Salon Duvar Rengi Nasıl Olmalı ? 2021 Öneriler

Salon Duvar Renkleri 2021

Duvar boyası renkleri konusunda bu güne değin yüzlerce farklı konuyu sayfalarımızda sizlerle paylaştık. En çok boyanan duvar renkleri hakkında sizleri bilgilendirdiğimiz gibi, çeşitli sorularınıza da yanıt olarak farklı konular açtık. Mesela Karanlık evler hangi renge boyanmalı gibi sorularınıza Evi aydınlık gösteren boya rengi gibi bir konu paylaştık. Odamı hangi renge boyamalıyım veya Evin dışını hangi renge boyamalıyım gibi sorularınız için farklı örnek ve fikirler sunduk. Bu sayfamızda ise Salon duvar rengi seçimi konusunda sıkıntı yaşayan takipçilerimizin, salonumu ne renge boyamalıyım diye soran okurlarımızın derdine çare olmaya çalışıyor, salon renk kombinasyonları ve salon duvar rengi önerileri sunuyoruz.

Salonlar İçin Trend Duvar Renkleri

Duvar rengi seçimi inanın duvarları tamamen yeniden boyatmaktan daha çok yorucudur. Çünkü bu son derece hassas bir konudur. Öyle bir renk yada renkler seçmeniz gerekir ki başta salonunuza harcadığınız emeği ve parayı göstersin, aynı zamanda kolay kolay kir tutmayan kullanıcı bir renk olsun ve hepsinden önemlisi modası uzun yıllar boyunca geçmesin. Çünkü özellikle hali hazırda oturulan bir evi yeniden boyatmak maddi yönünü bir yana bırakın oldukça meşakkatli de bir iş. Bu nedenle duvar boya rengi seçimi konusunda ince eleyip sık dokumak konusunda sizlere hak veriyoruz. Bu nedenle de bu seçime katkıda bulunmak adına sizlere salon duvar rengi seçiminiz konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hadi gelin şimdi hep birlikte salonunuz için hem kullanışlı, hem şık, hem de trend salon duvar renkleri bulmaya başlayalım.

Salon Duvar Rengi Modelleri

Misafirperver bir ülke olan Türkiye de salonlar ayrıcalıklı bir alandır. Bu alanın dekorasyonuna harcanan para ve emek emin olun evin diğer hiç bir alanına harcanmaz. Eve gelen konuklar bu özel alanda ağırlandığı için her şeyin en güzeli, en pahalısı salonlar için satın alınır. Kısacası ev dekorasyon bütçesinin en hacimli alanıdır salonlar. İşin garip tarafı ise sürekli kilit altında tutulmaları ve ayda yılda bir, çok önemli misafirler geldiğinde kullanılıyor olmalarıdır 🙂 Neyse evlerinde salon kullananları ağır ağır eleştirmeye başlamadan, dilerseniz gelin salon duvar renkleri hakkında bilgiler vermeye başlayalım.

Son Moda Salon Duvar Renkleri 2021

Paragraf aralarında görsel örneklerini sunduğumuz salon renkleri genel olarak son yılların trendleri arasında yer alıyor. Geçtiğimiz 10 yıla damgasını vuran Kum ve taş tonlarından kum beji, çakıl taşı ve bu renklerle kombinlenen kese kağıdı gibi renkler halen zirvede ki yerini korumaya çabalarken, boya markaları bu renklerin hegemonyasını alt üst edecek son derece özel renkler tasarladılar salonlar için. Mesela bundan bir kaç yıl öncesine kadar hiç aklımıza gelmeyen Gri duvar Boyası bir anda giriverdi salonlarımıza. Üstelik bu nötr rengin çok hoş türlü türlü türevlerini görüyoruz boya markalarının renk kataloglarında.

Salon Duvar Rengi Tavsiyeleri

Evet şu sıralar gri duvar renkleri sadece salonlar için değil, evin geneli için geçerli moda bir renk. Fakat salon duvar rengi seçerken sadece moda renklere takılmamak gerekiyor. Örneğin küçük, penceresi az, dolayısı ile gün ışığını içeri alamayan bir salonunuz var ise tercihinizi olabildiğince açık renklerden yana kullanmanızı öneririz. Mesela son zamanlarda trend haline gelen kırık beyaz bu tip salonlar için ideal bir seçim olacaktır. Bu rengin ışıltılı bir salon için sönük kalabileceğini düşünüyorsanız parlak beyaz renginin salonunuzu daha gösterişli bir kontrast vereceğinden emin olabilirsiniz. Bunun yanında Ihlamur, Yeni Fildişi, Belce Beji ve Şampanya gibi renkler bu tip salonlar için alternatif ve şık seçenekler olacaktır.

Geniş Salonlar İçin Renk Önerileri

Eğer salonunuz olması gerektiği gibi geniş ve ferah ise burada ilk dikkat etmeniz kriter seçeceğiniz rengin koltuk takımı ve perdelerinizle uyumlu olmasıdır. Duvar renginiz mobilyalarınızın ve diğer tekstil ürünlerinizin renkleri ile uyumsuzluk oluşturursa salonunuz çirkin bir görüntünün yanında son derece yorucu da bir atmosfer oluşturur. Eğer açık renkli mobilyalarınız var ise salonunuzda mavi tonlarını özellikle de hemen her boya markasının kataloğunda bulunan donanma mavisi tonunu seçebilirsiniz. Bu renk ilk bakışta karanlık yada koyu bir ton olarak görünebilir fakat mobilya renkleriyle uyuştuğunda yakaladığınız kontrasta siz bile şaşırabilirsiniz. Koyu tonlardan bir diğer ise kapuçino tonlarıdır ki bu tonlarda mobilyalarınızla duvar renklerinizi uydurmanız adına elinizi çok güçlendirir. Bu anlamda Marshall’ın baharatlı bal rengini de denemenizi öneririz.

Boya Markalarının Salon Duvar Renkleri

Bunun yanında Marshall’ın sadece içerisinde bulunduğumuz 2021 yılına değil, gelecek bir kaç yıla da damgasını vuracağını düşündüğümüz ve üst resimde gördüğünüz sakin şafak rengi de salonunuzun duvarlarını boyatmadan görmeniz gereken harika renkler arasında yer alıyor. Marshall’ın “Gün doğumunun gelip geçen güzelliği gibi yeşil, mavi ve gri arasında bir ton” olarak açıkladığı bu rengin en önemli özelliği ise akla gelebilecek hemen her renk ile muhteşem bir uyum yakalaması. Tabi salonlara özel duvar renkleri sadece Marshall da yok. Salon Duvar Renkleri Filli Boya kataloğunda da salonunuz için seçebileceğiniz inanılmaz güzel renkler var.

Modern Salonlar İçin Duvar Renkleri 2021

Her ne kadar ülkemizde modern salon dekorasyonu gibi bir kavram olmasa da genel olarak salonlarda avangart ve lüks tarzları tercih ediyor olsak da belki bir kaç okuyucumuzun bu modern tarzda dekore ettikleri salonları için de bir kaç renk tavsiyesinde bulunmamızda fayda var. Örneğin salonun geneli için değil ama bir odak noktası yaratmak adına sadece bir duvarı yeşil tonlarında boyayarak modern tarzda dekore ettiğiniz salonunuz için bir odak noktası oluşturabilirsiniz. Üstelik yeşil tonları salonlarda dinlendirici bir etkiye sahiptir.Mesela zeytin yaprağı rengi salonunuzda çok hoş duracaktır. Bunun yanında modern bir salonun beyaz duvarlarında eğer duvar kağıdı kullanmıyorsak TV arkası gibi odak alanlarında Bordo gibi sıradışı bir renk kullanabiliriz, zira bu renk açık renk parkeler ve beyaz duvarlar arasında inanılmaz bir odak noktası oluşturur.

Salonumu Hangi Renge Boyamalıyım ?

Aslında burada hemen her tür salon için yüzlerce, hatta binlerce renkten bahsedebiliriz. Fakat sizi daha fazla yormamak ve kafanızı daha fazla karıştırmamak adına özel bir foto galeri hazırladık. Farklı duvar renkleri ile dekore edilen salonların bir araya getirildiği bu galeriye bir katalog gibi bakabilir, bu renklerin salonunuzda nasıl duracağı hakkında fikir sahibi olabilir ve burada ki görsellerden ilham alarak salonunuz için en güzel duvar rengini seçebilirsiniz.

Salon Duvar Rengi Kataloğu 2021

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir