Kabloları Saklamanın Bir Yolu Var

Kablolar Nasıl Gizlenir ?…

Aylardır emek verdik evimizi yeniden dekore ettik. Artık oturup süper olduğuna inandığımız evimizde televizyon izleme zamanı…Ancak o da ne, bu oradan buradan sarkan, sallanan kablolarda neyin nesi ?… Bu kabloları neden saklamadık bir yerlere, neden internet, telefon, kablo tv için yeniden gizli bir tesisat çektirmedik, hele şu güzelim duvar kağıdı önünde, muhteşem tv ünitesi üzerinde son derece ihtişamlı durması gereken tv den sarkan kablolar tam anlamı ile bir kabus…

Bu itina ile bin bir emek ve para harcanarak tamamlanan dekorasyonda sağdan soldan geçen çeşit çeşit, irili ufaklı kablolar oldu mu ?… Olmadı tabii, olmadı maalesef.

Kablo Saklama Çözümleri

Şimdi bu olumsuz durumu yaşayan insanlar internet üzerinden kabloları kapatmak istiyorum yada kablo toplama teknikleri gibi sorgulamalar yapıyorlar. Bu kablo meselesine kesin ve kalıcı çözümler arıyor, hatta onlar hiç orada yokmuş gibi görünsün istiyorlar.

Kabloları Gizlemek İçin

Dekorasyon yaptırmasak bile, zaman içerisinde artan teknoloji ile evimize giren yeni cihazların her yeri saran kablolarını artık bir yerlere, bir şekilde gömmek lazım… Mesela uydu kablosu saklama yada bilgisayar kabloları saklama için şık yöntemler bulmak lazım. Ancak bu hassas kabloları sonsuza kadar yerin altına gömemeyiz. Zira arızalandıklarında da gün yüzüne çıkarmamız lazım.

Elektrik Kablosu Boyanır mı ?

Elektrik ustaları bu konu da çok uzmanlaşmışlardır, nihayetinde döşedikleri bu kablolar bir gün gelip arızalandığında kendileri yeniden söküp onaracaklardır. Ancak kablolar hem dışarıda hem içeride nasıl olacak ki ?… Acaba bu kabloları boyasak olur mu ki ?

Dekoratif Kablo Kanalları

Bu konuda sizlere önereceğimiz en basit yol, profesyonellerin de kullandıkları bir yöntem olan kablo kanalları… Üstelik bu kanallar bir çok renk alternatifine sahipler, her renge, hatta mobilya rengine bile uygun olan modelleri var.

Bu arada alt tarafta ki link de daha farklı kablo gizleme yöntemlerini de bilgilerinize sunduk efendim.

“Karmakarışık Kabloları Gizlemenin En Basit ve Estetik Yolları” 

“Kabloları Saklamanın Bir Yolu Var” Konusunda 4 Yorum Var

    1. Merhaba Deniz, standart kablo saklama kanallarını elektrik malzemesi satan dükkenlarda bulabilirsin, farklı birşeyler arıyorsan büyük yapı marketlere göz atmalısın…

  1. Tam da yaşadığımız olayı tespit etmişsin admin. Valla evi dekore ederken kabloları hesaplayamadık. Bu kablo kanallarını elektrikçim de tavsiye etti ama pek içime sinmedi. Bende çok titizim biraz kaba gibi görünmüyorlar mı?

    1. Evet asla orijinal bir gizleme yöntemi değil fakat eldekilerin en iyilerinden birisi. Ama farklı bir şeyler isterseniz “Karmakarışık Kabloları Gizlemenin En Basit ve Estetik Yolları” başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederim. Yukarıda verdiğimiz konu başlıklı linke tıklayarak burada ki örneklere de göz atabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir