eden bir his yaratmayı deneyin. Yatağınızın mümkün oldukça büyük olmasında fayda var. Nevresim takımlarınızı ise ipek, keten ve pamuk gibi doğal kumaşlardan tercih edebilirsiniz. 

Eğer dikmeli bir yatağa sahipseniz süsleme nevresim takımları tercih etmelisiniz. Bu tarz kumaşları pencerelerinizde perde, duvarlarınızda ise kaplama olarak bile kullanabilirsiniz.

Kadifemsi ve Lüks Bir Görünüm

Lüks bir görünüm yakalamak için kumaş olarak kadife, şönil, brokarı, desen olarak ise damaksı tercih edebilirsiniz. Antika mobilyalar hoş bir görünüm yaratabilir. Koyu renkli ahşap mobilyalar seksi bir oda için idealdir. 

Halılarınızda lüks bir seçim yapabilirsiniz. İran halısı iyi bir seçim olabilir. İpek halıları da tercih edebilirsiniz. 

Loş ve Gizemli bir Aydınlatma

Yatak odanızda hafif bir aydınlatma daha uygun olabilir. Tavandan sarkan direk aydınlatmalar yerine, karyola başı abajur yada odanın köşesine bir yere yerleştireceğiniz bir lambader ile ortamı aydınlatmanız seksi bir yatak odası adına şık bir tercih olacaktır.

Ayrıca odada ki aynaların önüne koyacağınız kokulu mumlar ve kullanacağız aromatik yağlar odanıza hoş bir koku sunmasının yanında mistik bir atmosferde yaratır… 

YATAK ODASINDA MOR TONLAR NASIL DURUR ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir