Paravanlar Yeniden Moda Oldu

Paravan Bölme Dekorasyon Trendleri Arasına Girdi

Konuya girmeden hemen önce paravan hakkında hiç bir fikri olmayan arkadaşlarımız için Paravan Ne Demek ? Sorusunun yanıtını verelim. Tabii işin paravan şirket yada paravan evlilik gibi çakma anlamlarını değil, işin bizi ilgilendiren kısmı olan dekoratif anlamı hakkında bilgilendirelim bu okurlarımızı. Efendim uzun bir zamandır rastlamadığımız, şimdilerde eskiler yeniden moda olunca yatak odalarında yeni yeni görmeye başladığımız, yatak odası içerisinde ayrı bir giyinme bölümü oluşmasına yardımcı olan bir tür ayaklı perde modeli şeklinde kısaca açıklayabiliriz.

Paravan Modelleri Binbirdekor.com’da

Bizler bir zamanların gözde mobilyaları olan paravanlar hakkında daha önce de çeşitli makaleler yayınladık, başta, ayaklı ahşap paravan modelleri olmak üzere, bambu paravan ve hasır paravan yada ferforje paravan gibi bu ürünlerin çeşitli türevlerine göz attık. Ayrıca çeşitli yapı marketlerin ürünlerini de tekzen paravan veya paravan bauhaus ile ikea risör paravan etiketleri altında detaylı olarak inceledik.

Dekoratif Paravan Tasarımları

Eski mobilyalar yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir zamanların şık möbleleri şimdilerde biraz daha modernize edilerek yeniden ev dünyasına entegre ediliyor, yeniden moda oluyor. Öyle ki neredeyse isimleri bile unutulan, eski moda olmaktan çıkıp modern deyişle trend olan bu tip mobilyalar pek fazla rağbet görüyor. Tıpkı şimdi bir kaç farklı tasarımını sizlerle paylaşacağımız paravanlar gibi.

Yatak Odası Giyinme Alanı İçin Paravan

Bir zamanlar arkasında bir kadının üzerini değiştirip, sahne kıyafetlerini giydiği Türk ve Fransız filmlerinin o meşhur iç gıcıklayıcı giyinme paravanları şimdilerde yeni trendler arasına giriyor… Bu şık paravan modelleri yatak odalarında o kadar şık duruyor ki anlatamam. Dekoratif olarak zaten kendini ispatlamış bir obje olan paravanları birde siz inceleyen bakalım…

Modern Paravan Tasarımları

Paravanlar modern dekorasyon dünyasının gözdeleri oldular ancak bunun için ufak dokunuşlara ihtiyaçları vardı ve minik dokunuşlarla, küçücük bir evrim geçirerek yeni dekorasyon düzenlerinin vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardılar.

Yepyeni Paravan Modelleri

Paragraf aralarında ki görsellere dikkat edersiniz, asıl tasarımlarından veya amaçlarından bir şey yitirmediklerini rahatlıkla görebilirsiniz. Ancak desen ve kullabnım işlevselliği açısından bir hayli gelişmiş durumdalar.

Ne dersiniz yatak odanızın dekorasyonuna böyle güzel bir mobilyayı, mobilya demek biraz basit oluyor, böyle şık bir dekorasyon objesini ekleyerek kendimizi biraz şımartmak, kendinizi bir film yıldızı gibi hissetmek istemez misiniz 🙂

 

2 Yorum “Paravanlar Yeniden Moda Oldu”

    1. Merhaba bu separetör yada paravanlar sadece sizlere fikir vermek adına yerleştirilmiş görsellerden ibarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir