İNTEMA’dan Geleceğin Mutfağı

Zamansız ve modası hiç geçmeyecek bir tasarım
Mutfak denince ilk akla gelen firmalarımızdan İNTEMA yepyeni ve harika bir tasarım olan OPEN serisi ile huzurlarınızda… Atilla KUZU imzası taşıyan OPEN serisi, geleceğin mutfaklarınında bir örneklemesi gibi duruyor. Mutfak olgusunu tamamen değiştirecek olan OPEN serisi’nin en önemli özelliği, günümüz çağdaş çizgisini taşımasının yanı sıra, zamana direnen bir yaklaşımla tasarlanması ve yıllar sonra bile yeni tasarlanmış hissini yaratabilmesi…
“Open Serisi”, İntema Mutfak’ın tasarım ve yenilikçilik yönüyle farklılaşma ve mutfak mobilyası seçimindeki standart alışkanlıkların dışına çıkılması ilkelerinin bir uzantısı olarak hayata geçiyor. Modülasyondan bağımsız yapısı, organik formları ve malzeme özgünlüğü ile mutfaklara yeni bir anlayış kazandırıyor.
Mutfağın cam bölümlerinde ve raflarında hakim olan tasarımın takip ettiği çizginin stilize edilmesiyle oluşturulan özel desen, bu tasarımın fraktal olarak ana karakteristiğini oluşturuyor.
“Open” serisi 3 farklı tipte ve ölçüde mutfak sunuyor. Mutfaklar adalı, düz ya da L formda ek dolap üniteleri ile alınabiliyor. Open serisinde mutfakların içinde dört farklı malzeme bir arada kullanılıyor: fiberglass, lake, ahşap ve cam.
Seri ile müşterilere beyaz ya da siyah renk lake seçenekleri ile birlikte, İntema Mutfak’ın ürün gamında yer alan tüm doğal ahşap kaplamaların beyaz ve siyah lake renklerle kombinasyonuna olanak tanınıyor.
Seriye özel olarak tasarlanan ada ünitesi, yere sınırlı temas noktası bulunan ayağı ile mutfak içerisinde uçan bir görünüm yaratıyor. Mutfak içinde kullanılan tüm formların bir uyum içerisinde olma yaklaşımı ile şekillenen ada tasarımı, davlumbaz modülünde de kullanılıyor. Davlumbaz modülün içinde kullanılan özel petek doku üzerine entegre edilen LED lerle birlikte, davlumbaz ünitesi aydınatlatma işlevi de görüyor.
Open serisi, kullanım tezgahı ve tezgah arasına yönelik de çözümü bünyesinde barındırdığı için çok kompakt bir ürün.  Mutfağın bütününde kullanılan özel fiber malzeme ile tasarlanan çalışma tezgahı, 215 dereceye kadar ısı mukavemeti özelliğine sahip ve çizilmelere karşı çok dayanıklı bir formda.
Açık raflar, organik form yaklaşımın bir uzantısı olarak öne çıkıyor. Açık rafların altındaki alan içerisinde opsiyonel olarak konumlandırılabilen dokunmatik ekranlı LED TV, internet kullanım özelliği ile birlikte yemek yaparken hem TV izlemeye hem de internette sörf yapmaya olanak tanıyor.
Ekolojik kavramların mutfak içine entegrasyonu ile mutfakta özel bir LED dizilim teknolojisi ile yaratılan alanda, küçük saksı bitkilerinin fotosentez yapmasına olanak sağlanarak, opsiyonel olarak alınabilecek sınırlı bu ünitede kişinin kendi bitkilerini yetiştirmesi teşvik ediliyor.
Hayranlıkla izlediğimiz OPEN serisini binbirdekor.com olarak sizler için analiz ettik…

 

 

 

 


 

 

1 Yorum “İNTEMA’dan Geleceğin Mutfağı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir