Messi’nin İlginç Evini Gördünüz Mü ?

Futbolcuların Muhteşem Evleri

Futbol, kuralları ile anormal ekonomisi ile yaşam tarzları ile hatta terörü ile bambaşka bir dünya… Ve bu dünya milyonları ardında sürüklüyor. Normal insanların aklından bile geçiremedikleri paraların bilmem kaç katını futbolcular sadece bir sezonda alırken, bu para babası futbolcuların maaşları başta olmak üzere, özellikle üst düzey futbolcuların evleri ve arabaları ile tabii ki futbolcuların eşleri normal insanlar tarafından her daim yapılan dedikoduların başında geliyor…

İnsanlar özellikle dünyanın futbol dalında ki iki süper starı Ronaldo ve Messi’yi sadece futbol anlamında değil sosyal yaşamlarında da kıyaslayarak bu dedikodulara dahil ediyor. Zevkleri karşılaştırılıyor, acaba ronaldonun evi mi yoksa messinin evi mi daha güzel gibi sorgular yapıyorlar…

Messi’nin Ultra Modern Malikanesi

Tartışmasız dünyanın en iyi iki futbolcusundan biri olan Cristiano Ronaldo ‘nun muteşem malikânesine daha önce göz atmıştık. Ronoaldo mu , Messi mi tartışmasını binbirdekor.com sayfalarına da taşımak istemiyorum ama futbolda değilde ev konusunda sayfalarımızda da bu tartışma sürecek gibi görünüyor.

Çünkü yeşil sahaların ünlü yıldızı Lionel Messi için ünlü isimlerin ilk tercihi olan İspanyol Mimar Luis de Garrido tarafından Katalunya’da ultra-modern bir malikane tasarlandı.

Messi hali hazırda bir apartman dairesinde oturuyor, ancak oğlu Thiago’nun doğumundan sonra yaşadığı apartman dairesinden taşınmayı düşünüyor.

 

Bu arada reklam gelirleriyle birlikte yılda 30 milyon Eurodan fazla para kazanan bir yıldızın halihazırda bir apartman dairesinde oturması mütevazılıktan mıdır, yoksa bu çocuk biraz cimri mi ? İronik bir durum 🙂

Messi’nin Evi de Futbol Sahası Gibi

Hayatı sekiz yaşındayken konulan büyüme hormon eksikliği teşhisi ile ironik bir hal alan futbolun bu dev yıldızı için tasarlanan malikane de ironi içeriyor, zira Arjantinli yıldız için tasarlanan ev, gecesi gündüzü, hayatı, her şeyi olan futbol topunu, bahçesi ise ömrünü adadığı futbol sahasını andırıyor.

ünlü futbolcuların evleri messi
Lionel Messi’nin evi

Tasarımın sahibi olan ünlü mimar Luis de Garrido, tasarımını “Messi’nin kişiliğine uygun bir ev yapmak istiyorum. Futbol onun sadece işi değil; aynı zamanda hayatı” şeklinde açıklarken, bu şahane malikaneyi, kuşbakışı görünümü dev bir futbol topunu andıracak şekilde tasarlamış.

 

ünlü futbolcuların evleri messi_2
Ünlü futbolcuların Evleri

Futbol sahasını andıran evin ön cephesi yalnızca çimle kaplıyken arka cephesi tamamen havuzdan oluşuyor. Arjantinli dünya yıldızının Luis de Garrido’nun basında büyük ilgi gören projesini kabul edip etmeyeceği ise henüz belli değil.

 

ünlü futbolcuların evleri messi_3
Luis de Garrido Malikane tasarımı

Cristiano Ronaldo’nun Evine de Göz Atın !..

Hemen üst tarafta ki link de verdiğimiz resimlere göz attınız muhtemelen ve Ronaldo’nun evini de gördünüz, o halde soruyorum sizlere Messi mi Ronaldo mu ?…

 

ünlü futbolcuların evleri messi_4
Messinin ilginç evi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir