Salonunuz için renk tavsiyeleri

Ev Dekorasyonunda en titiz davranılması gereken alanlardır salonlarımız, zira misafirlerimizi bu alanlarda ağırlarız. Dolayısı ile her detaya ayrı bir incelikle yaklaşılmalı ve kaliteden kaçılmamalıdır. Salon dekorasyonun en temel öğelerinden biri ise tercih edilecek renklerdir. Renk tercihi yanlış kullanılan bir salon tüm dekorasyonunuzu mahvedebilir. Peki salonlarımızda hangi renkleri kullanmalıyız ? Şimdi binbirdekor.com olarak bu soruya cevap olacağını tahmin ettiğimiz bazı renk tavsiyelerinde bulunacağız siz değerli okurlarımıza…

SICAK RENKLER
Kahverengi tonları soguk kış günlerinde iç ısıtan bir ortam yaratir. Renkli yastıklar ve örtülerle tamamlayacağınız açık renkli mobilyalarınız şömine keyfi için davet edici bir hal alır.

UYUM
Yeşil ve turuncu ilk bakışta uyumlu gibi görünmese de sıcak ve soğuk tonları böylesine bir arada kullanmak işe yarayacaktır.Varolan dekorasyonunuzu canlandırmak için  mükemmel bir yöntem.

ZARİF
Nötr mobilyalardan oluşan zarif bir koleksiyon oluşturmak için duvarlarda da sadelik ön plana çıkarılmalıdır. Lüks bir görüntü vermenin yanı sıra ortamdaki farklı beyaz tonları mükemmel bir etki yaratacaktır.

AYDINLIK
Böylesine ışık alan bir alanda kullanılacak açık renkler güneşin enerjisini uzun süre içeride depolayacaktır.

TASARIM
Çok farklı tonlarda bir orta yol bulabilirsiniz. Odanın yarısı birinin, kalan kısımlar ise diğerinin renginde, birbirine geçmiş bir tasarımda ortada karşılaşıyorlar.

GÜNDÜZDEN GECEYE
Bu yeşil renk gündüzleri çok parlakken geceleri aydınlatma altında daha sıcak bir ton haline gelecektir.

KIRMIZI
Doğal ahşap ve taşlarla mükemmel uyum gösteren kırmızı rengi ağırlıklı olarak kullanacak kadar cesaretiniz yoksa kiriş ve kolonların fazla ölçülü görünmesini önlemek için canlandırıcı ton olarak kullanın.

SICAKLIK
Öğleden sonra güneş alan bu oda için yumuşak bir sarı tonu mükemmel duruyor.Rahat ve modern bir tarz için büyük yumuşak yastıklar kullanılabilir.

LÜKS BEYAZ
Saf bir beyaz yerine beyazın tonlarını birleştirmeyi tercih edin ;yalın olmayan ama sıcak bir iç mekan yaratın.

BENZER TONLAR
Duvarlarınızı mobilyalarınızın rengine boyamak sadece sofistike bir görünüm yaratmakla kalmaz bu renkleri birbiriyle harmanlayarak odaya daha yumuşak ve geniş bir hava kazandırır.

YAMALI DESENLER
Sıradan bir odayı yenilemek için sadece bir duvarı kullanarak heyecan verici şeyler yapabilirsiniz.Duvarımızı dikey çizgilerle bölün ve pembe ve turuncunun canlı tonlarını uygulayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir