İnanılmaz Google Ofis Dekorasyonları İnceleme Tokyo

Google Ofisleri İnanılmaz

İnternet denilince akla gelen ilk isim muhtemelen Google olsa gerek arkadaşlar. Çünkü bu gün bu sanal alemde aradığımız her şeyi bu devasa arma motorunda buluyoruz. Bir anlamda İnternet’in sanal tanrısı konumunda olan bu şirket sadece arama motoru olarak da kalmıyor. Başta You Tube olmak üzere bir çok sosyal medya uygulamasının da sahibi konumunda. Bunun yanında çeşitli reklam, haberleşme ve teknoloji şirketini de satın alan Google artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkıyor. Fakat Google da bizi ilgilendiren elbette ekonomi ve teknoloji değil arkadaşlar. Bir dekorasyon sitesi olarak Google’ın ofis dekorasyonları elbette.

Google Ofisleri Hakkında Bilgi

Çünkü, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya Pasifik, Afrika ve Orta Doğu olmak üzere 5 kıta da 50 ülke de 70’ten fazla ofisi bulunan Google, ofis dekorasyonuna akla hayale gelmeyecek bir perspektiften bakıyor. Öyle ki çalışırken eğlenmenin temel kriterler olarak belirlendiği, esnek ve çağdaş bir ofis ortamı yaratan Google, ofis dekorasyonu adına bildiğiniz hemen her şeyi unutturuyor.

Eğlenceli Ofis Dekorasyonları ile Google

Yukarıda bahsettiğimiz ofislerinin dekorasyonunda sıradışı, hatta çılgın uygulamalar yapan şirketin ana dekorasyon teması ise motivasyon. Çalışanların işle birlikte eğlenceli ve konforlu bir vakit geçirebilmesi adına adeta bir lunaparka dönüştürülen bu ofislerden bir kaçını daha önce sizlerle paylaşmıştık. Mesela Google Londra Ofisi başta olmak üzere, Google Amsterdam Ofisi ve Google Dublin Ofisi en çılgın tasarımları ile editörlerimiz tarafından incelenerek bilgi ve beğenilerinize sunulmuştu.

Google Türkiye Ofisi

Tabi bu paylaşımlarımızla, Google Türkiye Ofisi var mı ? yada Google İstanbul ofisi gibi Google aramalarına hatırı sayılır bir artış oldu. İnsanlar bu dünya devi şirketin oyun alanı gibi ofislerini daha çok merak eder hale geldiler. Özellikle ülkemizde ki Google Ofislerini arayan insanların sayısı da bir hayli fazla. Bu bağlamda Yakın zamanda Google’ın Türk yaşam tarzını karakterize edip yenilikçi ve dinamik bir şekilde çalışma ortamı yarattığı Google İstanbul Ofisini de paylaşacağız. Ancak şimdiki durağımız Tokyo.

Çalışmaya Doyamayacağınız Google Ofisleri

Daha önce Youtube ve Sony Store’un dekorasyonlarını üstlenen Klein Dytham isimli mimarlık şirketinin tasarladığı Google Tokyo Ofisi de tıpkı diğer ofisleri gibi şaşırtıcı detaylarla dolu. Her odanın birbirinden farklı tasarlandığı ofis binasının tamamı birbirinden kaliteli tasarım çalışmaları, fotoğraflar, çeşitli kumaşlar, renkli duvar kağıtları ve eğlenceli mobilyalarla dolu. Bazı odalar dinlenme ve rahat çalışmak için oldukça sade tasarlanmış. Japon kültüründen de esintiler taşıyan bu ofisin bazı odaları ise oldukça yoğun renklerle insana ilham verecek şekilde dekore edilmiş.

Google Tokyo Ofisi

Google ürünlerinin duvar kağıtlarına yansıtıldığı, Android logolarının mizahi bir şekilde lavabolarda kullanıldığı bu rengarenk ofis dekorasyonunda aynı zamanda yeşil alanlara da çokça yer verilmiş  Yaratıcılığın zirve yaptığı bu ofis dekorasyonu ile ilgili olarak daha bir çok farklı uygulama var ve emin olun bu uygulamaları burada kelimelerle anlatmamız imkansız. Bu nedenle sizler için bu ofis dekorasyonunun görsellerinden meydana gelen bir foto galeri hazırladık.  Hemen alt tarafta yer alan bu galeride Tokyo’nun Google ofis dekorasyonundan şahane karelere göz atabilirsiniz.

İŞTE ŞAŞIRTICI GOOGLE TOKYO OFİSİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir