Mutfaklar İçin Basit ve Dekoratif Aydınlatma Örnekleri

Mutfak Aydınlatma Nasıl Olmalı ?

Bu başlığı açmadan hemen önce, salon aydınlatma modellerine göz atmış, ülkemizin lider yapı marketlerinden koçtaş aydınlatma ve ikea aydınlatma tasarımlarını incelemiş, özcan aydınlatma gibi markaların ürünlerini beğeninize ve bilgilerinize sunmuştuk hatırlarsanız.

Ayrıca yatak odası aydınlatma tasarımlarından da değişik örnekleri binbirdekor.com sayfalarında sizlerle paylaşmıştık… Bu  sayfamızda ise mutfak aydınlatma avize ve
aydınlatma ürünleri ile modellerini inceliyoruz…

Mutfak Aydınlatma Nasıl Olmalı

Mutfakta zaman geçirmeyi pek sevdiğimden mutfağın dekorasyonuna da çok önem veririm. Mutfağın pahalı ve lüks olması benim için çok önemli değildir ancak, basit, düzenli ve şık tasarımlara bayılırım. İskandinav tarzı mutfakların hastasıyım örneğin. Bu tarzın yalın ve basit tasarımı beni büyülüyor adeta…

Mutfak Tavan Aydınlatma

Mutfakta yemek yapmak artık bir çok erkek gibi benimde hobim olduğundan buradaki aydınlatmanın da yeterli ve şık olması gerekir. Kristal taşlı pahalı avizelerdenfalan bahsetmiyorum. Hatta kendin yap tarzı aydınlatma armatürleri daha çok hoşuma gider.

Bir keresinde bir belgeselde izlemiştim sanırım, adamlar yıkılmaya hazırlanan eski bir fabrikanın sanayi tipi aydınlatmalarını söktükten sonra restore edip, mutfaklarındaki ada tezgah üzerine taktılar. Ortaya öyle muhteşem bir iş çıktı ki tadı hala damağımda.

Mutfak Aydınlatma Led

Tavandan sarkan hafif korozyona uğramış, oksitlenmiş bir zincir, eski prinç bir muhafaza, içerisinde kocaman bir ampul veya S şekli verilmiş demir bir boru üzerine dizilmiş küçük spotlar, yada bilindik basit tekli sarkıtların yan yana dizilmesi ile zekice tasarlanmış aydınlatmalar bana bilindik mutfak avizelerinden daha çok keyif verir.

Lüksten hoşlananların bu fikirlerimden pek haz edeceğini düşünmüyorum, ancak orijinal tasarımlara hasta olanların foto galerimizde sunduğum örneklere bayılacaklarını tahmin ediyorum.

ÇOK GÜZEL MUTFAK AYDINLATMA ÖRNEKLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir