Mobilya Seçimi

Tercihleriniz de ilk olarak renk veya model yerine kullanım amacına yer vermelisiniz…
Eski mobilyalarınızdan sıkıldınız veya yeni bir eve merhaba diyorsunuz, mobilyaya ihtiyacınız var. Mobilya mağazasına giderken yolda aklınızdan neler geçmiyor ki ? Siyah mı alsam kırmızı mı, klasik mi modern mi ?… Aslında bunlardan daha önemlisi alınacak mobilyanın kullanım amacı.  Satın alma öncesinde mobilyanın kullanım amacı, dekorasyondaki yeri ve bütçeye ilişkin değerlendirmelerde bulunulmalı. Çünkü, mobilya seçiminde ihtiyaç, ekonomik durum ve zevk oldukça önemli yer tutuyor. Kötü bir mobilya sırt, bel ve ayak ağrıları gibi fiziksel rahatsızlıklara neden olma yanında, kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkiliyor. Bedensel ve ruhsal açıdan dinlenmeye gereksinimi olan bireyin aradığı rahatlığı ve huzuru kullanışlı ve iyi döşenmiş bir mobilyada bulabilir. Kötü bir mobilya olumsuz fiziksel ve psikolojik etkilerinin yanı sıra kullanışlı da olmaz ve öngörülen süreden önce bozulur. Satın alma öncesinde mobilyanın kullanım amacı, dekorasyondaki yeri ve bütçeye ilişkin değerlendirmelerde bulunulmalı.
Çünkü, mobilya seçiminde ihtiyaç, ekonomik durum ve zevk oldukça önemli yer tutuyor. Ekonomik durumunuza uygun mobilya seçin Duyuruda, satın alınacak mobilyanın öncelikle kullanışlı, rahat ve uzun ömürlü olması gerekiyor. İşte bazı öneriler: Mobilyanın döşeme malzemesi dayanıklı olmalı, kolay yanmamalı, kolay temizlenebilmeli. Mobilya evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmalı. Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi de alınmalı. İhtiyacın şipariş üzerine karşılanması durumunda satıcı ile mutlaka bir sözleşme imzalanmalı. Mobilyanın yapımında kullanılan ağacın cinsi, parçaların birleştirme yerlerinin sağlamlığı hakkında bilgi sahibi olunmalı. Satın alma birden fazla mobilya arasından seçilerek yapılmalı. Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir ya da fiyatı size uygun değildir. Dayanıklı, rahat ve uygun fiyattaki bir mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Amaç, en uygun olanı satın almak olmalı. Yasal bir zorunluluk olmasına karşın satın alınan mobilyanın özelliklerini de içeren kullanma kılavuzlarının tüketiciye verilmediği belirtilerek, satıcıdan kullanma kılavuzu istenmesi, kullanma kılavuzu temin edilemediğinde ürüne ilişkin satıcıdan kapsamlı bilgi edinilmesi gerekiyor.

       

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Seksi bir yatak odası nasıl olmalı ?

Yatak odasına tutkunuzu yansıtmak istermisiniz ? Seksi bir yatak odası demek, aynı zamanda sofistike ve  tutkulu  bir mekana sahip olacağınız...

Kapat