Küçük Banyo Ne Renk Olmalı ? Küçük Banyo Renk Seçimi

Banyo Renk Kombinasyonu 2021

Uzun zamandır planladığınız banyo dekorasyonu konusunu hayata geçirmeye karar verdiniz. Muhtemelen de alan açısından yetersiz yada bir başka deyişle küçük bir banyonuz var. Dolayısı ile fikir edinmek adına İnternet’te dolaşırken kendinizi binbirdekor.com’un bu sayfasında buldunuz. Tahminimiz doğru ise arkadaşlar sizde doğru yerdesiniz. Zira banyolarınız güzelleştirmek adına araştırmalarımıza devam ediyoruz. Mesela 2021 banyo fayans modelleri arasında banyolarınız için en kullanışlı banyo fayansları arıyoruz. Bu sayfamızda ise küçük banyolar için seramik modelleri arayan, küçük banyo renk seçimini henüz yapamamış okurlarımız için fikir ve birbirinden güzel uygulama örnekleri ile huzurlarınızdayız.

Küçük Banyo Dekorasyon Fikirleri

Dost acı söyler, küçük banyolar hakikaten başlı başına bir sorundur. İlk olarak kullanışlılık açısından sorunludur bu tip banyolar. Bu küçük alana, duşakabin, klozet, lavabolu dolap gibi bir banyonun olmazsa olmaz enstrümanlarını kolay kolay yerleştiremezsiniz. Görünüm açısından da küçük banyolar büyük bir sorundur. Bu alana yerleştireceğiniz bu enstrümanlar sıkış tıkış bir görüntü verir mesela. Ayrıca hayalini kurduğunuz seramikler maalesef pek de hayal etmediğiniz gibi durur duvarlarda. Üstelik yine hayal ettiğiniz lüks veya modern bazı uygulamalarda da hayal kırıklığı yaşarsınız.

Küçük Banyoyu Büyük Göstermek

Dolayısı ile küçük banyoları dekore ederken olabildiğince akıllı ve neredeyse her milimetre kareyi doğru kullanmak gerekir. Bunun için de ilk olarak küçük bir banyoyu daha geniş gösterecek fikirler bulmakta fayda var. Elbette bu konunun başında renkler yada renk kombinasyonları geliyor. Doğru renkleri seçerek banyonuzu olduğundan daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Kısacası renkleri aha geniş görünümlü bir banyo elde etmek adına bir dekorasyon hilesi olarak kullanabilirsiniz.

Küçük Banyo Renkleri 2021

Tahmin edebileceğiniz gibi küçük banyolarda koyu renkleri pek önermiyoruz. Tüm dar alanlarda olduğu gibi koyu tonlar mekanı bunaltıcı ve basık bir hale getirir. Bunun yerine daha ferah daha aydınlık renkli fayansları tercih etmenizde fayda var. kırık beyaz, kirli beyaz ve krem gibi tonlar ideal bir seçim olacaktır. İlle de koyu renkler kullanmak isterseniz banyonun sadece bir duvarında kahve yada içerisinde beyaz desenler olan siyah renklerini deneyebilirsiniz. Ayrıca son zamanların trend banyo fayansları arasında olan mermer desenli seramiklerin açık renkli, içleri gri damarlı olanlarını da tavsiye ederiz. Örneğin üst resim de gördüğünüz Bien Seramik Adonis Koleksiyonu gibi…

Küçük Banyo Renk Kombinasyonları

Bunun yanında beyazdan çok haz etmiyorsanız gri rengin açık tonlarını da düşünebilirsiniz. Fakat nötr ve soğuk bir ton olan gri zaten soğuk bir alan banyo da tek başına pek hoş durmayacaktır. Bunun yerine gri beyaz banyo fayans modelleri kullanabilirsiniz. Örneğin üst resimde gördüğünüz Çanakkale Seramik Luna serisi gibi. Bunun yanında bir çok markanın 2021 kataloglarında taş dokulu, son zamanların moda renklerinden antrasit ve gri tonlarında harika fayansları var. Bu tip seramiklerde banyonuza doğal ve şık bir görünüm kazandırabilir.

Küçük Banyoda Fayans Seçimi

Alan küçük olunca seçeneklerde azalıyor gibi düşünebilirsiniz. Fakat bu dezavantajı yeni dijital seramikler farklı ebat seçenekleri ve özel desenleri ile neredeyse minimuma indirmiş durumda. Mesela artık 120X240 cm ebatında dev boy fayanslar var. Bu tip fayanslar küçük bir banyoya oldukça heybetli bir görüntü kazandırabilir. Altıgen kesimli fayanslar var ki küçük banyolara son derece şık ve modern bir görünüm kazandırıyor. Aslında burada daha bir çok farklı seramik renk ve çeşidinden örnekler verebiliriz. Fakat görsel açıdan daha faydalı olacağı için hemen alt tarafta bir foto galeri hazırladık. Bu galerideki uygulama örneklerine göz atarak hayalini kurduğunuz banyo renkleri ve fayanslarını bulabilirsiniz.

Küçük Banyo Renkleri ve Uygulama Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir