Osmanlı Motifli Duvar Kağıtları Muhteşem

Osmanlı Dekorasyon Rüzgarı

Son dönemlerde Şehzade Mustafa’nın babası tarafından katledilme sahnesi ile gündeme oturan Muhteşem Yüzyıl, son yıllarda ekrana gelen gerçekten başarılı işlerden biriydi. Milyonlarca insanı ekran başına kilitledi adeta. Dizinin binbirdekor.com’u ilgilendiren kısmı ise doğal olarak dekorasyon ile ilgili. Diziyi izleyen milyonlarca insandan bir çoğu Osmanlı dekorasyon tarzları ve uygulamalarından inanılmaz bir şekilde etkilendi. Üstelik bu salgın bir anda ticari bir portföy yarattı. Osmanlı’nın zarif dekorasyon zevkleri her türlü dekorasyon ürününde karşımıza çıkmaya başladı.

Osmanlı Tarzı Salon Dekorasyonu

Evlerini yada en azından salonlarını Osmanlı tarzı mobilyalar veya Osmanlı dekorasyon aksesuarları yada Osmanlı duvar tabloları ile süslediler. Hatta işi abartıp Osmanlı tarzı yatak odaları da tercih edenler olmadı değil. (Osmanlı tarzından hoşlanan okurlarımız bu linklere tıklayarak bahsi geçen bu ürünlere de göz atabilirler.)

Osmanlı Tarzı Duvar Dekorasyonu

Duvar dekorasyonunda ise Osmanlı motifleri ve renkleri adına ayrı bir sayfa açıldı. Bir kaç boya firması, Lokum, Akide, Şerbet ve Kahve gibi Osmanlı’nın güzel renklerini bulup çıkarttılar, renk kataloglarına eklediler ve unutulmaya yüz tutmuş bu renkler bir anda trend haline geldi.

Osmanlı Desenli Duvar Kağıtları

Osmanlı hakikaten zarif zevklere sahipti. Duvarlarını Lale, Madalyon, Kündekari, Nar, Balık Pulu, Demet ve Zencirek gibi isimler verdiği motifler ile süslerdi. Bu motifler bulunduğu mekanlara sanki tılsımlı bir hava verirdi. Şimdilerde ise bu motifler Osmanlı tarzı dekorasyondan hoşlananlar için duvar kağıdı haline getirilmiş.

Osmanlı Motifleri Duvar Kağıtlarında

İnternet üzerinden Osmanlı desenli duvar kağıdı gibi araştırma yaptığınızda karşınıza tam anlamı ile doğru dürüst bir sonuç çıkmıyor. Bu tip bir arama sonunda, duvar kağıdı osmanlı tuğrası veya osmanlı duvar kağıdı 4k yada osmanlı tuğrası duvar süsü gibi alakasız sonuçlar ile karşılaşıyorsunuz.

Osmanlı Duvar Kağıdı Modelleri

Araştırmanıza en yakın sonuçları ise varak desenli duvar kağıtları ve damask desen duvar kağıtları olarak algılayabilirsiniz, ancak bizim bahsettiğimiz bu da değil. Tamamen bir üst paragrafta adı geçen Osmanlı motiflerinden oluşan duvar kağıtlarını konu olarak alıyoruz. Böylece artık internet üzerinden Osmanlı duvar kağıdı aradığınızda aramanıza tam sonuç olabilecek bir konuyu beğeni ve bilgilerinize sunuyoruz.

Evet şimdi hakikaten böyle zarif motiflere sahip bir duvar kağıdı arıyorsanız yada evinizde bir  Osmanlı rüzgarı estirmek istiyorsanız hemen alt tarafta yer alan foto galerimiz içerisinde sizler için en güzel örneklerini bir araya getirdiğimiz bu duvar kağıtlarına mutlaka göz atmanızı öneririz.

OSMANLI TARZI DUVAR KAĞITLARI FOTO GALERİ

“Osmanlı Motifli Duvar Kağıtları Muhteşem” Konusunda 2 Yorum Var

  1. Ürünleriniz cok güzel,
    acaba Yurt disina siparis yolluyormusunuz, evet ise nasil??
    Teskr ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir