Kağıttan Duvar Süsü Fikirleri İnanılmaz Örnekler

Değişik Duvar Süsleri Binbirdekor’da

Duvar süsleme yine sitemizin hassas olduğu ve bu konuda sıklıkla paylaşımlar yaptığı bir konu olmakla beraber, bu konuda daha önce el yapımı duvar süslemeleri başta olmak üzere Seramik Duvar süsleri ve Yatak başı duvar süsleri gibi bir çok konuyu sizlerle paylaşmıştık. Ayrıca Duvar Süsleme Kendin Yap kategorisinde Kolay duvar süsü Yapımı ile ilgili çeşitli bilgiler vermiştik. Kartondan Duvar süsleri gibi Elişi Kağıdından süs Yapımı yada Fon Kağıdından süs Yapımı gibi değişik malzemelerle süs yapımlarını da beğeni ve bilgilerinize sunmuştuk. Ayrıca sıklıkla araştırılan Kelebek duvar süsleri Nasıl Yapılır ? sorusuna cevap olarak da Duvar Süsü Kelebek Yapımı hakkında bir makale yayınlamıştık.

Kağıttan Duvar Süsü Örnekleri

Bu makalemizde ise “nasıl yapılır ?” gibi bir sorunun yanıtı ile değil de sizlere ilham kaynağı olacak, başlıkta da vurguladığımız gibi inanılmaz duvar süsleri ile huzurlarınızdayız efendim. Emin olun burada, paragraf aralarında görmeye başladığınız duvar süslerine daha önce hiç bir yerde rastlamadınız.

Bu Duvar Süsleri Çok Farklı

Bu sayfamızda yetenekli bir sanatçının veya ruhu sanat ile yoğrulmuş bir insanın, elindeki en basit malzeme ile neler yapabileceğini göstereceğiz sizlere. Basit malzemelerin, sanatçılar tarafından nasıl sanatsal kompozisyonlar haline dönüştüğüne dair hiç bir yerde göremeyeceğiniz muhteşem örnekler vereceğiz…

Sihirli Duvar Süsleri

İngiltere de yaşayan Rus asıllı illüstrasyon sihirbazı Yulia Brodskaya, sanatının ifadesi olarak, normalde değersiz, basit, ancak kalemle düşüncelerin aktarıldığında güçlü bir araç olan kağıdı seçmiş. Düşüncelerini bu basit kağıtlarda yorumlayarak, renklerle yoğurarak şahane dekoratif eserler elde etmiş.

Kağıt Tutkusu ile Yapılan Sanat

2006 yılında grafik tasarımcı ve illüstratör olarak çalışmaya başlayan Brodskaya bilgisayar programlarını kağıt sanatı lehine hızla terk etti. Kağıdı ne kadar çok sevdiğini, “Kağıt benim için her zaman özel bir ilgi gördü. Onunla çalışmak için birçok farklı yöntem ve teknik denedim, Benim için ‘tek’ olduğu ortaya çıktı ” şeklinde açıklayan sanatçı benzersiz stilini keşfettikten kısa bir süre sonra yenilikçi kağıt çizimleri için hızlı bir şekilde uluslararası bir ün kazandı

Kağıttan Üç Boyutlu Duvar Süsleri

Sadece kağıt ve tutkal gibi iki basit malzeme kullanan sanatçı özenle kesilmiş ve bükülmüş kağıt şeritlerinin yerleştirilmesini içeren basit bir teknik kullanırken, bu gün dünyanın dört bir yanındaki tasarım konferanslarında ve tasarım okullarında konuşmaya davet ediliyor.

Sanat Eseri Gibi Duvar Süsü Tasarımları

Üstelik sanatçının orijinal kağıt eserleri şu anda San Francisco Modern Sanat Müzesi, Oprah Winfrey, Paramount Pictures ve Country Müzik Birliği gibi çok sayıda özel koleksiyoncu tarafından satın alınmış durumda.

Dünyaca Ünlü Kağıt Eserler

Ayrıca sanatçının kağıt el sanatları uygulamasına farklı ve son derece modern bir bakış açısı ile girmesi sadece birkaç kısa yıl içinde etkileyici bir müşteri listesi oluşturmasını da sağlamış. Bu geniş müşteri portföyünde kimler yok ki… Starbucks, The Guardian, New York Times Dergisi, Washington Post, New York Observer, sadece bunlardan bir kaçı.

Yulia Brodskaya’nın kağıda olan tutkusu burada sadece bir kaçını gördüğünüz eserlerle de sınırlı kalmamış, sanatçı kağıt üzerine de Kağıtla Boyama ve Kenarda Kağıt gibi bir kaç kitapta yazmış.

Ne dersiniz sizce de üst düzey bir yetenek ve aynı zamanda etkileyici bir başarı öyküsü değil mi ?… Son derece basit bir kaç malzeme ve kolayca yapılabilecek bir teknik ile harikalar yaratmış Yulia Brodskaya. Aslında biraz beceriniz ve hayal gücünüz var ise belki siz daha şahanelerini yapabilirsiniz ne dersiniz ?..

 

Eğer kendinize güveniyorsanız ve modern sanatlardan hoşlanıyorsanız, şimdi gözlerinizi kapatıp Yulia Brodskaya’nın bu muhteşem eserlerini yaşam alanlarınızda veya salonlarınızda hayal edin. Tabi bu ürünleri satın alma gibi bir imkanınız olmadığından bu hayali gerçekleştirmek adına biraz tutkal ve renkli kağıt tedarik edin 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir