Mutfaklar İçin Renk Tavsiyeleri

Zamanlarının çoğunu mutfakta geçiren bayanlar genelde kendilerine ait bu alanların, duvarlarında, tezgahında ve mobilyalarında sevdikleri renk tonlarını kullanmak isterler ve doğal olarakta bu onların hakkı olduğu için, erkekler diğer odalarda olduğu gibi, bu alanında dekorasyonuna karışmayıp sadece masrafları öderler… binbirdekor.com olarak bu makalemizde,  mutfağında renk seçimi yapacak hanımlara yardımcı olmak için, güzel mutfaklarına özel, renk tonu tavsiyelerinde bulunacağız.
Mutfak nadiren dinlenileneceğiniz bir alandır, renk kartelasının sıcak renkler kısmında seçiminizi yapın. Bu renkler dikkatli ve hazır olma duygusunu, yaratıcılığı destekler. Tezgah için kontrast renkler kullanılabilirsiniz. Kullandığınız bütün havlular, porselen takımlar, tavalar ve diğer mutfak eşyaları, odadaki temel renge bağlı bir vurgu yaratmak için bir fırsattır.

BAHAR TEMİZLİĞİ
Ferah bir başlangıç yapın : duvarlarda ve tavanlarda, parlak zarif tonlar kullanarak aydınlık ve havadar bir ortam yaratın. Limon ve kremin tatlı tonları ile bırakın eviniz nefes alsın.

BİRAZ CANLANIN
kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak renklerden yararlanın. Duvarlarda ve tavanda güçlü renkler kullanarak hem renkli bir mekan yaratabilir, hem de öyle olmadığı halde mekanı geniş gösterebilirsiniz.

CANLI RENKLER
Her tarafı beyaz bırakıp sadece kulanılacak alanların canlı renklerle boyanması mutfaktaki dağınık görüntüyü toparlayacaktır.

POZİTİF ENERJİ
Sıcak bir beyaz bahçeye açılan mutfaklarda mükemmel bir geçiş sağlar.Dolaplardaki koyu kahverengiyi kirişe taşıyarak mutfakla oturma odası arasında genel atmosferde birliktelik sağlanırken tezgahın üstünde uygulanan canlı yeşil rengimiz doğayı içeriye taşır.

SÜKUNET
Biraz sükunet için su ve gökyüzü tonlarınından ilham alarak evinizde sakin bir hava yaratabilirsiniz.Bu açık mutfakta oturma odasında kullanılan mavi renk devam ettirilerek havadar bir ortam yaratılmış.Unutmayın mavi krem ve beyaz tonları ile mükemmel bir uyum sağlar.

YENİ BİR SABAH
Neşeli pastel renkler ,mutfağınızı dışarıdan yağmur yağıyor bile olsa yeryüzünün en güneşli yeri haline getirebilir.

YENİ FİKİRLER
Mekanda her renkle uyum sağlayan parlak bir ton bulursanız mekanınız çekici bir hal alacaktır.Beyaz üniteleri ve ahşap tezgahı olan bu mutfakta arka planı açık üzüm rengine boyayarak mutfağı daha belirgin hale getirdik.Mimari olarak dikkat çekmeyen daha belirsiz köşelerde parlak limon sarısını kullandık.

RAHATLIK
Terakota rengi yemek alanları için mükemmel bir zemindir.Özellikle sade dekorasyonlarla çok uyumludur.

YENİDEN DÜŞÜNÜN
Eviniz sizin mekanınız ; mutfağınızın da hem mutfak hem de eğlenceli zamanlar geçireceğiniz bir ağırlama alanı olmaması için bir sebep yok.Canlı yeşiller ve maviler cam ünite ve objelerle şık ve sevimli durur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir