Küçük Mutfak İçin Süper Dekorasyon Fikirleri

Küçük Mutfak Dekorasyonu Örnekleri

küçük mutfak modelleri 2018 ve daha önce ki yıllarda bir dezavantaj iken şimdilerde bir avantaj haline geldi. Özellikle küçük amerikan mutfak modelleri şu sıralar bir trend. Modern minimalist dekorasyon uygulamaları hemen herkes tarafından beğeni toplarken, küçük mutfaklara sahip olanlar bu handikabı, modern mutfak dekorasyon uygulamaları ile lehlerine çeviriyorlar.

Küçük Mutfak Nasıl Kullanışlı Hale Getirilir ?

Bu bağlamda bizlerde küçük mutfaklarını yenilemek isteyen okurlarımız için işe yarar mutfak dekorasyonu fikirleri vermeye devam ediyor, küçük mutfak modelleri ve fiyatları ile dar uzun mutfak dizaynı gibi başlıklarda küçük mutfak dekorasyonu nasıl yapılır sorusunun yanıtını arayıp, küçük mutfak dekorasyon örnekleri ile beğenilerinize sunarak kullanışsız ve küçük mutfağınızı daha şık ve kullanışlı bir duruma getirmenize yardımcı olmaya çalışıyoruz…

Küçük Mutfak İçin Dekorasyon Fikirleri

Geniş veya dar, hemen tüm mutfaklar için düzen çok önemlidir. Küçük mutfak düzeni ile bir çok geniş mutfaktan daha kullanışlı olabilir ve hatta daha estetik görünebilir. Dolayısı ile küçük mutfak dekorasyonuna başlarken düzeni sağlamak adına ilk olarak mutfak içerisinde kullanacağımız mobilyaları ve küçük mutfak dekorasyon ürünleri gibi diğer enstrümanları baştan hazırlamak gerekiyor.

Küçük Mutfak Dekorasyon Önerileri

Mutfak dekorasyonu meşakkatli fakat bir o kadar da keyifli bir iştir. Özellikle küçük mutfak dekorasyonu çarçabuk bittiği için ve eğer etkili de sonuçlar elde edilirse inanın tadından yenmez olur. Bunun için ilk olarak zaten sınırlı olan alanları doğru ve verimli bir şekilde kullanmak gerekiyor tabi ki. Gelin şimdi bu küçük alanları nasıl doğru kullanırız örneklerle göz atmaya başlayalım…

Küçük Mutfaklar İçin Pratik Çözümler

Eğer küçük dikdörtgen mutfak yada küçük kare mutfak gibi bir alan ile başınız dertte ise ilk olarak burada tezgah ve dolap kullanımına çözüm bulmanız gerekir. Bu tip küçük mutfaklar için tezgah modelleri piyasada çokça var, fakat bizim tavsiyemiz U mutfak tezgahları olacaktır. Köşelere tam oturacağı için inanılmaz tertipli bir görünüm yakalamanızı sağlayacaktır. Ayrıca depolama açısından daha fazla mutfak dolabı alanı elde etmenizi sağlar.

Dar Mutfak Masa Çözümleri

Dar uzun mutfaklar için masa her zaman sorundur. Fakat bu tip mutfaklarda bar kullanımı bu sorunun en önemli çözümlerinden biridir. Dar ve uzun mutfağa paralele olarak yerleştirilecek bir bar tezgahı mutfağa hem modern bir görünüm kazandıracak, hem de tüm ailenin mutfakta kendisine yer bulmasını sağlayacaktır.

Yine bu bar tezgahının tam karşısına gelecek uzun mutfak dolabı modelleri bir bütünlük sağlayacaktır. Bar tezgahlı mutfağınıza daha elegant bir görüntü vermek adına modern bar tabureleri kullanabilirsiniz. Tabi üst resimde gördüğünüz gibi küçük mutfaklara özel mobilya tasarımları ile masa sorununa daha farklı çözümler bulabilirsiniz.

Küçük Mutfaklar İçin Mutfak Dolabı

Mutfakların geneli için en önemli unsur elbette mutfak dolaplarıdır. Çünkü bu alanın neredeyse tamamını mutfak dolapları oluşturur. Şık ve işlevsel bir mutfak dolabı mutfağınızı olduğundan daha geniş ve kullanışlı gösterecektir. Bu konu da yardım almak için, Koçtaş, Tekzen ve Bauhaus gibi yapı market ürünlerinden küçük mutfak dolabı modelleri ve fiyatları ile birlikte incelediğimiz “Küçük Mutfaklar İçin Uygun Fiyatlı Mutfak Dolapları” başlıklı makalemize mutlaka göz atmanızı öneririz.

Küçük Mutfaklarda Renk Seçimi

Küçük mutfakları daha ferah göstermek adına duvarlarda beyaz gibi soğuk renkler kullanmak doğru bir seçim olacaktır. Dikkat ederseniz İskandinav mutfaklarda renk tonu ağırlıkla beyazdır. Bu tip soğuk renklerin kullanıldığı bir mutfak da ahşap dokular üst resimde de gördüğünüz gibi sıcak bir atmosfer oluşturacaktır.

Beyazın sıkıcı olduğunu düşünüyorsanız ve gözü okşayan hatta biraz çarpıcı renkler kullanmak istiyorsanız pastel renklere yönelerek şık bir mutfak tasarımı da elde edebilirsiniz.

Yine beyaz gibi soğuk tonlardan hoşlanmayanlar için daha yenilikçi renkler denemeleri konusunda daha cesur olmalarını önerebiliriz. Mesela sarı-siyah ve ahşap gibi kontrast renkler mutfağınızı hareketlendirecektir.

Mutfağa hareket katmak demişken, bölgesel duvar kaplamaları ile stil ve tarza uygun desenler ya da dokuları da değerlendirebilirsiniz. Örneğin fayans seçimizi geleneksel tarzda renkli ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Mutfak Tezgah Fayans Folyo Kaplama Harika Fikir !..

Küçük Mutfak Dekorasyon Tarzları

Küçük mutfağınızı dekore etmeden hemen önce mutlaka bir tarz belirlemenizi tavsiye ederiz. Nasıl bir mutfak istediğinize karar vermelisiniz yada evinizin genel dekorasyon tarzına göre bir mutfak dekorasyonu seçmelisiniz. Retro mu, Vintage mi, Endüstriyel bir tarz mı yoksa tamamen modern bir mutfak dekorasyonu mu ?…

Minik mutfaklar için en ideal dekorasyon tarzlarından biridir retro. Retro tarzı bir mutfak dekorasyonu için bu tarza uygun beyaz eşyalar mutfağınızın çehresini inanılmaz bir şekilde değiştirecektir ki bu konu da SMEG ürünlerine mutlaka göz atmanızı öneririz. Markanın kendisine hayran bırakan muhteşem ürünlerini BURADAN inceleyebilirsiniz.

Son zamanlarda geleneksel bir tarz olan vintage de çok trend. Geçmişin izlerini taşıyan desenler, dokular ve açık raflar ve vintage tarzı mobilyalar kullanarak bu ekolü mutfağınıza yansıtabilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekorasyon Aksesuarları

Mutfak dekorasyonunuzu bir sanata dönüştürmek adına yukarıda belirttiğimiz tarzlara uygun aksesuarlar kullanmak zekice bir dekorasyon hilesi olacaktır. Örneğin mutfaklarda kara tahta kullanımı hemen her mutfak tarzı için geçerli bir aksesuar uygulamasıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir