İlginç Ev Tasarımları Hem Köprü Hem Ev

Değişik Ev Tasarımları Binbirdekor.com’da

Farklı bir ev hayali kuranlar için bu güne değin bir çok proje ve ev tasarımları sayfalarımızda yer aldı. Öncelikle İç mimari Fikirleri olmak üzere, Ev İçi Dekorasyon örnekleri ve İlginç ev içi tasarımları hakkında bir çok bilgiyi sizlerle paylaştık. Tabi sadece bunlarla sınırlı kalmadık. Çok beğenilen Müstakil ev projeleri de Mimari kategorimizde yayınlandı. Mesela, ev projeleri 4+1 ve Dubleks ev projeleri ile Müstakil iki katlı ev projeleri gibi başlıklar altında harika örnekler ve ilham alabileceğiniz örnekler verdik. Ayrıca çeşitli Ödüllü ev dekorasyonları da farklı zamanlarda editörlerimiz tarafından bilgi ve beğenilerinize sunuldu. (Linklere tıklayıp bu muhteşem örneklere de göz atmanızı hararetle tavsiye ederiz.)

İlginç Ev Modelleri

Bu makale ve örneklerin çoğu hayalini kurduğu ev tasarımını arayan okurlarımıza fikir vermek adına yayınlandı ve bu tip maceraperest tasarımları aramaya ve örnekler vermeye devam ediyoruz. Örneğin bu sayfamızda doğada bir arazisi olan ve buraya nasıl bir ev yaptıracağı hakkında henüz bir fikri olmayan takipçilerimiz için bambaşka bir ev projesi ile huzurlarınızdayız. Bu defa yurt dışına uzanıyor, Avustralya’ya gidiyor ve ödüllü bir mimarın ilginç ve tamamen çevreci ev projesini beğenilerinize sunuyoruz.

Çevre Dostu Ev Projesi

Genel mimari dünyasının, deniz aşırı mimari eleştirmenleri ve yorumcuları ile yetkili mercileri tarafından bir çok ödüle layık görülen ve bu konu da artık bir duayen haline gelen Avustralyalı Uzman Mimar Max Pritchard, çevreye saygılı üstelikte görsel açıdan şahane bir ev tasarlamış. Farklı mimarisi ile doğada ki yerine öyle güzel oturan bir tasarım olmuş ki bu projeyi sizlerle paylaşmamak büyük kayıp olurdu.

Yeşil Ev Projesi

Kanguru Adasında büyüyen ve 1960 Yılında Avustralya’nın Adelaide Üniversitesini tamamlayıp bir süre yurt dışına gittikten sonra yeniden ülkesine ve şehrine dönen Max Pritchard, genellikle doğal evler konusunda bir çok projeye imza atarken, bu projelerin bir çoğu da ödül aldı. Çalışmalarını Kıyı, Kent ve Doğa olarak kategorileyen mimar son olarak Köprü evi inşa etti.

Doğa Evi Köprü Ev

Belkide Kanguru Adasında yaşamasının etkileri nedeni ile kendi şehri olan Adelaide kentinde Avustralya’nın asıl sahipleri ve yerlileri olan Aborjinlerden etkilenerek tasarladığı köprü ev, doğa ile iç içe yaşamak adına masalsı bir dere üzerine köprü şeklinde tasarlandı.

Ekolojik Ev

Hava kirliliği, stres ve gürültü gibi olumsuz şehir hayatından kaçamak yapmak isteyenler için huzurlu bir liman olacak köprü ev, ilerde bir gün böyle bir eve sahip olmanın, en azından hafta sonları geceleri ırmak şırıltıları, otların çıkardığı hışırtılar ve ateş böceklerinin senfonisi eşliğinde uyumanın hayalini kurdurdu…

Üstelik bu enteresan ev, ısı depolayan izolasyonlu beton zemin üzerine, geri dönüştürülebilir çelik sac ile imal edildi.

Ne dersiniz içerisinden dere geçen bir araziniz var ise böyle bir ev tasarımı harika olmaz mı sizce de ?.. Tabi doğal su sesleri sizi rahatsız etmiyorsa 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir