Mutfak Yenilemenin En Ucuz Yolları

Mutfak yenilemek kolay bir iş değildir ve anladığım kadarı ile sizlerde bu meşekkatli işe adım atmak üzeresiniz. Yoksa neden internetin başında mutfak yenilmemenin en ucuz ve kolay yollarını arayacaksınız ki ? Eğer tahminim doğru ise Allah size kolaylık versin :)  Peki o zaman bir bakalı neler yapabiliriz, bütçelerinizi sarsmadan mutfaklarınızı nasıl yenilemenize nasıl yardımcı olabiliriz…

Yapılan bir ankete göre mutfağın yeniden dekore edilmesi evin gerçekten ev gibi hissedilmesini sağlıyormuş. Ben bu ankete katılıyorum, zira akşam eve geldiğimde yemek kokuları yayılan bir mutfak gibisi yoktur :) Evimin ev olduğunu hissettirir bana. Hele şöyle şık bir mutfakta yemek yapmak, kelimeler ile anlatılamaz…

mutfak yenileme fikirleri mutfak yenileme önerileri 2016

Gelelim ucuz yollu mutfak yenileme olayına… Mutfak yenileme işine girmeden önce ilk olarak bütçemizi tartmakta fayda var.  İşin yarıda kalmaması adına bu para ile neler yapabileceğinizi kestirmeye çalışın. Yapacağınız her işlem, alacağınız her ürün için bir kaç yerden fiyat alın.

mutfak duvar boyama önerileri en güzel mutfak duvar renkleri

İster kendiniz boyayın, ister usta bir boyacıya yaptırın ancak ilk olarak işe mutfağınızın boyasını değiştirmek ile başlayın. Boya kişiliğinizi yeni mutfağınıza yansıtmanın pahalı olmayan ve hemen sonuç alınan bir yoludur. Sıkıcı, beyaz bir mekânı boz kahverengilerle samimi bir aile ortamına dönüştürün veya enerji veren canlı renklerle hareketlendirin.

mutfak dolabı boyama örnekleri mutfak dekorasyon fikirleri 2016

Sadece bir kat boya bile eski mutfak dolaplarınızı hemen canlandıracaktır. Sıcak nötrler sakinleştirici, çok yönlü bir seçimdir, gümüş grileri ise tasarımınıza modern bir duygu katar.

Mutfak dolaplarınızın içini canlı bir renge boyarsanız dolaba her uzandığınızda yüzünüzde bir gülümseme belirecektir. Veya daha da iyisi baş üzeri mutfak dolap kapaklarını çıkararak açık, renkli raflarla neşeli bir his yaratabilirsiniz.

mutfak pencere ve kapı boyama önerileri mutfak dekorasyon tavsiyeleri

Duvarlarınız için canlı bir renk seçme konusunda endişeliyseniz bunun yerine pencere ve kapı çerçeveleri gibi ahşap kısımlara el atın. Canlı koyu mavi renk tonları tasarımınıza sofistike bir his katacak ve duvarlar daha açık bir tona boyandıysa mekân illüzyonu yaratacaktır.

mutfak dolabı yenileme fikirleri ucuz yollu mutfak yenileme önerileri

Eski çekmece ve dolap kulplarını değiştirmek, bütçenize uygun olarak yeni mutfağınıza tasarımcı tarzı bir görünüm vermenin en hızlı ve kolay yoludur. Zamana meydan okuyan bir görünüm için pirinç veya fırçalanmış nikel gibi klasik aksamları değerlendirin. Bunlar sınıf yükselten bir dokunuş için harika bir yöntemdir ve hemen her rengi tamamlayacaktır.

mutfak dekorasyon fikirleri mutfaklar için karatahta yapımı.jpeg

Mutfaklar son zamanlarda bir karatahta dekorasyon furyasıdır aldı başını gidiyor. Sizde küçük bir alanı karatahta olarak boyayarak duvarlarınızı stil sahibi bir alana dönüştürün. Alternatif olarak, bir drama hissi katmak için bir duvara kalın bir karatahta şeridi çekin.

mutfak dekorasyonu nasıl yapılır mutfak dekorasyon aksesuarları 2016

Mutfağınızın dönüşümünü neşeli aksesuarlarla tamamlayın. Parlak renkli tost makineleri ve su ısıtıcıları kolaylıkla bulunabilir ve renkli tabak takımlarının sergilenmesi mutfağınıza ilgi ve derinlik katacaktır.

 

 •  
  3
  Shares
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Küçük Yatak Odaları İçin Depolama Çözümleri

Küçük veya dar yatak odaları başa beladır. Gerek maddi sorunlardan, gerekse değişik tercihlerden dolayı mecbur kalınan küçük yatak odalarında istediğiniz...

Kapat