Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renkleri 2021 Modelleri

2021 Dış Cephe Boya Renkleri Binbirdekor’da

Dış cephe boyaları zamana ve güneş, yağmur gibi dış etkenlere yenik düşen okurlarımız için duvar boya renkleri aramaya devam ediyoruz. Bu bağlamda çeşitli markaların 2021 dış cephe duvar boya renk kataloğu sayfalarımıza konuk olmuştu. Mesela Filli boya dış cephe renkleri 2021 kataloğu editörlerimiz tarafından incelendi. Bunun yanında en çok tercih edilen dış cephe renkleri de sayfalarımızda yer aldı. Ayrıca bu konuda daha spesifik incelemelerde yaptık. Örneğin tek katlı ev dış cephe boya renkleri ve 2 katlı ev dış cephe boya renkleri gibi. Hatta villa dış cephe boya renkleri hakkında bilgiler bile verdik. Dilerseniz linklere tıklayarak bu konularımızı da inceleyebilirsiniz.

En Yeni Dış Cephe Duvar Renkleri

Bu sayfamızda ise başlıktan da anlayacağınız üzere, müstakil evleri olan şanslı okurlarımız için en yeni dış cephe renklerine göz atıyoruz. İlham alabileceğiniz uygulama örnekleri sunuyor, ayrıca zor bir iş olan dış cephe boya rengi seçimi konusunda çeşitli ipuçları veriyoruz. Bu nedenle dış cephelerinizi boyattırmadan hemen önce burada ki fikir ve örneklere mutlaka göz atmanızı öneririz.

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Rengi Seçimi

Efendim dış cephe renkleri kısa zaman aralıkları ile yada her canımız istediğinde kolay kolay değiştirilemez. Çünkü dış cephe boyattırmak iç cephe renklerine göre daha zordur. Bir kere dış cephe de iskele olayı vardır ki bu da ekstra ve yüklü bir maliyet demektir. Eski dış cephe boya renklerinizi kaç yıl kullandığınızı şöyle bir düşünürseniz ne demek istediğimizi daha iyi anlarsanız. Bu nedenle dış cephe boya rengi seçimi yaparken ince eleyip sık dokumanızda, hemen karar vermemenizde fayda var.

Müstakil Ev Dış Cephesi Hangi Renk Olmalı?

Müstakil bir evinizin olması sizlere “neredeyse” sınırsız bir renk seçimi özgürlüğü tanıyor. Sonuçta apartman yada sitelerde olduğu gibi toplu bir karar vermiyorsunuz. Renk seçimi konusunda tüm karar tıpkı iç cephe renklerinde olduğu gibi sizde. Eğer bağlı bulunduğunuz belediyenin belirli bir zorunluluğu yoksa dilediğiniz renk yada renk kombinasyonunu seçmekte özgürsünüz. Ancak evinizin bağlı bulunduğu belediye sınırları içerisinde sadece tek renk dış cepheye izin veriliyorsa bu özgürlükten mahrum kalırsınız.

En Güzel Müstakil Ev Dış Cephe Renkleri 2021

Farz edelim ki belediyenizin böyle bağlayıcı, tek renk dış cephe gibi hükmü yok. Renk kataloğu önünüzde ve aklınıza esen herhangi bir renge dış cephelerinizi boyatabilirsiniz. Fakat bu sınırsız özgürlük sizi şımartmasın, zira üst paragrafta müstakil bir evin size, tırnak içerisinde neredeyse sınırsız bir renk seçimi özgürlüğü sunduğunu belirtmiştik. Evinizi saçma sapan renklere yada renk kombinlerine boyamayacağınızı düşünerek bu “neredeyse” uyarısını ekledik. Ayrıca evinizin mimari yapısına uygun renk seçimi yapmanız gerektiği gibi yine sınırlayıcı bir unsur olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Müstakil Tek Katlı Ev Dış Cephe Boya Renkleri

Gelgelelim müstakil ev dış cephe renk seçimi konusuna… Efendim yukarıda da belirttiğimiz gibi dış cephe boya renkleri kolay kolay değiştirilemedikleri ve uzun yıllar kullanıldıklarından dolayı seçeceğiniz renklerinde bu yönde olmasında fayda var. Dolayısı ile modası kolay kolay geçmeyecek, genel olarak klasikleşmiş renkleri kullanmanızda fayda var. Klasikleşmiş dış cephe renkleri denilince de akla soğuk ve nötr renkler geliyor. Üstelik bu tür soğuk tonları kullanmak isterseniz çok fazla seçeneğiniz bulunuyor. Örneğin açık mavi, lacivert, son trend dış cephe renkleri arasında yer alan donanma mavisi gibi mavi tonları ideal bir seçenek olabilir. Soğuk renklerin en tutulan tonları ise Gridir. Son zamanlarda grinin değişik bir tonu olan antrasit çok moda mesela.

Bina Dış Cephe Renk Uyumu

Soğuk renkler arasında gri haricinde füme, koyu yeşil, su yeşili gibi renklerde 2021 yılın trend dış cephe renkleri arasında yer alıyor. Bu nötr renklerden, en azından klasik hale geldiği için sıkılanlar ve daha modern ve sıcak renkler arayanlar için de yeni moda ve sımsıcak dış cephe renkleri olduğunu söyleyebiliriz. Fakat sıcak renkleri dış cephede kullanmanın biraz riskli olduğunu hatırlatmakta fayda var. Zira evinizin mimari tasarımı ile bu tip renkler uyum sağlamayabilir. Bu uyarının ardından gelelim son moda sıcak dış cephe renklerine.

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Renk Kataloğu

Özellikle kerpiç tonları yani pembe tonları ve hardal gibi renkler sıcak dış cephe renk skalasında bu yıl inanılmaz trend durumda. Dolayısı ile bu ana tonlara bağlı olarak, genellikle Akdeniz ve Ege gibi bölgelerde sıcak turuncu, sonbahar sarısı ve pembemsi renkleri bu sene çok sık görebiliriz. Aslında renk konusunda daha bir çok fikir verebiliriz. Fakat görsel örneklerin daha etkili olacağını düşündüğümüz için hemen alt tarafta bir foto galeri hazırladık. Burada çeşitli duvar renklerinin uygulama örneklerini bir arada inceleyebilir, evinizin yeni dış cephe rengini belirleyebilirsiniz.

Müstakil Ev Dış Cephe Boya Örnekleri Görseller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir