Kaldırımların Picasso’su Julian Beever Türkiye’de

Volkswagen, Amarok’u Julian Beever ile tanıtacak
Volkswagen yeni ticari aracı Amarok için ilginç bir tanıtım yöntemi seçti.  Dünyanın önemli şehirlerinde kaldırımlara yaptığı üç boyutlu resimlerle ünlenen “Kaldırım Picasso’su” lakaplı Julian Beever, 31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında İstanbul’da Amarok performansı sergileyecek.
Kaldırımlara yaptığı üç boyutlu resimleri internette bir fenomene dönüşen “Kaldırım Picasso’su” lakaplı Julian Beever, Volkswagen’in yeni pick-up modeli Amarok’u kaldırımlara çizmek için İstanbul’a geliyor. Dünyanın en ünlü sokak sanatçısı İngiliz ressam Julian Beever, kaldırımlara çizdiği ve bakanı içine çeken üç boyutlu resimler ile internette büyük bir çılgınlık yarattı. Beever’ın dünyanın önde gelen kentlerinde sadece tebeşir kullanarak gerçekleştirdiği çizimler, internet üzerinden milyonlarca kişi tarafından paylaşılıyor. Bu, onu ismi bilinmese de dünyanın en çok tanınan sanatçıları arasına sokuyor.
Lakabı Kaldırım Picasso’su olan Julian Beever,  31 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında  Volkswagen Ticari Araç’ın  yeni pick-up modeli Amarok’un tanıtımı için İstanbul Nişantaşı’nda 3 boyutlu dev bir çalışma gerçekleştirecek. İlk kez bir otomobil markası için Türkiye’ye gelecek olan Beever, İstanbul ve insanlarının kendisine ilham verdiğini, eserinde de İstanbul’dan temalar kullanacağını söyledi. Beever’ın 4 gün sürecek çalışması halka açık olacak ve İstanbullular bu ilginç resmin tüm yapım aşamasını izleyebilecek. Julian Beever’ın çizimi aşama aşama  Volkswagen Ticari Araç’ın Facebook sayfasında da paylaşılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir