Kulpsuz Mutfak Dolabı Modelleri ve Fiyatları 2020

Yeni Moda Kulpsuz Mutfak Dolap Modelleri

Mutfak dolaplarını yenilemeyi düşünen okurlarımız için yine farklı bir fikir ile daha doğrusu son yılların trendlerinden biri ile huzurlarınızdayız. Başlıktan da anlayacağınız üzere bu sayfamızda kulpsuz mutfak dolaplarını mercek altına alıyoruz. Yeni yaptıracağı mutfak dolaplarında kulp kullanıp kullanmamakta kararsız kalan okurlarımızın “mutfak dolabı kulplu mu olmalı kulpsuz mu olmalı?” yada “Kulpsuz mutfak dolap kapakları kullanışlı mı?” sorusuna yanıt arayan okurlarımızı aydınlatmak adına kulpsuz kapak sistemleri veya kulpsuz kapak profili olarak bilinen bu yeni sistemleri inceliyor ve işinize yarayacak önemli bilgileri paylaşıyoruz.

Modern Mutfak Dolapları Kulpsuz mu Kulplu mu Olmalı ?

Konu girişinde de vurguladığımız gibi son yılların mutfak dekorasyon trendleri arasına giren kulpsuz dolap sistemleri özellikle hanımlar tarafından çok beğenildi. Ancak yine de bu sistemlerin her tarzda dolaba yakışacağını söyleyemeyiz. Örneğin yine son yıllarda çok tutulan Country tarzı mutfaklara kulpsuz dolap tasarımlarının pek yakışacağını söyleyemeyiz. Çünkü Country tarzının özelliği zaten porselen ve desenli kulplar. Aynı şekilde klasik tarzlarda tasarlanan mutfak dolapları için de kulpsuz uygulamaların pek hoş duracağını düşünmüyoruz. Dolayısı ile kulpsuz kapak sistemleri genel olarak modern tarzlarda yapılan mutfak dolapları için harika bir seçim haline geliyor.

Kulpsuz Mutfak Dolaplarının Avantajları

Modern zamanların modern mutfaklarının artık bir çok evde tercih edilmesi de tabi ki bu tarzın yükselişe geçmesinde önemli rol oynuyor. İnsanlar yeni yaptıracakları mutfaklarda geleneksel tarzların yerine daha çağdaş tasarımları seçiyorlar. Bu nedenle de kulplu mutfak dolaplarının yerini kulpsuz mutfak dolapları alıyor. Kulpsuz sistemlerin en büyük avantajı ise kulp bulamama sorununun tamamen ortadan kaldırması olsa gerek 🙂

Kırılan Dolap Kulplarının Yenisi Var Mı ?

Çünkü kulplar bildiğiniz üzere zamana yenik düşerek, çürüme, solma, kırılma gibi telafisi olmayan sorunlar çıkarıyorlar. Hele de mutfak dolabınız biraz eski ise bu kırılan, eskiyen kulpların aynısının yenisini bulmak neredeyse imkansız hale geliyor. Bu durumda sağlam kulplarda dahil olmak üzere, uyumu bozmamak, takımı tamamlamak adına dolabın tüm kulplarını değiştirmek gerekiyor ki bu da eğer kaliteli bir kulp kullanacaksanız bütçenize ağır bir maliyet ekliyor.

Dar Mutfaklar İçin Kulpsuz Mutfak Dolapları

Bunun yanında özellikle dar mutfaklarda kulpsuz tasarımlar daha konforlu bir kullanım sunuyorlar. Bildiğiniz üzere dar mutfakları daha kullanışlı bir hale getirmek, faydalı alan açmak adına her şeyden tasarruf etmek gerekir ki hareket alanı artsın. Kulpsuz dolap kapakları da kulplara takılma riski sıfıra indirerek dar mutfaklarda hareket özgürlüğünü arttırıyorlar.

Kulpsuz Mutfak Dolapları ile Sade ve Şık Bir Görünüm

Her ne kadar kulpsuz mutfak dolaplarının en büyük avantajının kulp meselesini ortadan kaldırması ve dar alanlar için kullanışlı alan açması olduğunu söylesek de asıl avantajı mutfaklarda sade, gözü yormayan bir görüntü vermesi. Aslında sadece görsel zenginlikle alakalı olsa da çok daha büyük bir avantaj olduğunu söylemek yanlış olmaz herhalde. Paragraf aralarında sunduğumuz görsel örneklere çok dikkatli bakmasanız bile ne demek istediğimiz daha iyi anlayabilirsiniz.

Gizli Kulplu Mutfak Dolapları

Kulpsuz mutfak dolabı denilince aklınıza kulpların hiç olmadığı bir tasarım geliyor olabilir. Dolayısı ile de bu tür dolaplarda kapakların nasıl açılıp kapanacağını merak edebilirsiniz. Fakat böyle bir yanılgıya düşmeyin, zira bu sistemde mevcutta var olan kulplar tamamen gizleniyor ve dolap içlerindeki mekanizmalar sayesinde dışarıdan kulp görünümü olmuyor. Tabi kulpların bu şekilde görünmez kılınması mutfak dolabı renklerinin de daha ön plana çıkmasını sağlıyor.

Kulpsuz Mutfak Dolapları Fiyatları

Evet gelelim konunun en merakla edilen bölümüne… Efendim insanlar sadece kulpsuz mutfak dolaplarının değil, genel olarak mutfak dolabı fiyatlarının tamamını merak ediyorlar. Ancak İnternet’te böyle bir sayfada bu soruya cevap veriliyorsa yada fiyat bilgisi veriliyorsa sakın aldanmayın. Zira kimse mutfağınızı görmeden, keşif yapmadan, nasıl bir malzeme istediğinizi bilmeden (MDF yada Suntalam gibi) size fiyat veremez. Dolayısı ile bizlerde bu konuda şu fiyattır, bu fiyattır diyemiyoruz.

Kullanışlı Mutfak Dolapları Nasıl Olmalı ?

Yeni mutfak dolabı yaptıracak takipçilerimiz için kısaca özetlersek, kulpsuz mutfak dolapları, mutfaklarda hareket özgürlüğü sağlıyor, dolap kulp kırılma sorununu ortadan kaldırıyor. Ancak hepsinden önemlisi mutfaklarda kalabalığı gizleyerek, daha modern, daha sade bir görüntü veriyor. Tabi verdiğimiz bu bilgilerin ardından yeni dolabınızda kulp kullanıp kullanmayacağınıza siz karar vereceksiniz. Daha doğrusu zamanının bir çoğunu mutfakta geçiren, anneler, ev hanımları verecek 🙂

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir