Mutfak Tezgah Arası Aydınlatma Fikirleri 2016

Karanlık ve loş mutfaklarda yemek yaparken kendimi, sağlıksız ortamlarda gıda maddesi üretimi yapan merdiven altı işletmecilere benzetirim 🙂 Ortalık biraz ferah ve aydınlık olmalıdır ki ne yaptığımızı görelim değil mi ? Yemek mi yapıyoruz salata mı karıştırmayalım. Ayrıca iş güvenliği açısından da aydınlatma çok önemlidir. Parmaklarımızı akşam yemeğimizin içinde görmek istemiyorsak tabi.

Yemek yaparken genel anlamda mutfak tezgahı üzerinde çalıştığımızdan, tezgah arası aydınlatması ise en önemli mutfak ışıklandırmalarındandır. Bu alan ergonomik bir şekilde aydınlatılırsa hem işiniz kolaylaşır hemde yemek yaparken keyif alırsınız.

Mutfak tezgah arası aydınlatmanın bir çok yolu var. Son dönemde ortaya çıkan led aydınlatma sistemleri, gizli ışıklar, spotlar, küçük floresanlar. Ha birde şu aralar mutfak tezgah arası cam paneller var ki çoğu kendinden ışıklı zaten.  Bu konuda çok yaratıcı davranabilirsiniz anlayacağınız. Üstelik çokta uğraştırmayan bir sistem. Ancak tamamlandığında hakikaten güzel işler çıkıyor ortaya sadece kullanım açısından değil görsel anlamda da mutfağınız dikkat çekici bir hâl alıyor. Foto galerimizde mutfak tezgah arası aydınlatmalarına dair çeşitli örnekleri beğeninize sunuyoruz. Tezgahınızı aydınlatırken buradaki görsellerdende ilham alabilirsiniz…

MUTFAK TEZGAH ARASI AYDINLATMA ÖRNEKLERİ GÖRSELLERİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir