Okul Otobüsünü Eve Çevirdi

Otobüsü Eve Çevirmek

Farklı ev dekorasyonları ilginç dekorasyon fikirleri yurt dışından dekorasyon örnekleri karavan modelleri resimleri – Merhaba değerli binbirdekor.com takipçileri bu sayfamızda hayallerinin peşinden giden 27 yaşındaki bir mimarlık öğrencisinin imza attığı ilginç bir dönem sonu projesi ile huzurlarınızdayız.

Otobüsten Ev Yapmak İstiyorum

Boston’da bulunan Harvard Üniversitesi’nin mimarlık fakültesinde okuyan Hank Butitta, 3000 Dolara eski bir okul otobüsü satın ald. 15 hafta süren yoğun bir çalışmanın ardından bu otobüsü muhteşem bir mobil eve dönüştürdü.

Hurda Otobüs

Otobüsün eski ve pis koltuklarını söktükten sonra, yataklar, masalar, depolama ve çalışma alanları, lavabo ve tuvaleti yerleştiren Hank, 225 m²’lik oldukça geniş bir oturum alanına kavuştu. Tabii bu ferah ve geniş alanı sadece otobüsün uzun ve geniş yapısı sayesinde değil, kendi tasarladığı şık ve fonksiyonel mobilyalarla kazandı.

Otobüs Ev

Hank emeğinin karşılığını ise arkadaşları ve sevdikleri ile çıktığı, Seattle, Portland, San Francisco, Denver ve Kansas gibi şehirlerin milli parklarında konaklayarak geçen ve Minneapolis ‘de son bulacak olan 5000 Millik keyifli bir test sürüşü ile aldığını belirtiyor.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve mimar adayı Hank Butitta’nın bu ilginç ama muhteşem projesini hep birlikte inceleyelim…

 

eve dönüşen otobüs_2

Hank Butitta’nın projesinde kullandığı mobilyalar sadece bir işleve sahip değil, örneğin bu gördüğünüz iki yatak bir çok çok depolama alanı sunarken, üçlü bir yatağda dönüşebiliyor…

eve dönüşen otobüs_3

 

eve dönüşen otobüs_4

 

eve dönüşen otobüs_5

Otobüs evin içerisindeki kullanılan tüm malzemeler ahşap, dolayısı ile oldukça sıcak bir görünüme sahip.

eve dönüşen otobüs_6

Bu arada projenin en ilginç taraflarından biri zeminlerinde spor salonu parkelerinin kullanılmış olması 🙂

eve dönüşen otobüs_7

 

eve dönüşen otobüs_8

Tabii buda ilginç bir fikir, doğal bir ışık ve hava deliği:)

eve dönüşen otobüs_9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir