Özel Koleksiyonlardan Oryantalist Kanvas Tablolar Muhteşem

Oryantal Tablo Nedir ?

Ev dekorasyonunuza artı değerler katmak, duvarlarınızı daha estetik bir görünüme kavuşturmak adına, başta tablo modelleri ve fiyatları olmak üzere çeşitli duvar dekorasyon ürünlerine göz atmaya devam ediyorum arkadaşlar. Başlıktan da anlayacağınız üzere bu gün oryantal tablolara göz atıyoruz. Ancak daha önce konu hakkında hiç bir fikri olmayan okurlarımız için Oryantal Resim Nedir sorusunu kısaca yanıtlamaya çalışalım. Efendim Batı resim sanatında ortaya çıkan, Osmanlı ve Doğu motifleri kullanma merakı ile Ortadoğu halklarını en çokta Türkleri kapsayan bir resim sanatıdır oryantalizm.

Başyapıt Tablolar

18. Yüzyılda benimsenen bu akım Osmanlı’nın son dönemlerinde ki modernleşme ve dışa açılma düşüncesi ile örtüştürülebilir. Bu tarza örnek olarak verebileceğimiz başyapıt tablolar ise Charles Robertson’un Kahire’de Halı Pazarı tablosu ile Osman Hamdi Beyin Kuran Okuyan Adam Tablosu olabilir.

Salon İçin Muhteşem Duvar Tabloları

Geçtiğimiz yıllara damgasını vuran ve Kanuni’nin daha doğrusu Osmanlı’nın Altın döneminin anlatıldığı Muhteşem Yüzyıl dizisi sadece izleyici rekorları kırmakla kalmadı, dekorasyon anlayışımıza da farklı bir soluk getirdi. Dizi ile birlikte özellikle salon dekorasyonlarında Osmanlı rüzgarları esmeye başladı ve genel dekorasyonda daha çok oryantalist objeler tercih edilir oldu…

 

Özel Koleksiyonlardan Seçme Oryantalist Tablolar

Tabii doğal Osmanlı tarzı ile dekore edilen salonlar için en önemli eksikliklerden biri de duvarlara eklenecek tablolar oldu. İnsanlar bu eksikliği her ne kadar farklı içeriklere sahip büyük tablo modelleri yada arty tablo tasarımları ile gidermeye çalışsalar da damaklarda uyumsuz bir lezzet oluştu.

Oryantalist Tablo Modelleri ve Fiyatları

İşte tam bu sırada devreye binbirdekor.com olarak bizler giriyoruz ve salonlarınız için daha doğrusu evleriniz için muhteşem tablolar arayıp buluyoruz. Mesela bu sayfamızda yine Osmanlı tarzı veya klasik tarzlarda dekore ettikleri salonları için görkemli tablolar arayan okurlarımız için bu sayfamızda isabetli bir alternatif olacağını düşündüğümüz oryantal tablo modellerini binbirdekor kanvas tablo arşivi içerisine ekliyoruz.

Uygun Fiyatlı Salon Tabloları

Elbette bu tabloların çok çok pahalı olabileceğini tahmin ediyorsunuzdur. Örneğin Osman Hamdi Bey’in “Kur’an Okuyan Kız” adlı eseri Londra’da yapılan müzayede 6 milyon 315 bin sterline satıldı. Fakat endişelenmeyin zira burada gördüğünüz tablolar o kadar pahalı değil, çünkü bu tablolar başlıkta da vurguladığımız gibi ünlü eserlerin kanvas üzerine basılmış basit bir kopyası.

 

Oryantalist Tablo Fiyatları

Fiyatları ise son derece ekonomik. En küçüğü 35X40 cm ebattında olan böyle bir tablonun fiyatı 50 ile 70 TL aralığında. 150X120 cm gibi daha büyük tablolar isteyenler ise 400 TL gibi bir para ödeyerek bu tablolara sahip olabiliyorlar.

Dolayısı ile böyle muhteşem bir eseri salonunuza katarak biraz lüks dokunuşlar yapmanız için herhangi bir engeliniz yok. Mesela şu üst resimde gördüğünüz Hazreti Hamza Aslan Avı tablosunun en küçük boyutunu sadece 60 TL gibi bir fiyata satın alabilirsiniz.

Veya hemen atında ki Arzuhalci tablosunun en büyük boyutunu (170X120cm) salonunuza 450 TL gibi bir fiyatla taşıyabilirsiniz.

İnternet’te sadece bu tarz oryantal tablolar üzerine yoğunlaşan bir çok e-ticaret sitesi mevcut arkadaşlar ve bu sitelerde burada gördüklerinizden farklı daha bir çok farklı ve ünlü eser var.

Google üzerinden oryantalist tablo satın al gibi bir arama yaptığınızda karşınıza çıkan bu sitelerin güvenilir olanlarından satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir