Kitchoo Kompakt Mutfak tasarımları

Dikkat edersiniz özellikle Avrupa ülkelerinde artan nüfusla birlikte yeni inşa edilen binalar küçülüyor. Bizde de eskisi gibi 250 – 300 metrekare evler yerine 1+1, 2+1 ve stüdyo daireler çoğalıyor. Hatta geçenlerde bir firmanın TV reklamında 1+0 gibi bir şey gördüm, çok şaşırdım bir ara onu da inceleyeceğim.  Neyse gelelim konumuza bu tip daireler de, açık mutfak, salon ve yemek odası genellikle tek bir oda ile sınırlı ve mutfak alanı oldukça kısıtlı… Ancak bu tip daireler de kullanılan yenilikçi mobilyaların opsiyonel kullanımları sayesinde her şey derli toplu görünüyor. Tıpkı Fransız tasarım şirketi Kitchoo ‘nun şahane kompakt mutfak tasarımları gibi.  1+1 gibi küçük ve stüdyo dairelerde yaşayanlara ilham vermesi açısından dilerseniz şimdi Kitchoo ‘nun tasarladığı oldukça şık ve fonksiyonel mutfaklara bir göz atalım.

Kitchoo ‘nun K1 adını verdiği kompakt mutfaklar tamamen işlevselliğe dayandırılmış…

Kitchoo kompakt mutfak sofistike, iyi donanımlı ve son derece pratik.

Ödüllü K1 kompakt mutfaklar, kullanılmadığı zaman kapalı kapılar ardında gizlenebiliyor…


Bu kompakt mutfaklara isteğe bağlı olarak entegre bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, çamaşır makinesi ve çatal bıçak rafı dahil edilebiliyor.

Kapalı iken bir gardrobu andıran K1 açıldığında içerisinden tam teşekküllü bir mutfak tezgahı çıkarıyor…

Küçük bir mutfakla yaşamak kolay değildir. Ama bu sevimli küçük kompakt mutfak, alan sınırlı olduğunda hayatı daha kolay hale getirebilecek bir yapıya sahip…

One Reply to “Kitchoo Kompakt Mutfak tasarımları”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir