Küf ve Rutubeti Önleyen Su Geçirmez Boya

Evde Nem ve Rutubet Nasıl Önlenir ?

Evde rutubet oluşumu hakikaten sinir bozucu bir durumdur, zira eşyaların çürümesine yol açar. Hadi eşyalar neyse de bu durum sadece sinir bozmakla kalmayıp, aynı zamanda sağlımızın da ciddi şekilde bozulmasına neden olur. Bu durumdan yakınan bir çok okurumuz için daha önce, Duvardaki rutubet nasıl Önlenir yada Rutubetli duvar nasıl kurutulur veya Evdeki rutubet kokusu nasıl Giderilir gibi sorulara cevaben Evdeki Rutubet Nasıl Önlenir başlıklı makalemiz de işinize yarayacak bir kaç fikir vermiştik. Bu sayfamızda ise Rutubet önleyici malzemeler arasında yer alan ve genel olarak sudan etkilenmeyen boya yada Rutubet önleyici Boya olarak tanınan Isonem Boya hakkında bilgiler vereceğiz. Kısacası bu sayfada Rutubet Boyası nasıl Uygulanır ve Isonem renk Kataloğu da dahil olmak üzere bir çok önemli konuyu bir arada bulacaksınız. Hadi şimdi gelin evinizde ki şu rutubetli duvarlardan kurtulmaya başlayalım.

Isonem Boya Nedir ?

Öncelikle asıl adı Isonem MS 82 olan bu ürün hakkında sizleri biraz bilgilendirmek isteriz. Efendim bu boya çeşitli özel kimyasallar ve polimerlerle harmanlanarak üretilmiş çok güçlü sentetik bir yalıtım boyası. Son derece güçlü alkali ve nem dayanımı sayesinde binaların iç ve dış duvarlarında doğa koşullarından oluşan nem ve rutubet sorunlarını engelliyor, varsa da yok ediyor. Yani rutubetli olmayan ancak yakın zamanda rutubet almaya müsait bir alanda bile rutubet oluşumunu engelliyor.

Isonem Boya İşe Yarıyor mu ?

Aslında bu makaleyi kaleme almamızın en önemli nedeni bu sorunun cevabını bulmak arkadaşlar. Isonem gerçekten işe yarıyor mu ?.. Yaptığımız, Küf önleyici boya kullananlar ile İsonem su Yalıtım Yorumları araştırması sonucunda bu boyadan insanların genel olarak memnun kaldıklarını gördük. Sonuçta her türlü yüzeye yapışma mukavemeti olan bu boya, kabarma yapmıyor, Ultra Viole ışınlardan, yağmurdan, sudan, tuzdan etkilenmiyor, kimyasallara karşı dayanımı da oldukça iyi.

Isonem Nerelerde Kullanılır ?

Yukarıda da vurguladığımız gibi her türlü yüzeye yapışma mukavemeti olan bu ürün bina iç ve dış duvarlarında, subasmanlarında, bodrumlarda, kiler yada garajlarda, kuzeye bakan iç duvarlar gibi burada aklımıza gelmeyen daha bir çok nem ve rutubet görülen alanda kullanılıyor. Kullanıldığı yüzeyde film tabakaları oluştururken, boya ya da duvar nemli bile olsa yüzeye çok uygulandığı yüzeye sıkı bir şekilde tutunuyor. Tuzlu sudan ve tuz kusmalarından etkilenmediği için genel olarak yazlık evlerde yada binaların subasmanlarındaki boya kabarması problemini çözmek için de kullanılıyor. Üstelik bu kadar ağır kimyasallara sahip bir boya olduğu halde uygulandığı yüzeye hiç bir şekilde zarar vermiyormuş.

Isonem Rutubet Boyası Nasıl Uygulanır ?

Evet bu ürünü evinizde ki rutubetli duvarlara uygulamaya karar verdiniz, peki bunu nasıl yapacaksınız. Eğer bir boyacı ile anlaşmayıp bu boyama işinizi siz yapacaksanız ilk olarak uygulayacağınız yüzeyde varsa kararmalar bunları temizleyerek işe başlıyorsunuz. Bunun dışında hazırlık aşamasında başka herhangi bir işlem yok. Sadece boyalı yüzeylerde kabaran kısımlar varsa bunların kazınıp tamir edilmesi ve boya için sağlam bir yüzey elde edilmesi gerekiyor. Bir ıspatula ve biraz alçı ile bu tamiri sizde yapabilirsiniz.

Isonem MS 82 Boya Uygulaması

Evet şimdi boyamızın kapağını açma zamanı. Efendim kullanıma hazır halde gelen ve astar gerektirmeyen Isonem MS 82’nin kapağını açtıktan sonra en az 3 dakika boyunca iyice karıştırmalısınız. Bu işlem bittikten sonra uygulayacağınız yüzeye ürünü hiç inceltmeden, tıpkı normal boya yapar gibi, fırça ile veya uygun bir püskürtücü ya da firmanın özellikle tavsiye ettiği ve Isonem MS 82 rulosu olarak bilinen sentetik epoksi rulo ile ilk kat boya uygulamasını yapabilirsiniz. Birinci kat boyanın ardından 24 saat bekleyip İkinci kat boya uygulamasını yapabilirsiniz. Bu arada boya yapacağınız mekanların havalandırmasına çok dikkat edin, ayrıca boya yaparken mutlaka maske, eldiven ve koruyucu gözlük kullanın.

Isonem 82 Boya Fiyatları

Piyasada 1 KG, 3 KG ve 5 KG ambalajlarla satılan Isonem’in 1 KG ambalajı 50 TL, 3 KG ambalajı 170 TL ve 5 KG ambalajı ise 230 TL civarında Koçtaş gibi yapı marketler ile E-ticaret İnternet mağazaları üzerinden satılıyor.

Efendim yukarıda evlerinde rutubet sıkıntısı yaşayan okurlarımız için Isonem MS 82 rutubet boyası hakkında bilgiler sunduk. Ancak daha fazla bilgi için Isonem MS 82 adresini de linki tıklayarak ziyaret etmenizi öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir