Küçük Genç Odası Dekorasyon Fikirleri ve Çözümler 2021

Küçük Genç Odası Dekorasyon Önerileri

Küçük evler hayallerinizi de daraltır. Ancak bu hayallerinizi büyük bir eve taşınma hayali ile ertelemenize yada takas etmenize neden olacak kadar da kötü olmamalıdır. Gayet akılcı çözümler ile küçücük evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Mesela bu sayfada olma sebebinizi, yani o küçük evinizde İki kişilik genç odası yaratma hayalinizi ele alalım. İmkanız gibi görünüyor değil mi ?.. Ancak umutsuzluğa kapılmayın, zira binbirdekor.com olarak o küçük ve asla olmaz dediğiniz genç odanız için süper fikirler bulduk. Eğer bu sayfaya, “Dikdörtgen genç odası nasıl döşenir?” yada Küçük oda tasarımları gibi aramalar ile giriş yaptıysanız doğru yerdesiniz. Çünkü burada Dar odalar için iki kisilik genç odası gibi konular başta olmak üzere, 10 metrekare oda dekorasyonu gibi teferruatlı konulara bile girecek, çeşitli görsel örnekler sunacağız.

Küçük Oda Dekorasyonu Püf Noktaları

Biz Türk halkı olarak geniş, en az 3+1 evlerde yaşamaya alıştığımızdan yada her zaman en az böyle 150 metrekare bir ev hayali kurduğumuz için elimiz de ki bütçe ile 2+1 ve en fazla 70 metrekare bir eve yerleşmek zorunda kaldığımızda daima hayal kırıklığına uğruyoruz. Oysa ki Avrupa da insanlar bırakın 70 m² bir evi, 40 metrekare evler de bizim o koskocaman evlerde yaşayamadığımız konforu yaşıyorlar. Peki bunu üstelik çoluk çocuk o göz kadar evde nasıl başarıyorlar. Bu çılgınca bir olay değil mi sizce de… Hadi gelin bu sırrı bir keşfedelim ilk olarak.

İki Kardeş Oda Takımları

Yaptığımız araştırmalar sonunda bu tarz bir hayat için adamların yani Avrupalıların, özellikler İskandinav ülkelerinin ilk olarak bizler gibi hayal kurdukları sarayımsı mobilyalardan vazgeçtiklerini ve evlerinde ki gerçeği görerek ve kabullenerek daha minimalist mobilyaları tercih ettiklerini görüyoruz. Kocaman koltuk takımları yerine tek berjerli mini oturma grupları, devasa gardıroplar yerine gömme sistemli depolama alanları gibi…

İki Kisilik Genç Odası

Üstelik adamaların en önemli kriteri sadece mobilyanın minimal olması değil, o mobilyanın aynı anda bir kaç işlevi bir araya getirmesi, yani fonksiyonel olması. Bu konu da yine bir İskandinav markası olan Ikea ürünleri çok revaçta Avrupa da. Çünkü daha önceki sayfalarımızda incelediğimiz Ikea Genç odası tasarımları bu tarz küçük odalar için adeta biçilmiş kaftan niteliğinde. Minimalist, ancak aynı zamanda bir kaç işlevi de başarı ile yerine getiren, son derece geniş depolama alanları sunan tasarımları var Ikea’nın. (Linke tıklayarak Ikea genç odası ürünleri hakkında daha fazla fikir alabilirsiniz)

Küçük Genç Odaları İçin Özel Mobilya

Küçük bir evde oturuyorsanız ve bütçeniz buna ancak yetiyor ise sizlerden gidip Ikea’dan alışveriş yapmanızı beklemek biraz abes olur, zira bu markada fiyatlar inanılmaz pahalı, gördüğümüz kadarı ile adamlar fiyatlarını direk Avrupa da ki Euro fiyatları ile yansıtıyorlar ülkemize. Mesela bizler koskoca bir koltuk takımını 5000 TL gibi bir fiyatla satın alırken, burada iki kişilik bir kanepenin fiyatı neredeyse bu fiyatı buluyor.

Dar Genç Odası Yaratıcı Fikirler

Peki daha uygun fiyatlara böyle Ikea tarzı mobilyalar bulabilir miyiz ?..  Muhtemelen aklınızdan geçen soru bu. Endişelenmeyin, zira Dünyanın en büyük mobilya üreticilerinin bulunduğu bu ülkede Ikea tarzı beğendiğiniz tarzda küçük odanızı kocaman gösterecek bir çok mobilya markası var. Biraz araştırırsanız neler bulabileceğinize siz bile şaşırırsınız 🙂

Küçük Genç Odası Dekorasyonu Öneriler

Elbette iş sadece, ranzalar yada ranzalı çalışma masaları, duvara katlanır yatak gibi fonksiyonel mobilya ögeleri ile bitmiyor. Bunun yanında o daracık odayı geniş gösterecek bazı dekorasyon hilelerine de ihtiyacınız var. Mesela o odanın en müsait alanına geniş bir ayna koymak gibi, odanın rengini daha geniş gösterecek bir duvar rengine boyamak yada odaya paralel şeritli bir halı atmak gibi… Alında burada daha bir çok fikir verebiliriz o küçük genç odanızı iki kardeşe paylaştıracak şekilde. Ancak buna binbirdekor.com’un bu sayfası yetmez emin olun. Dolayısı ile sizlere fikir vereceğini düşündüğümüz bir görsel galeri hazırladık. Hemen alt tarafta yer alan bu galeriye göz atarak küçük genç odanız için işinize yarayacak harika fikirler elde edebilirsiniz…

Küçük Genç Odası Dekorasyon Fikirleri Örnekleri 

“Küçük Genç Odası Dekorasyon Fikirleri ve Çözümler 2021” Konusunda 5 Yorum Var

  1. Çok dar bir çocuk odası var. Söylediğiniz gibi mobilyaları bir türlü sığdıramadık. Özel tasarım mobilya yaptırıyoruz ama çok pahalı bilginiz olsun. Hele de MDF falan işine girerseniz kocaman bir çocuk odası parasının nerdeyse 2 katına mal oluyor valla.

    1. Evet maalesef yukarıda da belirttiğimiz gibi bunlar özel tasarım mobilyalar olduğu için fiyatları epey bir tuzlu 🙁

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir