Kese Kağıdı Rengi ile Şık Ortamlar

Kese Kağıdı Duvar Rengi

Son zamanların trend boya renklerinden kese kağıdını boya markaları bazında ele alıyoruz arkadaşlar. Bu bağlamda, başta dyo kese kağıdı rengi olmak üzere filli boya ve çbs kese kağıdı rengi dış cephe ve iç cephe boya örneklerine göz atıyoruz…

Boya renkleri ile ilgili yazdığım tüm makalelerimde Kum Bejini tek geçtiğimi belirttiğim için bu defa bu konuya hiç girmeyeceğim arkadaşlar 🙂 Fakat yine de sizlere daha önce sunduğum ve bir çok okurumuz tarafından çok beğenilen Kum Beji ve Kese Kağıdı Duvarlarda 1 Numara başlıklı makalemizi okumanızı öneririm.

Trend Duvar Renkleri

Bu sayfamızda ise en az kum beji kadar güzel bir renk olan ve uygulandığı ortamlarda kaliteli bir atmosfer yaratan Kese Kağıdı Rengini inceleyeceğim sizler için…

Kese Kağıdı, kum bejini andıran, ancak bu renge nazaran daha koyu bir ton olarak göze çarpıyor. Hele kum bejinin kullanıldığı mekanlarda tamamlayıcı olarak uygulandığında iki renk ortaya harika görseller çıkarıyorlar. Özellikle salon, antre, merdiven ve koridor gibi alanlarda çok şık duran Kese Kağıdı rengi, doğru aydınlatmanın yapıldığı mekanlara da sarayları andıran lüks bir görüntü veriyor.

Kese Kağıdı Dış Cephe Rengi

Kese kağıdı renginin en güzel özelliklerinden bir diğer ise çok kullanışlı olmasıdır arkadaşlar. Biraz kirli bir ton olması sebebi ile kiri ve tozu belli etmez. Dolayısı ile özellikle yoğun kullanımlı alanlar için de idealdir. Bu alanların başınn da ise binaların dış cepheleri gelir. Dikkat ederseniz yeni ve lüks binaların bir çoğunda dış cephelerin bir çoğunda bu renge rastlayabilirsiniz.

Kese Kağıdı Rengi Kodu

Bu renk genel olarak Filli Boya, Dyo, Polisan, ÇBS ve gibi markaların renk kartelalarında direkt olarak bulunuyor. Fakat bu renge çok yakın renklerde olduğundan bir yapı marketten isterken mutlaka kese kağıdı rengi duvar boyası renk kodu ile istemenizi öneririz. Aksi taktirde renk kataloğuna bakarak satın alırsanız yanlış bir seçim yapabilirsiniz. Boya markalarına göre kese kağıdı renk kodları ise şu şekilde belirlenmiş ;

Dyo Kese Kağıdı Rengi Kodu – 5174

Filli Boya Kese Kağıdı Rengi Kodu – Bu markada bir renk kodu belirtilmemiş. Direk olarak filli boya kese kağıdı rengi olarak isteyebilirsiniz.

Polisan Kese Kağıdı Rengi Kodu – 2207

ÇBS Kese Kağıdı Rengi Kodu – (Firma Kapandı)

Kese Kağıdı Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Eğer boyacınıza kese kağıdı duvar rengi yaptıracaksanız, yani karışımla bu rengi elde etmek istiyorsanız ki genel olarak profesyonel boyacılar bu karışımı yüzlerce defa yaptıklarından daha iyi bilirler, Sarı, Mavi, Opak Beyaz ve Kırmızı olmak üzere 4 farklı rengi karıştırmanız gerekir.

Polisan Son Moda Duvar Renklerine Göz Atmak İçin Tıklayınız !..

Evet kese kağıdı kum bejine oranla biraz daha koyu bir renktir, doğal olarak koyu bir ton olduğu için de uygulamada biraz tereddüt yaşabilirsiniz. Ancak emin olun korkacağınız bir şey yoktur. Bunu sizlere ispatlamak için ve bu tereddütlerinizi biraz olsun gidermek adına, beğeneceğinizi umarak foto galerimizde kese kağıdı renginin uygulandığı mekanlardan harika örnekler sunacağız. Bu görsel örneklere göz atarak daha karar verebileceğinizi düşünüyorum.

KESE KAĞIDI DUVAR RENGİ UYGULAMA ÖRNEKLERİ

“Kese Kağıdı Rengi ile Şık Ortamlar” Konusunda 2 Yorum Var

  1. Gerçekten de özellikle evlerinde karanlık odaları bulunan ya da evleri güneş almayan kişilerin bu rengi mutlak suretle seçmelerinde fayda olduğunu düşünüyorum. Ben de uygulamasını yaptım gerçekten kese kağıdı rengi asil ve çok parlak duruyor. Aydınlık ortam isteyenlere bu rengi ben de öneriyorum.

    1. Selamlar Pikaçu beğenmenize sevindik Kese kağıdı rengini biz de çok seviyoruz. Ayrıca yorumunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir