İlginç Ev Tasarımları Uçak Kanatlarından Ev

Farklı Mimari Tasarım Örnekleri

Birbirinden ilginç evler ve en ilginç mimari yapılar binbirdekor.com sayfalarında sizlerle buluşmaya devam ediyor arkadaşlar. Dünyadaki mimari yapılar ve Türkiye’deki ilginç mimari yapılar ile Türkiye deki ilginç evler sizler için farklı mimari tasarım örnekleri görselleri ve hikayeleriyle sayfalarımızda yer alıyor. Dünyada ve ülkemizde değişik evler  yada sıradışı yapılar kategorisine sokabileceğimiz bir çok yapı var. Bu da demek oluyor ki sizlere daha bir çok bu tür mimari yapılara örnekler sunabiliriz. Tıpkı şimdi inceleyeceğimiz, hem Sürdürülebilir mimari projeler ve hem de garip evler kategorisine giren uçak kanatlarından ev gibi…

Sürdürülebilir Mimari Örnekleri

Ülkemizde henüz geri dönüşüm yada sürdürülebilir mimarlık çok gelişmiş olmasa da Dünyanın bir çok ülkesinde son bir kaç yıldan bu yana çok popüler. Bir çok mimarlık stüdyosu geri dönüşüm malzemelerinden ev projeleri üretiyor. Tıpkı Amerikalı bir mimar, mucit ve eğitimci olan David Randall Hertz gibi.

İlginç Ev Modelleri ve Ekolojik Mimari

35 Yılı aşkın bir süredir sürdürülebilirliğin kenarında ve yenileyici mimarinin ön saflarında çalışan, kendini mimarinin kavramsal sınırlarını genişletmeye adamış bir sistem düşünürü olan Hertz, 747 Wing House adını verdiği son ev tasarımı ile (ki buna sadece ev demek büyük haksızlık olur) yine dünyaca ünlü bir çok otorite tarafından ayakta alkışlandı.

Eve Dönüştürülen Uçak

Zira Hertz’in yaşam boyu süren sörf tutkusunun da etkisi ile Malibu’da Pasifik Okyanusunun eşsiz manzarasına sahip bir yamacı mesken tutmuş bu ev, sadece şahane manzarasıyla değil farklı mimarisi ve bu mimari de başrol oyuncusu olan geri dönüşüm malzemeleri ile dikkat çekiyor.

Boeing 747 Ev Oldu

Genelde hurdaya ayrılan uçaklar Jilet fabrikalarına gönderilip Tıraş bıçağı yapılırken, Hertz bu defa dünyaca ünlü yolcu uçağı tipi Boeing 747 parçalarının jilet olmasına gönlü el vermemiş olacak ki uçağın kanatlarını ve kuyruk kısmını bu okyanus manzaralı evinde kullanmaya karar vermiş.

747 Kanat Ev

Doğal görünümü mümkün olduğunca bozmadan, etrafını çevreleyen dağlara en uygun malzemenin 747’nin kanatları olacağına karar veren Hertz ve ekibi, bu kanatları ve kuyruk parçasını evin çatısında kullanmaya karar vermişler. Kanatlar ve kuyruk dengeleyicilerin tümü, kendi kendini destekleyen yapılar olarak ev inşa edilmeden önceden, hafif uzun açıklıklı çatı profilleri halinde tasarlanmış.

Yenilikçi Mimarinin Zaferi

Elli beş dönümlük arazi üzerine kurulan bu mükemmel ev de iki yatak odası, 3 banyo ve konuk evi bulunurken, bu son derece özgün proje sürdürülebilir mimarinin en güzel örneklerinden biri olarak dikkat çekiyor.

1 Yorum “İlginç Ev Tasarımları Uçak Kanatlarından Ev”

  1. Ya yemin ederim böyle bi fikir benimde aklımda idi. Yayladaki arsama düşünüyodum atıl ürünlerden böyle bir şey yapayım diye, Fakat acayip pahalıya mal oluyodu, klasik yayla evi yaptırdım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir